Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rektokéla. Co znamená pojem Rektokéla z kategorie Nemoce?

Co je Rektokéla? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rektokéla

Rektokéla je název velmi nepříjemného onemocnění, které se projevuje například občasným krvácením z konečníku, náhlými průjmy, pocitem nedostatečného vyprazdňování a dalším nucením na stolici ihned po vyprázdnění. Rektokéla je výhřez konečníku mimo jeho normální polohu ve směru do pochvy. Jde o následek porodu, který proběhl vaginální cestou, obezity, genetiky nebo operací gynekologického charakteru. Svalovina a pojivová tkáň v oblasti nacházející se mezi konečníkem a pochvou je oslabená. Často se tak děje i u žen po menopauze.
Možnosti léčby záleží na závažnosti problému. U mírnějších forem je možno přistoupit ke konzervativní léčbě, kterou je rehabilitace zaměřená na svaly pánevního dna a svěrače. Další možností je nácvik vyprazdňování a další metody. V případě výraznějších obtíží je možno přistoupit k chirurgické léčbě. I před tímto zásahem by měla proběhnout rehabilitační léčba, která posílí svěrače a svaly pánevního dna.


Definice odborného termínu, slova Rektokéla. Co znamená pojem Rektokéla z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Rektokéla patří do sekce nemoce

Klíčová slova: Rektokéla, co znamená, odborný výraz, význam pojmu, nemoce, wiki, slovo, terminus technicus, heslo, formulace, význam slova, lexikon, přesný význam, význam, terminologie, přesný výraz, názvosloví, synonymum


Pojem Rektokéla je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Rektokéla

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rektokéla ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Rektokéla na Google.cz

Vyhledat termín Rektokéla ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Rektokéla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Rektokéla ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Rektokéla ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Rektokéla například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Rektokéla? resp. co označuje slovo Rektokéla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rektokéla, odpověď na dotaz co je to Rektokéla?. Víte např. kdo to je Andrea Kalousová? Znáte a víte kdo je Bedřich Reicin? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Rektokéla i jinde než v sekci než v nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.