Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mungo fazole. Co znamená pojem Mungo fazole z kategorie Jídlo?

Co to je Mungo fazole? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mungo fazole?

Mungo fazole je semenem vigny zlaté neboli vigny mungo. Jde o rostlinu patřící do čeledi bobovitých, původem z Indie a rozšířenou také v Thajsku a Číně. Vigna je jednoletá a teplomilná, semena ve tvaru fazolek jsou zelená nebo červená. Hlavní přínos mungo fazole je v naklíčených výhoncích, které jsou bohatým zdrojem bílkovin, vlákniny, vápníku, hořčíku, železa, draslíku a kyseliny listové.
Mungo fazole je možno kuchyňsky upravovat, nejčastěji vařením, při něm však přijdou o přidanou nutriční hodnotu. Ideálním způsobem konzumace je jejich syrová podoba – jako klíčky nebo alespoň namočené.


Co je to Mungo fazole? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mungo fazole. Co znamená pojem Mungo fazole z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mungo fazole? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mungo fazole patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, význam slova, názvosloví, Jídlo, vysvětlení, lexikon, Mungo fazole, popis, přesný výraz, wiki, terminus technicus, informace, definice, co znamená, význam, Jídlo, definice pojmu


Pojem Mungo fazole je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mungo fazole? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mungo fazole je obecné pojmenování semene rostliny s názvem vigna zlatá, někdy též vigna mungo či fazole mungo (Vigna radiata, syn. Phaseolus aureus Roxb., Phaseolus radiatus, Vigna mungo var. aureus). Vigna zlatá je jednoletá teplomilná rostlina patří do čeledi bobovité (Fabaceae), pochází patrně z Indie a pěstuje se zejména tam, v Číně a Thajsku; lze ji pěstovat i v České republice.

Zelené mungo fazole

Zelené mungo fazole pocházejí z Asie. Autor: PDPics, zdroj: Pixabay
Zelené mungo fazole pocházejí z Asie. Autor: PDPics, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Mungo fazole ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Mungo fazole ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Mungo fazole ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Mungo fazole ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mungo fazole ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Mungo fazole na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mungo fazole například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Mungo fazole? resp. jaký je význam pojmu Mungo fazole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mungo fazole, odpověď na dotaz co je to Mungo fazole?. Víte např. kdo to je Karel Zich? Znáte a víte kdo je Martin Hofmann? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.