Co je to?
Definice výrazu Tvrz. Co znamená odborný pojem Tvrz z kategorie Stavebnictví?

Co to je Tvrz? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tvrz?

Tvrz je stavba, jejíž podoba se v průběhu času měnila. Původně se jednalo o sídlo drobnějšího šlechtice, které bylo opevněno a nacházelo se v blízkosti venkovských stavení a hospodářských budov.
Později se jako tvrz označovaly samostatné vojenské body s opevněním. V dalších dobách se slovo tvrz stalo vojenským termínem pro označení objektů těžkého opevnění, které jsou určeny k obraně.


Co je to Tvrz? Význam slova, termín, Definice výrazu Tvrz. Co znamená odborný pojem Tvrz z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tvrz patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, význam pojmu, co je to Tvrz?, informace, Stavebnictví, Stavebnictví, co znamená, co to je, terminologie, pojem, odborný výraz, přesný výraz, názvosloví, definice pojmu, přesný význam, slovo, Tvrz


Pojem Tvrz je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tvrz? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Tvrz má dva hlavní významy. Ve středověku a raném novověku označuje opevněné sídlo drobného šlechtice situované zpravidla uprostřed vesnice v zemědělsky využívané krajině. Od barokního období označuje slovo tvrz menší samostatný opevněný vojenský bod. Podobný význam má i ve vojenské terminologii dvacátého století, kdy označuje jednotlivé obranné objekty těžkého opevnění.

Další zdroje informací

Vyhledat termín Tvrz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Tvrz ve Wikislovníku

Najít výraz Tvrz ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Tvrz ve vyhledávači Yandex

Najít termín Tvrz na Google.cz

Zkusit najít termín Tvrz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tvrz například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Tvrz? resp. co přesně označuje termín Tvrz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tvrz, odpověď na dotaz co je to Tvrz?. Víte např. kdo to je Správce daně? Znáte a víte kdo je Alexandr Mitrofanov? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.