Co je to?
Výraz, termín, definice slova Novela. Co znamená odborný pojem Novela z kategorie Literatura?

Co je to Novela? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Novela?

Literatura se různě dělí a jedním z jejích základních rozdělení je na poezii a prózu. Próza se též dále vyděluje a jedním z prozaických žánrů je i novela. Má kratší nebo střední rozsah, což velice často připomíná povídku, s níž se novela občas plete. Novela se snaží soustředit na jednoduchou dějovou linii. Příběhu se snaží věnovat důsledně, stupňuje ho a vede ho k tzv. bodu obratu, který je základem kompozice novely.
Kořeny moderní evropské novely najdeme u slavného italského spisovatele Giovanniho Boccacia a jeho díla Dekameron. Mezi české autory řadíme Boženu Němcovou či Viktora Dyka.


Co je to Novela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Novela. Co znamená odborný pojem Novela z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Novela se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: co je to Novela?, termín, literatura, synonymum, odborný výraz, formulace, význam pojmu, vysvětlení, informace, slovo, popis, terminus technicus, význam slova, odborné názvosloví, názvosloví, literatura, terminologie, wiki


Pojem Novela je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Novela? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Novela (z lat. novellus, nový, mladý) je:

1. novela (literatura) - kratší próza, psané literární dílo
2. novela (právo) - úprava zákona nebo jiného právního předpisu

Více informací o pojmu Novela lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Novela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Novela na Youtube

Vyhledat termín Novela ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Novela ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Novela ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Novela ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Novela například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Novela? resp. co se skrývá pod slovem Novela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novela, odpověď na dotaz co je to Novela?. Víte např. kdo to je Bob Woodward? Znáte a víte kdo je Jiří Ovčáček? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Novela hledat i v jiných kategoriích (než literatura) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.