Co je to?
Definice odborného termínu, slova Spojka. Co znamená pojem Spojka z kategorie Český jazyk?

Co je to Spojka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Spojka

Spojka odděluje nebo spojuje věty či souvětí. Spojka je neohebným slovním druhem. Určuje poměr mezi větami. Rozlišují se spojky souřadící a podřadící.
Souřadící spojky spojují hlavní věty v poměru souřadném. Patří sem spojky slučovací, odporovací, stupňovací, vylučovací, příčinné, důsledkové. Podřadící spojky spojují věty hlavní a věty vedlejší. Spojka není větný člen, ale je součástí větného členu. V textu je často vložena prostřednictvím čárky.


Co je to Spojka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Spojka. Co znamená pojem Spojka z kategorie Český jazyk?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Spojka) můžete sdílet s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Spojka patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: názvosloví, definice, synonymum, přesný výraz, definice pojmu, lexikon, co znamená, slovo, wiki, informace, popis, význam slova, terminus technicus, formulace, Český jazyk, odborný výraz, co to je, přesný význam


Pojem Spojka je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Spojka?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Spojka (konjunkce; lat. conjunctio) je neohebný slovní druh, který spojuje větné členy nebo věty. Spojky vyjadřují mluvnický a významový poměr vět nebo členů. Rozlišují se spojky souřadicí a podřadicí.

Hledejte pojem Spojka v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Spojka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Spojka ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Spojka ve Wikislovníku

Najít heslo Spojka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Spojka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Spojka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Spojka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Spojka? resp. jaký je přesný význam slova Spojka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spojka, odpověď na dotaz co je to Spojka?. Víte např. kdo to je Igor Stravinskij? Znáte a víte kdo je Tlustoprd? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.