Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rozvodí. Co znamená pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Co to je Rozvodí? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Rozvodí?

Rozvodí je odborný název pro rozhraní mezi povodími, která spolu přímo sousedí. Hranici tvoří tzv. rozvodnice. Ta je vedena především po hřebenech hor a topografických bodech. V krajině rozvodí nerozeznáte, jedná se spíše o pomyslné čáry a důležité geografické body, může se jednat i o politickou hranici.
Rozvodí může být hlavní nebo vedlejší, hlavní rozvodí se nazývá kontinentální. Toky řek svým směrem rozvodí ovlivňují, popřípadě jsou propojena umělými kanály.


Co je to Rozvodí? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rozvodí. Co znamená pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rozvodí se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: informace, názvosloví, vysvětlení, popis, Věda, co znamená, termín, heslo, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, synonymum, definice pojmu, pojem, terminologie, Rozvodí, přesný význam, Věda


Pojem Rozvodí je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Rozvodí?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozvodí tvoří hranici mezi sousedícími povodími. Po rozvodí vede rozvodnice, která se nejčastěji nachází na topografických vrcholech a horských hřebenech. Někdy je rozvodí v krajině neznatelné. Hlavní rozvodí se nazývají kontinentální rozvodí. Rozvodí jsou geograficky důležité body a často tvoří i politické hranice. Zjednodušeně řečeno jsou to pomyslné čáry, které tvoří hranice mezi povodími.
Rozvodí ovlivňují směry toků řek. Někdy se jednotlivá povodí propojují pomocí uměle vybudovaných kanálů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Rozvodí ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Rozvodí ve Wikizdrojích

Najít termín Rozvodí na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozvodí ve Wikimedia Commons

Najít výraz Rozvodí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Rozvodí ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozvodí například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rozvodí? resp. co znamená výraz Rozvodí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvodí, odpověď na dotaz co je to Rozvodí?. Víte např. kdo to je Sexuální asistentka? Znáte a víte kdo je Historik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.