Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mungo fazole. Co znamená pojem Mungo fazole z kategorie Jídlo?

Co je Mungo fazole? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mungo fazole?

Mungo fazole je semenem vigny zlaté neboli vigny mungo. Jde o rostlinu patřící do čeledi bobovitých, původem z Indie a rozšířenou také v Thajsku a Číně. Vigna je jednoletá a teplomilná, semena ve tvaru fazolek jsou zelená nebo červená. Hlavní přínos mungo fazole je v naklíčených výhoncích, které jsou bohatým zdrojem bílkovin, vlákniny, vápníku, hořčíku, železa, draslíku a kyseliny listové.
Mungo fazole je možno kuchyňsky upravovat, nejčastěji vařením, při něm však přijdou o přidanou nutriční hodnotu. Ideálním způsobem konzumace je jejich syrová podoba – jako klíčky nebo alespoň namočené.


Co je to Mungo fazole? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mungo fazole. Co znamená pojem Mungo fazole z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mungo fazole s vašimi kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Mungo fazole se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: synonymum, Mungo fazole, význam, názvosloví, terminus technicus, termín, lexikon, co to je, přesný výraz, přesný význam, význam slova, jídlo, slovo, co je to Mungo fazole?, co znamená, popis, jídlo, odborné názvosloví


Pojem Mungo fazole je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mungo fazole? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mungo fazole je obecné pojmenování semene rostliny s názvem vigna zlatá, někdy též vigna mungo či fazole mungo (Vigna radiata, syn. Phaseolus aureus Roxb., Phaseolus radiatus, Vigna mungo var. aureus). Vigna zlatá je jednoletá teplomilná rostlina patří do čeledi bobovité (Fabaceae), pochází patrně z Indie a pěstuje se zejména tam, v Číně a Thajsku; lze ji pěstovat i v České republice.

Zelené mungo fazole

Zelené mungo fazole pocházejí z Asie. Autor: PDPics, zdroj: Pixabay
Zelené mungo fazole pocházejí z Asie. Autor: PDPics, zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Mungo fazole v dalších zdrojích

Hledat frázi Mungo fazole na Google.cz

Hledat výraz Mungo fazole ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Mungo fazole ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Mungo fazole ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Mungo fazole ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mungo fazole ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mungo fazole například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Mungo fazole? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mungo fazole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mungo fazole, odpověď na dotaz co je to Mungo fazole?. Víte např. kdo to je Jakub Janda? Znáte a víte kdo je Školník? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.