Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rozvodí. Co znamená pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Co to je Rozvodí? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rozvodí?

Rozvodí je odborný název pro rozhraní mezi povodími, která spolu přímo sousedí. Hranici tvoří tzv. rozvodnice. Ta je vedena především po hřebenech hor a topografických bodech. V krajině rozvodí nerozeznáte, jedná se spíše o pomyslné čáry a důležité geografické body, může se jednat i o politickou hranici.
Rozvodí může být hlavní nebo vedlejší, hlavní rozvodí se nazývá kontinentální. Toky řek svým směrem rozvodí ovlivňují, popřípadě jsou propojena umělými kanály.


Co je to Rozvodí? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rozvodí. Co znamená pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rozvodí patří do sekce Věda

Klíčová slova: definice, Věda, definice pojmu, informace, Rozvodí, co znamená, synonymum, přesný význam, přesný výraz, význam slova, pojem, význam, popis, vysvětlení, slovník, wiki, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Rozvodí je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Rozvodí?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rozvodí tvoří hranici mezi sousedícími povodími. Po rozvodí vede rozvodnice, která se nejčastěji nachází na topografických vrcholech a horských hřebenech. Někdy je rozvodí v krajině neznatelné. Hlavní rozvodí se nazývají kontinentální rozvodí. Rozvodí jsou geograficky důležité body a často tvoří i politické hranice. Zjednodušeně řečeno jsou to pomyslné čáry, které tvoří hranice mezi povodími.
Rozvodí ovlivňují směry toků řek. Někdy se jednotlivá povodí propojují pomocí uměle vybudovaných kanálů.

Další zdroje informací o slovu Rozvodí

Najít pojem Rozvodí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Rozvodí ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Rozvodí ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Rozvodí na Youtube

Najít termín Rozvodí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Rozvodí na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozvodí například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Rozvodí? resp. jaký je význam slova Rozvodí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvodí, odpověď na dotaz co je to Rozvodí?. Víte např. kdo to je Anna Fialová? Znáte a víte kdo je Typograf? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Rozvodí i v jiných kategoriích (než Věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.