Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cholerik. Co znamená odborný pojem Cholerik z kategorie Psychologie?

Co je to Cholerik? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Cholerik

Řecký myslitel Hippokrates již před začátkem našeho století objevil čtyři základní typy temperamentu a stanovil jim hlavní tělní tekutiny, které je ovlivňují. Žluč by podle této teorie měla nejvíce ovlivňovat cholerika. Jeho charakteristickými vlastnostmi jsou spolehlivost, impulzivnost, útočnost, nedůtklivost a stálost. Během života takřka nemění hlavní životní postoje a hodnoty. Jakmile problém vyřeší, už se k němu zpětně nevrací.


Co je to Cholerik? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cholerik. Co znamená odborný pojem Cholerik z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Cholerik sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Cholerik patří do sekce psychologie

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, psychologie, Cholerik, přesný výraz, odborné názvosloví, synonymum, pojem, termín, co je to Cholerik?, wiki, formulace, definice, názvosloví, význam pojmu, význam slova, slovo, heslo


Pojem Cholerik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cholerik? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cholerik je jeden ze čtyř druhů temperamentu podle Hippokratovy typologie temperamentu, labilní extrovert. Tělní tekutina, která ho ovlivňuje, je (žlutá) žluč (řecky cholé). Je nedůtklivý, neklidný, útočný, vznětlivý, vrtkavý, impulzivní, spolehlivý a stálý ve svých názorech a životních hodnotách. V podstatě nemění své postoje a životní hodnoty, je stálý a spolehlivý. Prožívá hluboce a rychle. K věcem, které jednou vyřeší, se již více nevrací. Z hlediska neurovědy u cholerika probíhá silný vzruch a slabý útlum.

Další informační zdroje

Hledat výraz Cholerik ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Cholerik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cholerik ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Cholerik ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cholerik ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Cholerik na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cholerik například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Cholerik? resp. co znamená slovo Cholerik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholerik, odpověď na dotaz co je to Cholerik?. Víte např. kdo to je Podvodník? Znáte a víte kdo je Monetarista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.