Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontokorent. Co znamená odborný pojem Kontokorent z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kontokorent? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kontokorent

Kontokorent je forma neúčelového úvěru, který banka poskytuje klientovi dle smluvních podmínek. Kontokorent znamená povolené přečerpání účtu, možnost "jít do mínusu", mít u běžného bankovního účtu záporný zůstatek. Dlužnou částku je ale nutné uhradit co nejdříve, jinak rychlé narůstá kvůli vysokým úrokům (obvykle 15-20 %).
Zřízení kontokorentu bývá zdarma, ale posuzuje se jako úvěr, je třeba počítat s ověřením v registru dlužníků (klient nesmí mít negativní záznam v registrech jako je např. SOLUS) a často je potřeba doložit výši příjmu. Celý úvěr je třeba splatit obvykle do jednoho roku jinak hrozí sankční poplatky, úroky a negativní záznamy v úvěrových registrech.


Co je to Kontokorent? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontokorent. Co znamená odborný pojem Kontokorent z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kontokorent? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kontokorent patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, lexikon, slovo, wiki, význam, význam pojmu, co to je, definice pojmu, terminologie, synonymum, odborný výraz, pojem, co znamená, definice, formulace, přesný výraz, informace


Pojem Kontokorent je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kontokorent? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontokorent je bankovní služba sjednaná k běžnému účtu, která klientovi dovoluje čerpat z účtu peníze (tzv. kontokorentní úvěr) i v případě, že na účtu nemá dostatečnou hotovost. Banka tedy klientovi v takovém případě operativně potřebné finanční prostředky půjčí a klient smí „jít do mínusu“. Běžný účet se sjednaným kontokorentem se označuje jako kontokorentní účet.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Kontokorent ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontokorent ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kontokorent na Youtube

Najít slovo Kontokorent ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Kontokorent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Kontokorent ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontokorent například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kontokorent? resp. jaký je význam pojmu Kontokorent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontokorent, odpověď na dotaz co je to Kontokorent?. Víte např. kdo to je Asistent pedagoga? Znáte a víte kdo je Diktátor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.