Co je to?
Definice výrazu Fixírka. Co znamená odborný pojem Fixírka z kategorie Nástroje?

Co to je Fixírka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fixírka

Fixírka je pojmenování nástroje k ručnímu použití. Slouží k nástřiku nějaké kapaliny na povrch určitého předmětu. Většinou se jedná o barvu nebo nátěrovou hmotu.
Při nanášen kapaliny je foukán vzduch do vodorovné roury, podtlakem se pak nádoby nasává kapalina do trubice ponořené pod pravým úhlem. Druhým koncem trubice je kapalina rozstřikována. Základem pro fungování fixírky je tedy podtlak.


Co je to Fixírka? Význam slova, termín, Definice výrazu Fixírka. Co znamená odborný pojem Fixírka z kategorie Nástroje?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Fixírka? s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Fixírka je v sekci nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, informace, názvosloví, formulace, nástroje, odborný výraz, pojem, nástroje, význam, slovník, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení, terminologie, lexikon, synonymum, definice


Pojem Fixírka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fixírka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fixírka je ruční nástroj na nanášení kapaliny stříkáním (barvy, nátěru, atd.) na povrch předmětu. Na principu foukání vzduchu do vodorovné trubice a podtlakem vysávání kapaliny trubicí, která je v pravém úhlu ponořená, z nádobky a rozstřikování druhým koncem trubice. Funguje na principu podtlaku.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Fixírka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Fixírka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Fixírka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fixírka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fixírka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Fixírka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fixírka například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fixírka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fixírka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fixírka, odpověď na dotaz co je to Fixírka?. Víte např. kdo to je Podrazák? Znáte a víte kdo je Igor Stříž? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Fixírka i v jiné části webu než je kategorie nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.