Co je to?
Definice výrazu, termínu Cholerik. Co znamená odborný pojem Cholerik z kategorie Psychologie?

Co je to Cholerik? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cholerik

Řecký myslitel Hippokrates již před začátkem našeho století objevil čtyři základní typy temperamentu a stanovil jim hlavní tělní tekutiny, které je ovlivňují. Žluč by podle této teorie měla nejvíce ovlivňovat cholerika. Jeho charakteristickými vlastnostmi jsou spolehlivost, impulzivnost, útočnost, nedůtklivost a stálost. Během života takřka nemění hlavní životní postoje a hodnoty. Jakmile problém vyřeší, už se k němu zpětně nevrací.


Co je to Cholerik? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cholerik. Co znamená odborný pojem Cholerik z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Cholerik? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cholerik patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: slovo, lexikon, přesný význam, slovník, význam pojmu, přesný výraz, Psychologie, odborné názvosloví, co to je, popis, formulace, co je to Cholerik?, co znamená, Psychologie, terminologie, odborný výraz, definice, význam slova


Pojem Cholerik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cholerik? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cholerik je jeden ze čtyř druhů temperamentu podle Hippokratovy typologie temperamentu, labilní extrovert. Tělní tekutina, která ho ovlivňuje, je (žlutá) žluč (řecky cholé). Je nedůtklivý, neklidný, útočný, vznětlivý, vrtkavý, impulzivní, spolehlivý a stálý ve svých názorech a životních hodnotách. V podstatě nemění své postoje a životní hodnoty, je stálý a spolehlivý. Prožívá hluboce a rychle. K věcem, které jednou vyřeší, se již více nevrací. Z hlediska neurovědy u cholerika probíhá silný vzruch a slabý útlum.

Jiné zdroje informací o pojmu Cholerik

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cholerik ve Wikimedia Commons

Najít pojem Cholerik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Cholerik ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cholerik ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Cholerik ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Cholerik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Cholerik například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Cholerik? resp. jaký je význam pojmu Cholerik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholerik, odpověď na dotaz co je to Cholerik?. Víte např. kdo to je Preceptor? Znáte a víte kdo je Čecháček? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.