Co je to?
Definice výrazu, termínu Novela. Co znamená odborný pojem Novela z kategorie Literatura?

Co je to Novela? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Novela

Literatura se různě dělí a jedním z jejích základních rozdělení je na poezii a prózu. Próza se též dále vyděluje a jedním z prozaických žánrů je i novela. Má kratší nebo střední rozsah, což velice často připomíná povídku, s níž se novela občas plete. Novela se snaží soustředit na jednoduchou dějovou linii. Příběhu se snaží věnovat důsledně, stupňuje ho a vede ho k tzv. bodu obratu, který je základem kompozice novely.
Kořeny moderní evropské novely najdeme u slavného italského spisovatele Giovanniho Boccacia a jeho díla Dekameron. Mezi české autory řadíme Boženu Němcovou či Viktora Dyka.


Co je to Novela? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Novela. Co znamená odborný pojem Novela z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Novela? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Novela je v sekci Literatura

Klíčová slova: co je to Novela?, odborný výraz, názvosloví, formulace, Novela, slovo, vysvětlení, Literatura, přesný výraz, wiki, terminus technicus, co znamená, význam, význam slova, popis, terminologie, pojem, slovník


Pojem Novela je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Novela dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Novela (z lat. novellus, nový, mladý) je:

1. novela (literatura) - kratší próza, psané literární dílo
2. novela (právo) - úprava zákona nebo jiného právního předpisu

Další zdroje informací o slovu Novela

Najít pojem Novela ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Novela na Youtube

Zkusit najít pojem Novela ve Wikizdrojích

Najít heslo Novela ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Novela ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Novela ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Novela například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Novela? resp. co označuje slovo Novela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novela, odpověď na dotaz co je to Novela?. Víte např. kdo to je Ivana Trumpová? Znáte a víte kdo je Kaplan? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.