Co je to?
Definice výrazu, termínu Sfinga. Co znamená odborný pojem Sfinga z kategorie Stavebnictví?

Co je to Sfinga? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sfinga?

Sfinga je pojmenování bájného tvora s tělem lva a hlavou člověka nebo jestřába, sokola či berana. Sfinga je typická především pro starověký Egypt, později také z řeckých bájí. Současné umění ji považuje za symbol ženské záhadnosti. Původně měla symbolizovat božství nebo krále. Tělo lva mělo představovat sílu. U Egypťanů byly sfingy velmi oblíbené, proto se jich zachovalo velké množství.
Sfinga v řeckém pojetí byla nestvůrné stvoření s ženskou hlavou a hrudí, tělem lva a ptačími křídly a hadím ocasem. Sídlila u Théb a dávala hádanky kolemjdoucím. Kdo neuhodl, zemřel. Když hádanku uhádl Oidipus, vrhla se sfinga do moře.


Co je to Sfinga? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sfinga. Co znamená odborný pojem Sfinga z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Sfinga? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sfinga je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, slovník, slovo, synonymum, odborné názvosloví, definice pojmu, význam slova, informace, terminus technicus, Stavebnictví, popis, formulace, definice, terminologie, pojem


Pojem Sfinga je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Sfinga

Vyhledat heslo Sfinga ve Wikipedii

Zkusit najít termín Sfinga ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Sfinga ve Wikislovníku

Najít heslo Sfinga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Sfinga ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Sfinga na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sfinga například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Sfinga? resp. co přesně označuje termín Sfinga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sfinga, odpověď na dotaz co je to Sfinga?. Víte např. kdo to je Šaman? Znáte a víte kdo je Šejdíř? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.