Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontokorent. Co znamená odborný pojem Kontokorent z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kontokorent? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kontokorent

Kontokorent je forma neúčelového úvěru, který banka poskytuje klientovi dle smluvních podmínek. Kontokorent znamená povolené přečerpání účtu, možnost "jít do mínusu", mít u běžného bankovního účtu záporný zůstatek. Dlužnou částku je ale nutné uhradit co nejdříve, jinak rychlé narůstá kvůli vysokým úrokům (obvykle 15-20 %).
Zřízení kontokorentu bývá zdarma, ale posuzuje se jako úvěr, je třeba počítat s ověřením v registru dlužníků (klient nesmí mít negativní záznam v registrech jako je např. SOLUS) a často je potřeba doložit výši příjmu. Celý úvěr je třeba splatit obvykle do jednoho roku jinak hrozí sankční poplatky, úroky a negativní záznamy v úvěrových registrech.


Co je to Kontokorent? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontokorent. Co znamená odborný pojem Kontokorent z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kontokorent je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, význam, odborné názvosloví, Bankovnictví, co to je, definice, termín, slovník, názvosloví, Bankovnictví, význam slova, informace, co je to Kontokorent?, terminologie, definice pojmu, lexikon, co znamená


Pojem Kontokorent je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kontokorent?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kontokorent je bankovní služba sjednaná k běžnému účtu, která klientovi dovoluje čerpat z účtu peníze (tzv. kontokorentní úvěr) i v případě, že na účtu nemá dostatečnou hotovost. Banka tedy klientovi v takovém případě operativně potřebné finanční prostředky půjčí a klient smí „jít do mínusu“. Běžný účet se sjednaným kontokorentem se označuje jako kontokorentní účet.

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Kontokorent ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kontokorent ve Wikimedia Commons

Najít pojem Kontokorent ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Kontokorent ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kontokorent ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Kontokorent ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontokorent například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kontokorent? resp. co označuje slovo Kontokorent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontokorent, odpověď na dotaz co je to Kontokorent?. Víte např. kdo to je Internista? Znáte a víte kdo je Císařovna? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.