Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rozvodí. Co znamená odborný pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Co je to Rozvodí? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rozvodí?

Rozvodí je odborný název pro rozhraní mezi povodími, která spolu přímo sousedí. Hranici tvoří tzv. rozvodnice. Ta je vedena především po hřebenech hor a topografických bodech. V krajině rozvodí nerozeznáte, jedná se spíše o pomyslné čáry a důležité geografické body, může se jednat i o politickou hranici.
Rozvodí může být hlavní nebo vedlejší, hlavní rozvodí se nazývá kontinentální. Toky řek svým směrem rozvodí ovlivňují, popřípadě jsou propojena umělými kanály.


Co je to Rozvodí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rozvodí. Co znamená odborný pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Rozvodí je v kategorii věda

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, terminologie, význam slova, co to je, vysvětlení, definice, synonymum, přesný výraz, definice pojmu, věda, formulace, názvosloví, věda, popis


Pojem Rozvodí je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rozvodí? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Rozvodí tvoří hranici mezi sousedícími povodími. Po rozvodí vede rozvodnice, která se nejčastěji nachází na topografických vrcholech a horských hřebenech. Někdy je rozvodí v krajině neznatelné. Hlavní rozvodí se nazývají kontinentální rozvodí. Rozvodí jsou geograficky důležité body a často tvoří i politické hranice. Zjednodušeně řečeno jsou to pomyslné čáry, které tvoří hranice mezi povodími.
Rozvodí ovlivňují směry toků řek. Někdy se jednotlivá povodí propojují pomocí uměle vybudovaných kanálů.

Jiné informační zdroje o pojmu Rozvodí

Zkusit najít pojem Rozvodí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Rozvodí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozvodí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Rozvodí na Youtube

Hledat výraz Rozvodí na Google.cz

Zkusit najít heslo Rozvodí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozvodí například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Rozvodí? resp. co je to Rozvodí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvodí, odpověď na dotaz co je to Rozvodí?. Víte např. kdo to je Eunuch? Znáte a víte kdo je Jan Kašpar? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.