Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rozvodí. Co znamená pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Co to je Rozvodí? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Rozvodí

Rozvodí je odborný název pro rozhraní mezi povodími, která spolu přímo sousedí. Hranici tvoří tzv. rozvodnice. Ta je vedena především po hřebenech hor a topografických bodech. V krajině rozvodí nerozeznáte, jedná se spíše o pomyslné čáry a důležité geografické body, může se jednat i o politickou hranici.
Rozvodí může být hlavní nebo vedlejší, hlavní rozvodí se nazývá kontinentální. Toky řek svým směrem rozvodí ovlivňují, popřípadě jsou propojena umělými kanály.


Co je to Rozvodí? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rozvodí. Co znamená pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Rozvodí sdílejte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rozvodí je v kategorii Věda

Klíčová slova: definice, wiki, definice pojmu, přesný význam, informace, popis, heslo, názvosloví, přesný výraz, co to je, Věda, synonymum, Rozvodí, význam pojmu, formulace, terminologie, pojem, slovník


Pojem Rozvodí je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rozvodí? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Rozvodí tvoří hranici mezi sousedícími povodími. Po rozvodí vede rozvodnice, která se nejčastěji nachází na topografických vrcholech a horských hřebenech. Někdy je rozvodí v krajině neznatelné. Hlavní rozvodí se nazývají kontinentální rozvodí. Rozvodí jsou geograficky důležité body a často tvoří i politické hranice. Zjednodušeně řečeno jsou to pomyslné čáry, které tvoří hranice mezi povodími.
Rozvodí ovlivňují směry toků řek. Někdy se jednotlivá povodí propojují pomocí uměle vybudovaných kanálů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozvodí ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Rozvodí ve Wikizdrojích

Najít termín Rozvodí ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Rozvodí ve Wikislovníku

Najít heslo Rozvodí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Rozvodí na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozvodí například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Rozvodí? resp. co znamená výraz Rozvodí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvodí, odpověď na dotaz co je to Rozvodí?. Víte např. kdo to je Jan Hus? Znáte a víte kdo je Carl Zeiss? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Rozvodí i v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.