Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sfinga. Co znamená pojem Sfinga z kategorie Stavebnictví?

Co je Sfinga?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Sfinga?

Sfinga je pojmenování bájného tvora s tělem lva a hlavou člověka nebo jestřába, sokola či berana. Sfinga je typická především pro starověký Egypt, později také z řeckých bájí. Současné umění ji považuje za symbol ženské záhadnosti. Původně měla symbolizovat božství nebo krále. Tělo lva mělo představovat sílu. U Egypťanů byly sfingy velmi oblíbené, proto se jich zachovalo velké množství.
Sfinga v řeckém pojetí byla nestvůrné stvoření s ženskou hlavou a hrudí, tělem lva a ptačími křídly a hadím ocasem. Sídlila u Théb a dávala hádanky kolemjdoucím. Kdo neuhodl, zemřel. Když hádanku uhádl Oidipus, vrhla se sfinga do moře.


Co je to Sfinga? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sfinga. Co znamená pojem Sfinga z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sfinga sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Sfinga patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: slovník, stavebnictví, co to je, co je to Sfinga?, heslo, terminologie, definice pojmu, přesný výraz, slovo, informace, synonymum, popis, vysvětlení, odborné názvosloví, význam slova, co znamená, odborný výraz, lexikon


Pojem Sfinga je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sfinga? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sfinx neboli sfinga je mýtický tvor, který má tělo lva s hlavou berana, sokola nebo člověka. Nejstarší doklady sfingy jsou známy ze starověkého Egypta, odkud se dostala do řecké mytologie. V moderním pojetí je Sfinga symbolem záhadnosti, v moderním umění se stala symbolem záhadnosti ženy.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Sfinga ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Sfinga ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Sfinga ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sfinga ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Sfinga na Youtube

Vyhledat heslo Sfinga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Sfinga například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Sfinga? resp. co znamená slovo Sfinga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sfinga, odpověď na dotaz co je to Sfinga?. Víte např. kdo to je Nikolaj Nosov? Znáte a víte kdo je Carl Bernstein? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s atriem, sfinga, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.