Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spojka. Co znamená slovo Spojka z kategorie Český jazyk?

Co je Spojka?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Spojka?

Spojka odděluje nebo spojuje věty či souvětí. Spojka je neohebným slovním druhem. Určuje poměr mezi větami. Rozlišují se spojky souřadící a podřadící.
Souřadící spojky spojují hlavní věty v poměru souřadném. Patří sem spojky slučovací, odporovací, stupňovací, vylučovací, příčinné, důsledkové. Podřadící spojky spojují věty hlavní a věty vedlejší. Spojka není větný člen, ale je součástí větného členu. V textu je často vložena prostřednictvím čárky.


Co je to Spojka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Spojka. Co znamená slovo Spojka z kategorie Český jazyk?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Spojka s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Spojka patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, přesný výraz, co to je, terminus technicus, co znamená, termín, názvosloví, odborný výraz, Český jazyk, pojem, co je to Spojka?, vysvětlení, informace, význam


Pojem Spojka je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Spojka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spojka (konjunkce; lat. conjunctio) je neohebný slovní druh, který spojuje větné členy nebo věty. Spojky vyjadřují mluvnický a významový poměr vět nebo členů. Rozlišují se spojky souřadicí a podřadicí.

Zkuste zjistit více informací o slovu Spojka v následujících zdrojích

Hledat výraz Spojka ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Spojka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Spojka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Spojka na Youtube

Vyhledat výraz Spojka na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spojka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Spojka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Spojka? resp. co znamená výraz Spojka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spojka, odpověď na dotaz co je to Spojka?. Víte např. kdo to je Promítač? Znáte a víte kdo je Kecka? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.