Co je to?
Odborný výraz, definice slova Urbex. Co znamená pojem Urbex z kategorie Kultura?

Co je to Urbex? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Urbex?

Urbex neboli infiltrátorství je netradiční poznávání objektů vzniklých při lidské činnosti, jako jsou továrny, rozpadající se budovy, opuštěné průmyslové objekty, mosty, tunely, komíny a podobně. Tyto objekty nejsou běžně přístupné, mnohdy je vstup do nich dokonce zakázán, takže může jít o ilegální činnost.
Při urbexu je nutno překonávat překážky – ploty, ochranku, bezpečnostní opatření a jiné. Tento způsob objevování bývá také nebezpečný. Zásadou vyznavačů urbexu je nic na místě nenechávat a nic neodnášet – jako suvenýr slouží pouze fotografie.

Co je to Urbex? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Urbex. Co znamená pojem Urbex z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Urbex sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Urbex patří do sekce Kultura

Klíčová slova: odborný výraz, Kultura, názvosloví, terminus technicus, pojem, informace, termín, slovo, slovník, co je to Urbex?, terminologie, popis, vysvětlení, formulace, definice pojmu, přesný význam, lexikon, wiki


Pojem Urbex je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Urbex píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Urban exploration (též infiltrátorství nebo UrbEx) je poznávání měst, továren či jiných objektů, které vznikly lidskou činností. Nejde přitom o muzea či snadno přístupné objekty, ale naopak o objekty, které lidé běžně nemohou vidět. Ve většině případů je urban exploration nebezpečný a ilegální, protože průzkumníci musí překonávat překážky, jako jsou ploty, rozpadající se budovy, bezpečnostní kamery nebo ochranky.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Urbex ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Urbex ve Wikimedia Commons

Najít výraz Urbex ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Urbex ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Urbex na Youtube

Hledat heslo Urbex ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Urbex například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Urbex? resp. co je to Urbex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urbex, odpověď na dotaz co je to Urbex?. Víte např. kdo to je Nikita Chruščov? Znáte a víte kdo je Jan Lucemburský? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Urbex hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.