Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tvrz. Co znamená pojem Tvrz z kategorie Stavebnictví?

Co je Tvrz? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tvrz?

Tvrz je stavba, jejíž podoba se v průběhu času měnila. Původně se jednalo o sídlo drobnějšího šlechtice, které bylo opevněno a nacházelo se v blízkosti venkovských stavení a hospodářských budov.
Později se jako tvrz označovaly samostatné vojenské body s opevněním. V dalších dobách se slovo tvrz stalo vojenským termínem pro označení objektů těžkého opevnění, které jsou určeny k obraně.


Co je to Tvrz? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tvrz. Co znamená pojem Tvrz z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Tvrz se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, termín, stavebnictví, slovník, přesný význam, terminologie, co je to Tvrz?, popis, definice pojmu, slovo, pojem, definice, význam, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, informace, stavebnictví


Pojem Tvrz je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tvrz? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tvrz má dva hlavní významy. Ve středověku a raném novověku označuje opevněné sídlo drobného šlechtice situované zpravidla uprostřed vesnice v zemědělsky využívané krajině. Od barokního období označuje slovo tvrz menší samostatný opevněný vojenský bod. Podobný význam má i ve vojenské terminologii dvacátého století, kdy označuje jednotlivé obranné objekty těžkého opevnění.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Tvrz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Tvrz ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Tvrz ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Tvrz ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tvrz na Youtube

Hledat výraz Tvrz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tvrz například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili co znamená Tvrz? resp. co označuje slovo Tvrz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tvrz, odpověď na dotaz co je to Tvrz?. Víte např. kdo to je Tim Berners-Lee? Znáte a víte kdo je Anže Kopitar? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.