Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypoteční úvěr. Co znamená odborný pojem Hypoteční úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je Hypoteční úvěr?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hypoteční úvěr?

Hypoteční úvěr, jinak též hypotéka, je úvěr, o který mohou požádat fyzické i právnické osoby. Tento typ úvěru musí být vždy zajištěn nějakou nemovitostí. Nejčastěji se zastavuje nemovitost, na jejíž pořízení se hypotéční úvěr sjednává, ale může jít i o jinou nemovitost nebo více nemovitostí.
Hypotéční úvěr bývá účelový nebo neúčelový – účelový smí být použit pouze na investování do nemovitosti, neúčelový lze použít na cokoliv.


Co je to Hypoteční úvěr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypoteční úvěr. Co znamená odborný pojem Hypoteční úvěr z kategorie Bankovnictví?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Definici slova Hypoteční úvěr můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hypoteční úvěr je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: wiki, co je to Hypoteční úvěr?, definice pojmu, vysvětlení, Hypoteční úvěr, co znamená, význam slova, terminologie, lexikon, bankovnictví, synonymum, heslo, slovník, význam pojmu, definice, význam, informace, co to je


Pojem Hypoteční úvěr je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hypoteční úvěr píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hypoteční úvěr je úvěr zajištěný zástavním právem (hypotéka = zástava) k nemovitosti. Nejčastěji je využit k nákupu nemovitosti za účelem bydlení či pronájmu (účelová hypotéka). Hypotékou Češi velmi často financují také výstavbu, celkové rekonstrukce, přístavbu či rozšíření rodinných domů například o půdní vestavbu. Hypotéku je možné rovněž využít k finančnímu vypořádání se spoluvlastníky či spoludědici.

Jiné zdroje informací o pojmu Hypoteční úvěr

Najít heslo Hypoteční úvěr ve Wikislovníku

Hledat termín Hypoteční úvěr na Google.cz

Zkusit najít Hypoteční úvěr ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypoteční úvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Hypoteční úvěr ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypoteční úvěr ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypoteční úvěr například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka již bezesporu víte jaký je význam slova Hypoteční úvěr? resp. jaký je význam pojmu Hypoteční úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypoteční úvěr, odpověď na dotaz co je to Hypoteční úvěr?. Víte např. kdo to je Homouš? Znáte a víte kdo je Tereza Brodská? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, graf bankovnictví, hypoteční úvěr, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.