Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kontokorent. Co znamená odborný pojem Kontokorent z kategorie Bankovnictví?

Co je Kontokorent?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kontokorent

Kontokorent je forma neúčelového úvěru, který banka poskytuje klientovi dle smluvních podmínek. Kontokorent znamená povolené přečerpání účtu, možnost "jít do mínusu", mít u běžného bankovního účtu záporný zůstatek. Dlužnou částku je ale nutné uhradit co nejdříve, jinak rychlé narůstá kvůli vysokým úrokům (obvykle 15-20 %).
Zřízení kontokorentu bývá zdarma, ale posuzuje se jako úvěr, je třeba počítat s ověřením v registru dlužníků (klient nesmí mít negativní záznam v registrech jako je např. SOLUS) a často je potřeba doložit výši příjmu. Celý úvěr je třeba splatit obvykle do jednoho roku jinak hrozí sankční poplatky, úroky a negativní záznamy v úvěrových registrech.


Co je to Kontokorent? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kontokorent. Co znamená odborný pojem Kontokorent z kategorie Bankovnictví?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Kontokorent můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kontokorent je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, význam, heslo, slovník, informace, slovo, wiki, bankovnictví, Kontokorent, přesný výraz, co znamená, význam slova, terminus technicus, popis, odborný výraz, přesný význam, co je to Kontokorent?


Pojem Kontokorent je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kontokorent?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontokorent je bankovní služba sjednaná k běžnému účtu, která klientovi dovoluje čerpat z účtu peníze (tzv. kontokorentní úvěr) i v případě, že na účtu nemá dostatečnou hotovost. Banka tedy klientovi v takovém případě operativně potřebné finanční prostředky půjčí a klient smí „jít do mínusu“. Běžný účet se sjednaným kontokorentem se označuje jako kontokorentní účet.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kontokorent v následujících zdrojích

Najít termín Kontokorent ve Wikislovníku

Hledat termín Kontokorent ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kontokorent na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kontokorent ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Kontokorent ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Kontokorent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kontokorent například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teďka již bezesporu víte jaký je přesný význam slova Kontokorent? resp. jaký je význam pojmu Kontokorent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kontokorent, odpověď na dotaz co je to Kontokorent?. Víte např. kdo to je Mojžíš? Znáte a víte kdo je Beduín? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Kontokorent i v jiné sekci než je kategorie bankovnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.