Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hypoteční úvěr. Co znamená pojem Hypoteční úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co to je Hypoteční úvěr? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hypoteční úvěr?

Hypoteční úvěr, jinak též hypotéka, je úvěr, o který mohou požádat fyzické i právnické osoby. Tento typ úvěru musí být vždy zajištěn nějakou nemovitostí. Nejčastěji se zastavuje nemovitost, na jejíž pořízení se hypotéční úvěr sjednává, ale může jít i o jinou nemovitost nebo více nemovitostí.
Hypotéční úvěr bývá účelový nebo neúčelový – účelový smí být použit pouze na investování do nemovitosti, neúčelový lze použít na cokoliv.


Co je to Hypoteční úvěr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hypoteční úvěr. Co znamená pojem Hypoteční úvěr z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Hypoteční úvěr s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hypoteční úvěr patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, Hypoteční úvěr, Bankovnictví, slovo, co znamená, přesný výraz, co je to Hypoteční úvěr?, Bankovnictví, slovník, termín, lexikon, informace


Pojem Hypoteční úvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Hypoteční úvěr můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypoteční úvěr je úvěr zajištěný zástavním právem (hypotéka = zástava) k nemovitosti. Nejčastěji je využit k nákupu nemovitosti za účelem bydlení či pronájmu (účelová hypotéka). Hypotékou Češi velmi často financují také výstavbu, celkové rekonstrukce, přístavbu či rozšíření rodinných domů například o půdní vestavbu. Hypotéku je možné rovněž využít k finančnímu vypořádání se spoluvlastníky či spoludědici.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Hypoteční úvěr ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Hypoteční úvěr na Google.cz

Hledat videa s názvem Hypoteční úvěr na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypoteční úvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Hypoteční úvěr ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypoteční úvěr ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypoteční úvěr například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Hypoteční úvěr? resp. jaký je význam slova Hypoteční úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypoteční úvěr, odpověď na dotaz co je to Hypoteční úvěr?. Víte např. kdo to je Ronald Reagan? Znáte a víte kdo je Mentor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.