Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontokorent. Co znamená odborný pojem Kontokorent z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kontokorent? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kontokorent

Kontokorent je forma neúčelového úvěru, který banka poskytuje klientovi dle smluvních podmínek. Kontokorent znamená povolené přečerpání účtu, možnost "jít do mínusu", mít u běžného bankovního účtu záporný zůstatek. Dlužnou částku je ale nutné uhradit co nejdříve, jinak rychlé narůstá kvůli vysokým úrokům (obvykle 15-20 %).
Zřízení kontokorentu bývá zdarma, ale posuzuje se jako úvěr, je třeba počítat s ověřením v registru dlužníků (klient nesmí mít negativní záznam v registrech jako je např. SOLUS) a často je potřeba doložit výši příjmu. Celý úvěr je třeba splatit obvykle do jednoho roku jinak hrozí sankční poplatky, úroky a negativní záznamy v úvěrových registrech.


Co je to Kontokorent? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontokorent. Co znamená odborný pojem Kontokorent z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kontokorent se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: popis, odborné názvosloví, slovo, terminus technicus, lexikon, Kontokorent, význam pojmu, synonymum, wiki, přesný výraz, přesný význam, Bankovnictví, termín, co je to Kontokorent?, slovník, Bankovnictví, pojem, vysvětlení


Pojem Kontokorent je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kontokorent? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontokorent je bankovní služba sjednaná k běžnému účtu, která klientovi dovoluje čerpat z účtu peníze (tzv. kontokorentní úvěr) i v případě, že na účtu nemá dostatečnou hotovost. Banka tedy klientovi v takovém případě operativně potřebné finanční prostředky půjčí a klient smí „jít do mínusu“. Běžný účet se sjednaným kontokorentem se označuje jako kontokorentní účet.

Více informací o slovu Kontokorent doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Kontokorent ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Kontokorent na Google.cz

Vyhledat termín Kontokorent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Kontokorent ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Kontokorent ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Kontokorent ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontokorent například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kontokorent? resp. co přesně znamená slovo Kontokorent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontokorent, odpověď na dotaz co je to Kontokorent?. Víte např. kdo to je Nemakačenko? Znáte a víte kdo je Diktátor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kontokorent v jiné sekci než Bankovnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.