Co je to?
Definice výrazu Tvrz. Co znamená odborný pojem Tvrz z kategorie Stavebnictví?

Co to je Tvrz? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tvrz

Tvrz je stavba, jejíž podoba se v průběhu času měnila. Původně se jednalo o sídlo drobnějšího šlechtice, které bylo opevněno a nacházelo se v blízkosti venkovských stavení a hospodářských budov.
Později se jako tvrz označovaly samostatné vojenské body s opevněním. V dalších dobách se slovo tvrz stalo vojenským termínem pro označení objektů těžkého opevnění, které jsou určeny k obraně.


Co je to Tvrz? Význam slova, termín, Definice výrazu Tvrz. Co znamená odborný pojem Tvrz z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tvrz je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: pojem, informace, odborné názvosloví, termín, význam, wiki, heslo, definice pojmu, popis, vysvětlení, lexikon, synonymum, Stavebnictví, význam slova, názvosloví, slovník, terminologie, definice


Pojem Tvrz je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tvrz? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tvrz má dva hlavní významy. Ve středověku a raném novověku označuje opevněné sídlo drobného šlechtice situované zpravidla uprostřed vesnice v zemědělsky využívané krajině. Od barokního období označuje slovo tvrz menší samostatný opevněný vojenský bod. Podobný význam má i ve vojenské terminologii dvacátého století, kdy označuje jednotlivé obranné objekty těžkého opevnění.

Jiné zdroje informací o pojmu Tvrz

Vyhledat slovo Tvrz na Google.cz

Hledat videa s názvem Tvrz na Youtube

Vyhledat pojem Tvrz ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Tvrz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Tvrz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tvrz ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tvrz například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Tvrz? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tvrz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tvrz, odpověď na dotaz co je to Tvrz?. Víte např. kdo to je Chiméra? Znáte a víte kdo je Jirka Král? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.