Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cholerik. Co znamená pojem Cholerik z kategorie Psychologie?

Co je Cholerik? Význam slova

Co znamená termín Cholerik? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Řecký myslitel Hippokrates již před začátkem našeho století objevil čtyři základní typy temperamentu a stanovil jim hlavní tělní tekutiny, které je ovlivňují. Žluč by podle této teorie měla nejvíce ovlivňovat cholerika. Jeho charakteristickými vlastnostmi jsou spolehlivost, impulzivnost, útočnost, nedůtklivost a stálost. Během života takřka nemění hlavní životní postoje a hodnoty. Jakmile problém vyřeší, už se k němu zpětně nevrací.


Co je to Cholerik? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cholerik. Co znamená pojem Cholerik z kategorie Psychologie?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Napsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Cholerik doporučujeme sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Cholerik se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: Cholerik, lexikon, wiki, přesný význam, názvosloví, definice pojmu, informace, termín, definice, význam pojmu, význam slova, co je to Cholerik?, slovo, odborný výraz, pojem, co to je, význam, vysvětlení


Pojem Cholerik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Cholerik?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Cholerik je jeden ze čtyř druhů temperamentu podle Hippokratovy typologie temperamentu, labilní extrovert. Tělní tekutina, která ho ovlivňuje, je (žlutá) žluč (řecky cholé). Je nedůtklivý, neklidný, útočný, vznětlivý, vrtkavý, impulzivní, spolehlivý a stálý ve svých názorech a životních hodnotách. V podstatě nemění své postoje a životní hodnoty, je stálý a spolehlivý. Prožívá hluboce a rychle. K věcem, které jednou vyřeší, se již více nevrací. Z hlediska neurovědy u cholerika probíhá silný vzruch a slabý útlum.

Další informační zdroje o slovu Cholerik

Najít termín Cholerik na Google.cz

Hledat pojem Cholerik ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Cholerik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Cholerik ve Wikizdrojích

Hledat výraz Cholerik ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Cholerik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cholerik například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Cholerik? resp. co se skrývá pod slovem Cholerik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholerik, odpověď na dotaz co je to Cholerik?. Víte např. kdo to je Kim Wilde? Znáte a víte kdo je Monetarista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.