Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontokorent. Co znamená odborný pojem Kontokorent z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kontokorent? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kontokorent

Kontokorent je forma neúčelového úvěru, který banka poskytuje klientovi dle smluvních podmínek. Kontokorent znamená povolené přečerpání účtu, možnost "jít do mínusu", mít u běžného bankovního účtu záporný zůstatek. Dlužnou částku je ale nutné uhradit co nejdříve, jinak rychlé narůstá kvůli vysokým úrokům (obvykle 15-20 %).
Zřízení kontokorentu bývá zdarma, ale posuzuje se jako úvěr, je třeba počítat s ověřením v registru dlužníků (klient nesmí mít negativní záznam v registrech jako je např. SOLUS) a často je potřeba doložit výši příjmu. Celý úvěr je třeba splatit obvykle do jednoho roku jinak hrozí sankční poplatky, úroky a negativní záznamy v úvěrových registrech.


Co je to Kontokorent? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontokorent. Co znamená odborný pojem Kontokorent z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kontokorent s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kontokorent je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: synonymum, lexikon, termín, formulace, Bankovnictví, Kontokorent, Bankovnictví, heslo, terminologie, pojem, význam pojmu, slovo, co znamená, význam, definice, odborný výraz, popis, vysvětlení


Pojem Kontokorent je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kontokorent? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kontokorent je bankovní služba sjednaná k běžnému účtu, která klientovi dovoluje čerpat z účtu peníze (tzv. kontokorentní úvěr) i v případě, že na účtu nemá dostatečnou hotovost. Banka tedy klientovi v takovém případě operativně potřebné finanční prostředky půjčí a klient smí „jít do mínusu“. Běžný účet se sjednaným kontokorentem se označuje jako kontokorentní účet.

Další informační zdroje o slovu Kontokorent

Vyhledat pojem Kontokorent ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Kontokorent na Google.cz

Hledat videa s názvem Kontokorent na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontokorent ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Kontokorent ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Kontokorent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontokorent například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kontokorent? resp. jaký je přesný význam slova Kontokorent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontokorent, odpověď na dotaz co je to Kontokorent?. Víte např. kdo to je Šemík? Znáte a víte kdo je Harlekýn? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.