Co je to?
Definice výrazu Florbal. Co znamená odborný pojem Florbal z kategorie Sport?

Co to je Florbal? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Florbal?

Mezi populární kolektivní sporty patří florbal. Hraje se s malým plastovým míčkem v hale, na hřišti o rozměrech 40 x 20 metrů. Míček na hraní je dutý a tím pádem lehký. Při normální herní situaci se na hrací ploše nachází pět hráčů a brankář. Hráči používají speciální hokejky a snaží se v zápase zvítězit vstřelením většího počtu branek, než kolik jich vstřelí tým soupeře.
Brankáři při hře na rozdíl od hokeje a podobných sportů nepoužívají hokejku a chytají pouze vlastním tělem. Brankář má na hlavě masku. Původně florbal vzniknul ve Spojených státech, ale za kolébku je považováno Švédsko.


Co je to Florbal? Význam slova, termín, Definice výrazu Florbal. Co znamená odborný pojem Florbal z kategorie Sport?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Florbal je v kategorii sport

Klíčová slova: popis, informace, sport, termín, wiki, co je to Florbal?, formulace, sport, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam, synonymum, co znamená, Florbal, definice, názvosloví, co to je, význam slova


Pojem Florbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Florbal?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Florbal je kolektivní halový sport. Hraje se na hřišti o rozměrech 40×20 metrů ohraničeném mantinely s lehkým dutým plastovým míčkem. Při standardní herní situaci je z každého týmu na hřišti v jeden moment pět hráčů v poli a jeden brankář. Jejich cílem je dosáhnout více gólů než soupeř. Hráči při hře používají speciální florbalové hole (tzv. florbalky). Brankáři žádnou hůl nepoužívají, chytají pouze svým vlastním tělem, zejména rukama a nohama. Zápas se hraje na tři dvacetiminutové třetiny.

Jiné zdroje informací o pojmu Florbal

Hledat videa s názvem Florbal na Youtube

Vyhledat pojem Florbal ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Florbal ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Florbal ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Florbal ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Florbal ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Florbal například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Florbal? resp. co se skrývá pod slovem Florbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Florbal, odpověď na dotaz co je to Florbal?. Víte např. kdo to je Dan Horyna? Znáte a víte kdo je Transgender? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?