Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spojka. Co znamená odborný pojem Spojka z kategorie Český jazyk?

Co je to Spojka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Spojka?

Spojka odděluje nebo spojuje věty či souvětí. Spojka je neohebným slovním druhem. Určuje poměr mezi větami. Rozlišují se spojky souřadící a podřadící.
Souřadící spojky spojují hlavní věty v poměru souřadném. Patří sem spojky slučovací, odporovací, stupňovací, vylučovací, příčinné, důsledkové. Podřadící spojky spojují věty hlavní a věty vedlejší. Spojka není větný člen, ale je součástí větného členu. V textu je často vložena prostřednictvím čárky.


Co je to Spojka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spojka. Co znamená odborný pojem Spojka z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Spojka? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Spojka je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: názvosloví, pojem, význam, termín, slovo, co to je, wiki, přesný význam, informace, formulace, co je to Spojka?, definice pojmu, význam slova, definice, synonymum, co znamená, slovník, Český jazyk


Pojem Spojka je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Spojka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spojka (konjunkce; lat. conjunctio) je neohebný slovní druh, který spojuje větné členy nebo věty. Spojky vyjadřují mluvnický a významový poměr vět nebo členů. Rozlišují se spojky souřadicí a podřadicí.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Spojka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spojka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Spojka ve Wikizdrojích

Najít termín Spojka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Spojka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spojka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Spojka například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Spojka? resp. co označuje slovo Spojka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spojka, odpověď na dotaz co je to Spojka?. Víte např. kdo to je Svatý Ivan? Znáte a víte kdo je Práskač? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.