Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rozvodí. Co znamená pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Co je to Rozvodí? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rozvodí

Rozvodí je odborný název pro rozhraní mezi povodími, která spolu přímo sousedí. Hranici tvoří tzv. rozvodnice. Ta je vedena především po hřebenech hor a topografických bodech. V krajině rozvodí nerozeznáte, jedná se spíše o pomyslné čáry a důležité geografické body, může se jednat i o politickou hranici.
Rozvodí může být hlavní nebo vedlejší, hlavní rozvodí se nazývá kontinentální. Toky řek svým směrem rozvodí ovlivňují, popřípadě jsou propojena umělými kanály.


Co je to Rozvodí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rozvodí. Co znamená pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Rozvodí s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Rozvodí se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, slovník, věda, wiki, význam, formulace, Rozvodí, názvosloví, informace, věda, odborné názvosloví, slovo, odborný výraz, význam slova, popis, pojem, definice pojmu


Pojem Rozvodí je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rozvodí? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Rozvodí tvoří hranici mezi sousedícími povodími. Po rozvodí vede rozvodnice, která se nejčastěji nachází na topografických vrcholech a horských hřebenech. Někdy je rozvodí v krajině neznatelné. Hlavní rozvodí se nazývají kontinentální rozvodí. Rozvodí jsou geograficky důležité body a často tvoří i politické hranice. Zjednodušeně řečeno jsou to pomyslné čáry, které tvoří hranice mezi povodími.
Rozvodí ovlivňují směry toků řek. Někdy se jednotlivá povodí propojují pomocí uměle vybudovaných kanálů.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít frázi Rozvodí ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Rozvodí ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozvodí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Rozvodí na Youtube

Vyhledat výraz Rozvodí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Rozvodí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozvodí například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Rozvodí? resp. co přesně znamená slovo Rozvodí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvodí, odpověď na dotaz co je to Rozvodí?. Víte např. kdo to je Niki Lauda? Znáte a víte kdo je Romantik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.