Co je to?
Definice odborného termínu, slova Novela. Co znamená pojem Novela z kategorie Literatura?

Co je Novela?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Novela?

Literatura se různě dělí a jedním z jejích základních rozdělení je na poezii a prózu. Próza se též dále vyděluje a jedním z prozaických žánrů je i novela. Má kratší nebo střední rozsah, což velice často připomíná povídku, s níž se novela občas plete. Novela se snaží soustředit na jednoduchou dějovou linii. Příběhu se snaží věnovat důsledně, stupňuje ho a vede ho k tzv. bodu obratu, který je základem kompozice novely.
Kořeny moderní evropské novely najdeme u slavného italského spisovatele Giovanniho Boccacia a jeho díla Dekameron. Mezi české autory řadíme Boženu Němcovou či Viktora Dyka.


Co je to Novela? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Novela. Co znamená pojem Novela z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Novela sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Novela patří do sekce literatura

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, synonymum, terminologie, literatura, odborný výraz, co to je, definice pojmu, význam, co znamená, přesný výraz, co je to Novela?, pojem, přesný význam, informace, lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Novela je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Novela? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Novela (z lat. novellus, nový, mladý) je:

1. novela (literatura) - kratší próza, psané literární dílo
2. novela (právo) - úprava zákona nebo jiného právního předpisu

Další informační zdroje o slovu Novela

Najít heslo Novela ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Novela ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Novela ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Novela ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Novela ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Novela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Novela například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Z předchozího textu jste se dozvěděli co to je Novela? resp. co znamená výraz Novela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novela, odpověď na dotaz co je to Novela?. Víte např. kdo to je Hana Gregorová? Znáte a víte kdo je Prepper? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Novela i v jiné části webu než je kategorie literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Psaní poznámky, novela, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.