Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spojka. Co znamená pojem Spojka z kategorie Český jazyk?

Co je to Spojka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Spojka

Spojka odděluje nebo spojuje věty či souvětí. Spojka je neohebným slovním druhem. Určuje poměr mezi větami. Rozlišují se spojky souřadící a podřadící.
Souřadící spojky spojují hlavní věty v poměru souřadném. Patří sem spojky slučovací, odporovací, stupňovací, vylučovací, příčinné, důsledkové. Podřadící spojky spojují věty hlavní a věty vedlejší. Spojka není větný člen, ale je součástí větného členu. V textu je často vložena prostřednictvím čárky.


Co je to Spojka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Spojka. Co znamená pojem Spojka z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Spojka) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Spojka patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: co znamená, wiki, definice, terminus technicus, definice pojmu, Český jazyk, slovo, názvosloví, formulace, slovník, odborný výraz, co to je, termín, přesný výraz, informace, vysvětlení, význam pojmu, pojem


Pojem Spojka je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Spojka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spojka (konjunkce; lat. conjunctio) je neohebný slovní druh, který spojuje větné členy nebo věty. Spojky vyjadřují mluvnický a významový poměr vět nebo členů. Rozlišují se spojky souřadicí a podřadicí.

Více informací o slovu Spojka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Spojka na Youtube

Hledat pojem Spojka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Spojka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spojka ve Wikimedia Commons

Najít heslo Spojka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Spojka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spojka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Spojka? resp. jaký je význam slova Spojka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spojka, odpověď na dotaz co je to Spojka?. Víte např. kdo to je Adónis? Znáte a víte kdo je Producent? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Spojka v jiné sekci než Český jazyk. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.