Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mungo fazole. Co znamená pojem Mungo fazole z kategorie Jídlo?

Co to je Mungo fazole? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Mungo fazole?

Mungo fazole je semenem vigny zlaté neboli vigny mungo. Jde o rostlinu patřící do čeledi bobovitých, původem z Indie a rozšířenou také v Thajsku a Číně. Vigna je jednoletá a teplomilná, semena ve tvaru fazolek jsou zelená nebo červená. Hlavní přínos mungo fazole je v naklíčených výhoncích, které jsou bohatým zdrojem bílkovin, vlákniny, vápníku, hořčíku, železa, draslíku a kyseliny listové.
Mungo fazole je možno kuchyňsky upravovat, nejčastěji vařením, při něm však přijdou o přidanou nutriční hodnotu. Ideálním způsobem konzumace je jejich syrová podoba – jako klíčky nebo alespoň namočené.


Co je to Mungo fazole? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mungo fazole. Co znamená pojem Mungo fazole z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mungo fazole s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mungo fazole se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, terminus technicus, co to je, formulace, odborný výraz, význam, vysvětlení, terminologie, pojem, přesný výraz, definice pojmu, přesný význam, synonymum, slovník, Jídlo, popis, lexikon


Pojem Mungo fazole je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mungo fazole?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mungo fazole je obecné pojmenování semene rostliny s názvem vigna zlatá, někdy též vigna mungo či fazole mungo (Vigna radiata, syn. Phaseolus aureus Roxb., Phaseolus radiatus, Vigna mungo var. aureus). Vigna zlatá je jednoletá teplomilná rostlina patří do čeledi bobovité (Fabaceae), pochází patrně z Indie a pěstuje se zejména tam, v Číně a Thajsku; lze ji pěstovat i v České republice.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Mungo fazole ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Mungo fazole na Google.cz

Hledat heslo Mungo fazole ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mungo fazole ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Mungo fazole ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Mungo fazole ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mungo fazole například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mungo fazole? resp. co označuje slovo Mungo fazole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mungo fazole, odpověď na dotaz co je to Mungo fazole?. Víte např. kdo to je Osmany Laffita? Znáte a víte kdo je Bob Marley? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.