Co je to?
Výraz, termín, definice slova Florbal. Co znamená odborný pojem Florbal z kategorie Sport?

Co je to Florbal? Význam slova

Co znamená termín Florbal? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mezi populární kolektivní sporty patří florbal. Hraje se s malým plastovým míčkem v hale, na hřišti o rozměrech 40 x 20 metrů. Míček na hraní je dutý a tím pádem lehký. Při normální herní situaci se na hrací ploše nachází pět hráčů a brankář. Hráči používají speciální hokejky a snaží se v zápase zvítězit vstřelením většího počtu branek, než kolik jich vstřelí tým soupeře.
Brankáři při hře na rozdíl od hokeje a podobných sportů nepoužívají hokejku a chytají pouze vlastním tělem. Brankář má na hlavě masku. Původně florbal vzniknul ve Spojených státech, ale za kolébku je považováno Švédsko.


Co je to Florbal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Florbal. Co znamená odborný pojem Florbal z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Florbal? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Florbal je v kategorii sport

Klíčová slova: synonymum, co to je, sport, popis, wiki, pojem, heslo, informace, lexikon, slovník, co je to Florbal?, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, sport, odborný výraz, význam


Pojem Florbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Florbal? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Florbal je kolektivní halový sport. Hraje se na hřišti o rozměrech 40×20 metrů ohraničeném mantinely s lehkým dutým plastovým míčkem. Při standardní herní situaci je z každého týmu na hřišti v jeden moment pět hráčů v poli a jeden brankář. Jejich cílem je dosáhnout více gólů než soupeř. Hráči při hře používají speciální florbalové hole (tzv. florbalky). Brankáři žádnou hůl nepoužívají, chytají pouze svým vlastním tělem, zejména rukama a nohama. Zápas se hraje na tři dvacetiminutové třetiny.

Další zdroje informací

Hledat termín Florbal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Florbal ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Florbal na Youtube

Najít výraz Florbal na Google.cz

Vyhledat slovo Florbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Florbal ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Florbal například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Florbal? resp. jaká je definice slova Florbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Florbal, odpověď na dotaz co je to Florbal?. Víte např. kdo to je Sadista? Znáte a víte kdo je Michal Horáček? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Florbal hledat i v jiných kategoriích (než sport) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?