Co je to?
Definice výrazu, termínu Urbex. Co znamená odborný pojem Urbex z kategorie Kultura?

Co je Urbex? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Urbex?

Urbex neboli infiltrátorství je netradiční poznávání objektů vzniklých při lidské činnosti, jako jsou továrny, rozpadající se budovy, opuštěné průmyslové objekty, mosty, tunely, komíny a podobně. Tyto objekty nejsou běžně přístupné, mnohdy je vstup do nich dokonce zakázán, takže může jít o ilegální činnost.
Při urbexu je nutno překonávat překážky – ploty, ochranku, bezpečnostní opatření a jiné. Tento způsob objevování bývá také nebezpečný. Zásadou vyznavačů urbexu je nic na místě nenechávat a nic neodnášet – jako suvenýr slouží pouze fotografie.

Co je to Urbex? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Urbex. Co znamená odborný pojem Urbex z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Urbex s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Urbex je v kategorii kultura

Klíčová slova: co to je, heslo, kultura, terminus technicus, význam pojmu, popis, význam, synonymum, pojem, termín, wiki, přesný výraz, vysvětlení, formulace, terminologie, slovo, odborné názvosloví, význam slova


Pojem Urbex je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Urbex? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Urban exploration (též infiltrátorství nebo UrbEx) je poznávání měst, továren či jiných objektů, které vznikly lidskou činností. Nejde přitom o muzea či snadno přístupné objekty, ale naopak o objekty, které lidé běžně nemohou vidět. Ve většině případů je urban exploration nebezpečný a ilegální, protože průzkumníci musí překonávat překážky, jako jsou ploty, rozpadající se budovy, bezpečnostní kamery nebo ochranky.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít Urbex ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Urbex ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Urbex ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Urbex ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Urbex ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Urbex ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Urbex například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Urbex? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Urbex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urbex, odpověď na dotaz co je to Urbex?. Víte např. kdo to je Václav Neužil? Znáte a víte kdo je Bohumil Sekla? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Urbex i v jiné sekci než v kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.