Co je to?
Definice výrazu, termínu Novela. Co znamená odborný pojem Novela z kategorie Literatura?

Co je to Novela? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Novela?

Literatura se různě dělí a jedním z jejích základních rozdělení je na poezii a prózu. Próza se též dále vyděluje a jedním z prozaických žánrů je i novela. Má kratší nebo střední rozsah, což velice často připomíná povídku, s níž se novela občas plete. Novela se snaží soustředit na jednoduchou dějovou linii. Příběhu se snaží věnovat důsledně, stupňuje ho a vede ho k tzv. bodu obratu, který je základem kompozice novely.
Kořeny moderní evropské novely najdeme u slavného italského spisovatele Giovanniho Boccacia a jeho díla Dekameron. Mezi české autory řadíme Boženu Němcovou či Viktora Dyka.


Co je to Novela? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Novela. Co znamená odborný pojem Novela z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Novela? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Novela je v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam slova, co je to Novela?, vysvětlení, co to je, význam pojmu, přesný výraz, Novela, Literatura, názvosloví, Literatura, definice, heslo, definice pojmu, lexikon, terminologie, význam, odborné názvosloví, pojem


Pojem Novela je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Novela píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Novela (z lat. novellus, nový, mladý) je:

1. novela (literatura) - kratší próza, psané literární dílo
2. novela (právo) - úprava zákona nebo jiného právního předpisu

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Novela ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Novela na Youtube

Hledat termín Novela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Novela ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Novela ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Novela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Novela například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Novela? resp. jaký je přesný význam slova Novela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novela, odpověď na dotaz co je to Novela?. Víte např. kdo to je Pantáta? Znáte a víte kdo je Jiří Ovčáček? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Novela hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.