Co je to?
Definice výrazu, termínu Cholerik. Co znamená odborný pojem Cholerik z kategorie Psychologie?

Co je to Cholerik? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Cholerik?

Řecký myslitel Hippokrates již před začátkem našeho století objevil čtyři základní typy temperamentu a stanovil jim hlavní tělní tekutiny, které je ovlivňují. Žluč by podle této teorie měla nejvíce ovlivňovat cholerika. Jeho charakteristickými vlastnostmi jsou spolehlivost, impulzivnost, útočnost, nedůtklivost a stálost. Během života takřka nemění hlavní životní postoje a hodnoty. Jakmile problém vyřeší, už se k němu zpětně nevrací.


Co je to Cholerik? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cholerik. Co znamená odborný pojem Cholerik z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Cholerik můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cholerik je v sekci Psychologie

Klíčová slova: pojem, formulace, názvosloví, slovo, význam slova, heslo, slovník, Psychologie, co znamená, odborný výraz, lexikon, odborné názvosloví, co je to Cholerik?, terminus technicus, terminologie, co to je, synonymum, definice pojmu


Pojem Cholerik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cholerik? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cholerik je jeden ze čtyř druhů temperamentu podle Hippokratovy typologie temperamentu, labilní extrovert. Tělní tekutina, která ho ovlivňuje, je (žlutá) žluč (řecky cholé). Je nedůtklivý, neklidný, útočný, vznětlivý, vrtkavý, impulzivní, spolehlivý a stálý ve svých názorech a životních hodnotách. V podstatě nemění své postoje a životní hodnoty, je stálý a spolehlivý. Prožívá hluboce a rychle. K věcem, které jednou vyřeší, se již více nevrací. Z hlediska neurovědy u cholerika probíhá silný vzruch a slabý útlum.

Pro více informací o heslu Cholerik zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cholerik ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cholerik ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Cholerik ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Cholerik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Cholerik ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Cholerik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cholerik například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cholerik? resp. co znamená slovo Cholerik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholerik, odpověď na dotaz co je to Cholerik?. Víte např. kdo to je Natálie Grossová? Znáte a víte kdo je Jack Rozparovač? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Cholerik i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.