Co je to?
Definice výrazu, termínu Novela. Co znamená odborný pojem Novela z kategorie Literatura?

Co je to Novela? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Novela

Literatura se různě dělí a jedním z jejích základních rozdělení je na poezii a prózu. Próza se též dále vyděluje a jedním z prozaických žánrů je i novela. Má kratší nebo střední rozsah, což velice často připomíná povídku, s níž se novela občas plete. Novela se snaží soustředit na jednoduchou dějovou linii. Příběhu se snaží věnovat důsledně, stupňuje ho a vede ho k tzv. bodu obratu, který je základem kompozice novely.
Kořeny moderní evropské novely najdeme u slavného italského spisovatele Giovanniho Boccacia a jeho díla Dekameron. Mezi české autory řadíme Boženu Němcovou či Viktora Dyka.


Co je to Novela? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Novela. Co znamená odborný pojem Novela z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Novela patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: Literatura, formulace, synonymum, význam pojmu, význam, definice, názvosloví, význam slova, lexikon, popis, termín, informace, vysvětlení, heslo, slovník, co znamená, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Novela je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Novela? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Novela (z lat. novellus, nový, mladý) je:

1. novela (literatura) - kratší próza, psané literární dílo
2. novela (právo) - úprava zákona nebo jiného právního předpisu

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Novela na Google.cz

Vyhledat výraz Novela ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Novela ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Novela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Novela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Novela na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Novela například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Novela? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Novela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novela, odpověď na dotaz co je to Novela?. Víte např. kdo to je Klempíř? Znáte a víte kdo je Jogín? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Novela i v jiných kategoriích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.