Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypoteční úvěr. Co znamená odborný pojem Hypoteční úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je to Hypoteční úvěr? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr, jinak též hypotéka, je úvěr, o který mohou požádat fyzické i právnické osoby. Tento typ úvěru musí být vždy zajištěn nějakou nemovitostí. Nejčastěji se zastavuje nemovitost, na jejíž pořízení se hypotéční úvěr sjednává, ale může jít i o jinou nemovitost nebo více nemovitostí.
Hypotéční úvěr bývá účelový nebo neúčelový – účelový smí být použit pouze na investování do nemovitosti, neúčelový lze použít na cokoliv.


Co je to Hypoteční úvěr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypoteční úvěr. Co znamená odborný pojem Hypoteční úvěr z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hypoteční úvěr doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Hypoteční úvěr se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, Hypoteční úvěr, formulace, slovník, slovo, wiki, přesný význam, heslo, význam, vysvětlení, terminus technicus, popis, význam slova, synonymum, bankovnictví, lexikon, co znamená


Pojem Hypoteční úvěr je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hypoteční úvěr? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hypoteční úvěr je úvěr zajištěný zástavním právem (hypotéka = zástava) k nemovitosti. Nejčastěji je využit k nákupu nemovitosti za účelem bydlení či pronájmu (účelová hypotéka). Hypotékou Češi velmi často financují také výstavbu, celkové rekonstrukce, přístavbu či rozšíření rodinných domů například o půdní vestavbu. Hypotéku je možné rovněž využít k finančnímu vypořádání se spoluvlastníky či spoludědici.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypoteční úvěr ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypoteční úvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Hypoteční úvěr na Google.cz

Najít heslo Hypoteční úvěr ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Hypoteční úvěr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Hypoteční úvěr ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypoteční úvěr například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Hypoteční úvěr? resp. co znamená Hypoteční úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypoteční úvěr, odpověď na dotaz co je to Hypoteční úvěr?. Víte např. kdo to je John Locke? Znáte a víte kdo je Tereza Kostková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je bankovnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.