Co je to?
Definice výrazu Tvrz. Co znamená odborný pojem Tvrz z kategorie Stavebnictví?

Co to je Tvrz? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tvrz?

Tvrz je stavba, jejíž podoba se v průběhu času měnila. Původně se jednalo o sídlo drobnějšího šlechtice, které bylo opevněno a nacházelo se v blízkosti venkovských stavení a hospodářských budov.
Později se jako tvrz označovaly samostatné vojenské body s opevněním. V dalších dobách se slovo tvrz stalo vojenským termínem pro označení objektů těžkého opevnění, které jsou určeny k obraně.


Co je to Tvrz? Význam slova, termín, Definice výrazu Tvrz. Co znamená odborný pojem Tvrz z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Tvrz můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tvrz je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, co je to Tvrz?, popis, synonymum, terminus technicus, termín, definice pojmu, formulace, co znamená, odborný výraz, význam slova, wiki, informace, co to je, Tvrz, definice, heslo


Pojem Tvrz je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Tvrz?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tvrz má dva hlavní významy. Ve středověku a raném novověku označuje opevněné sídlo drobného šlechtice situované zpravidla uprostřed vesnice v zemědělsky využívané krajině. Od barokního období označuje slovo tvrz menší samostatný opevněný vojenský bod. Podobný význam má i ve vojenské terminologii dvacátého století, kdy označuje jednotlivé obranné objekty těžkého opevnění.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Tvrz ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tvrz na Youtube

Hledat pojem Tvrz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Tvrz ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Tvrz ve Wikislovníku

Najít slovo Tvrz na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tvrz například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Tvrz? resp. co označuje slovo Tvrz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tvrz, odpověď na dotaz co je to Tvrz?. Víte např. kdo to je Dědic? Znáte a víte kdo je Kádrovák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Tvrz i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.