Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mungo fazole. Co znamená pojem Mungo fazole z kategorie Jídlo?

Co to je Mungo fazole? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mungo fazole?

Mungo fazole je semenem vigny zlaté neboli vigny mungo. Jde o rostlinu patřící do čeledi bobovitých, původem z Indie a rozšířenou také v Thajsku a Číně. Vigna je jednoletá a teplomilná, semena ve tvaru fazolek jsou zelená nebo červená. Hlavní přínos mungo fazole je v naklíčených výhoncích, které jsou bohatým zdrojem bílkovin, vlákniny, vápníku, hořčíku, železa, draslíku a kyseliny listové.
Mungo fazole je možno kuchyňsky upravovat, nejčastěji vařením, při něm však přijdou o přidanou nutriční hodnotu. Ideálním způsobem konzumace je jejich syrová podoba – jako klíčky nebo alespoň namočené.


Co je to Mungo fazole? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mungo fazole. Co znamená pojem Mungo fazole z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Mungo fazole sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mungo fazole patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: slovo, terminologie, Jídlo, Mungo fazole, pojem, heslo, co znamená, synonymum, wiki, termín, názvosloví, Jídlo, odborný výraz, terminus technicus, vysvětlení, co je to Mungo fazole?, formulace, definice pojmu


Pojem Mungo fazole je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Mungo fazole píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mungo fazole je obecné pojmenování semene rostliny s názvem vigna zlatá, někdy též vigna mungo či fazole mungo (Vigna radiata, syn. Phaseolus aureus Roxb., Phaseolus radiatus, Vigna mungo var. aureus). Vigna zlatá je jednoletá teplomilná rostlina patří do čeledi bobovité (Fabaceae), pochází patrně z Indie a pěstuje se zejména tam, v Číně a Thajsku; lze ji pěstovat i v České republice.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Mungo fazole ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Mungo fazole ve Wikizdrojích

Najít výraz Mungo fazole ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Mungo fazole na Google.cz

Najít termín Mungo fazole ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mungo fazole ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mungo fazole například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Mungo fazole? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mungo fazole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mungo fazole, odpověď na dotaz co je to Mungo fazole?. Víte např. kdo to je Vandal? Znáte a víte kdo je Bob Marley? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Mungo fazole hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.