Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rozvodí. Co znamená pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Co to je Rozvodí? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rozvodí?

Rozvodí je odborný název pro rozhraní mezi povodími, která spolu přímo sousedí. Hranici tvoří tzv. rozvodnice. Ta je vedena především po hřebenech hor a topografických bodech. V krajině rozvodí nerozeznáte, jedná se spíše o pomyslné čáry a důležité geografické body, může se jednat i o politickou hranici.
Rozvodí může být hlavní nebo vedlejší, hlavní rozvodí se nazývá kontinentální. Toky řek svým směrem rozvodí ovlivňují, popřípadě jsou propojena umělými kanály.


Co je to Rozvodí? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rozvodí. Co znamená pojem Rozvodí z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rozvodí? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rozvodí patří do sekce Věda

Klíčová slova: slovník, Věda, Rozvodí, pojem, lexikon, terminus technicus, význam, definice, přesný výraz, odborný výraz, co je to Rozvodí?, formulace, co znamená, odborné názvosloví, vysvětlení, slovo, názvosloví, význam slova


Pojem Rozvodí je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Rozvodí?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozvodí tvoří hranici mezi sousedícími povodími. Po rozvodí vede rozvodnice, která se nejčastěji nachází na topografických vrcholech a horských hřebenech. Někdy je rozvodí v krajině neznatelné. Hlavní rozvodí se nazývají kontinentální rozvodí. Rozvodí jsou geograficky důležité body a často tvoří i politické hranice. Zjednodušeně řečeno jsou to pomyslné čáry, které tvoří hranice mezi povodími.
Rozvodí ovlivňují směry toků řek. Někdy se jednotlivá povodí propojují pomocí uměle vybudovaných kanálů.

Více informací o slovu Rozvodí doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozvodí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Rozvodí na Youtube

Vyhledat výraz Rozvodí ve Wikizdrojích

Najít heslo Rozvodí na Google.cz

Hledat výraz Rozvodí ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Rozvodí ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozvodí například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Rozvodí? resp. jaký je význam slova Rozvodí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvodí, odpověď na dotaz co je to Rozvodí?. Víte např. kdo to je Únosce? Znáte a víte kdo je Historik? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.