Co je to?
Definice výrazu Cholerik. Co znamená odborný pojem Cholerik z kategorie Psychologie?

Co je Cholerik?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cholerik

Řecký myslitel Hippokrates již před začátkem našeho století objevil čtyři základní typy temperamentu a stanovil jim hlavní tělní tekutiny, které je ovlivňují. Žluč by podle této teorie měla nejvíce ovlivňovat cholerika. Jeho charakteristickými vlastnostmi jsou spolehlivost, impulzivnost, útočnost, nedůtklivost a stálost. Během života takřka nemění hlavní životní postoje a hodnoty. Jakmile problém vyřeší, už se k němu zpětně nevrací.


Co je to Cholerik? Význam slova, termín, Definice výrazu Cholerik. Co znamená odborný pojem Cholerik z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Cholerik můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Cholerik je v sekci psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, formulace, význam slova, lexikon, heslo, definice, terminologie, pojem, wiki, odborný výraz, psychologie, definice pojmu, odborné názvosloví, co je to Cholerik?, terminus technicus, Cholerik, synonymum


Pojem Cholerik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cholerik můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cholerik je jeden ze čtyř druhů temperamentu podle Hippokratovy typologie temperamentu, labilní extrovert. Tělní tekutina, která ho ovlivňuje, je (žlutá) žluč (řecky cholé). Je nedůtklivý, neklidný, útočný, vznětlivý, vrtkavý, impulzivní, spolehlivý a stálý ve svých názorech a životních hodnotách. V podstatě nemění své postoje a životní hodnoty, je stálý a spolehlivý. Prožívá hluboce a rychle. K věcem, které jednou vyřeší, se již více nevrací. Z hlediska neurovědy u cholerika probíhá silný vzruch a slabý útlum.

Jiné informační zdroje o pojmu Cholerik

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cholerik ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Cholerik na Google obrázcích

Hledat heslo Cholerik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Cholerik ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Cholerik na Youtube

Vyhledat heslo Cholerik na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cholerik například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co to je Cholerik? resp. co znamená výraz Cholerik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholerik, odpověď na dotaz co je to Cholerik?. Víte např. kdo to je Jaroslav Plesl? Znáte a víte kdo je Monetarista? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, hory meditace, cholerik, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.