Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fixírka. Co znamená pojem Fixírka z kategorie Nástroje?

Co to je Fixírka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fixírka?

Fixírka je pojmenování nástroje k ručnímu použití. Slouží k nástřiku nějaké kapaliny na povrch určitého předmětu. Většinou se jedná o barvu nebo nátěrovou hmotu.
Při nanášen kapaliny je foukán vzduch do vodorovné roury, podtlakem se pak nádoby nasává kapalina do trubice ponořené pod pravým úhlem. Druhým koncem trubice je kapalina rozstřikována. Základem pro fungování fixírky je tedy podtlak.


Co je to Fixírka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fixírka. Co znamená pojem Fixírka z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fixírka sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fixírka patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, synonymum, informace, odborný výraz, pojem, termín, vysvětlení, definice, lexikon, definice pojmu, heslo, terminologie, přesný význam, význam slova, Fixírka, přesný výraz, wiki


Pojem Fixírka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fixírka?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Fixírka je ruční nástroj na nanášení kapaliny stříkáním (barvy, nátěru, atd.) na povrch předmětu. Na principu foukání vzduchu do vodorovné trubice a podtlakem vysávání kapaliny trubicí, která je v pravém úhlu ponořená, z nádobky a rozstřikování druhým koncem trubice. Funguje na principu podtlaku.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Fixírka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Fixírka ve Wikislovníku

Hledat heslo Fixírka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Fixírka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fixírka ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Fixírka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fixírka například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fixírka? resp. co znamená slovo Fixírka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fixírka, odpověď na dotaz co je to Fixírka?. Víte např. kdo to je Pegas? Znáte a víte kdo je Utilitarista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.