Co je to?
Odborný výraz, definice slova Urbex. Co znamená pojem Urbex z kategorie Kultura?

Co je to Urbex? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Urbex?

Urbex neboli infiltrátorství je netradiční poznávání objektů vzniklých při lidské činnosti, jako jsou továrny, rozpadající se budovy, opuštěné průmyslové objekty, mosty, tunely, komíny a podobně. Tyto objekty nejsou běžně přístupné, mnohdy je vstup do nich dokonce zakázán, takže může jít o ilegální činnost.
Při urbexu je nutno překonávat překážky – ploty, ochranku, bezpečnostní opatření a jiné. Tento způsob objevování bývá také nebezpečný. Zásadou vyznavačů urbexu je nic na místě nenechávat a nic neodnášet – jako suvenýr slouží pouze fotografie.

Co je to Urbex? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Urbex. Co znamená pojem Urbex z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Urbex sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Urbex je v kategorii Kultura

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, slovo, odborné názvosloví, vysvětlení, význam slova, informace, definice, co znamená, význam pojmu, pojem, přesný výraz, co je to Urbex?, názvosloví, Kultura, definice pojmu, termín, Urbex


Pojem Urbex je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Urbex dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Urban exploration (též infiltrátorství nebo UrbEx) je poznávání měst, továren či jiných objektů, které vznikly lidskou činností. Nejde přitom o muzea či snadno přístupné objekty, ale naopak o objekty, které lidé běžně nemohou vidět. Ve většině případů je urban exploration nebezpečný a ilegální, protože průzkumníci musí překonávat překážky, jako jsou ploty, rozpadající se budovy, bezpečnostní kamery nebo ochranky.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Urbex ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Urbex ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Urbex ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Urbex ve Wikislovníku

Najít termín Urbex ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Urbex na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Urbex například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Urbex? resp. co znamená Urbex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urbex, odpověď na dotaz co je to Urbex?. Víte např. kdo to je Primitiv? Znáte a víte kdo je Jan Lucemburský? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Urbex i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.