Co je to?
Definice výrazu, termínu Sfinga. Co znamená odborný pojem Sfinga z kategorie Stavebnictví?

Co je to Sfinga? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sfinga?

Sfinga je pojmenování bájného tvora s tělem lva a hlavou člověka nebo jestřába, sokola či berana. Sfinga je typická především pro starověký Egypt, později také z řeckých bájí. Současné umění ji považuje za symbol ženské záhadnosti. Původně měla symbolizovat božství nebo krále. Tělo lva mělo představovat sílu. U Egypťanů byly sfingy velmi oblíbené, proto se jich zachovalo velké množství.
Sfinga v řeckém pojetí byla nestvůrné stvoření s ženskou hlavou a hrudí, tělem lva a ptačími křídly a hadím ocasem. Sídlila u Théb a dávala hádanky kolemjdoucím. Kdo neuhodl, zemřel. Když hádanku uhádl Oidipus, vrhla se sfinga do moře.


Co je to Sfinga? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sfinga. Co znamená odborný pojem Sfinga z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Sfinga? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sfinga je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: pojem, význam, co znamená, co to je, lexikon, formulace, synonymum, definice pojmu, co je to Sfinga?, vysvětlení, odborný výraz, termín, slovník, Sfinga, slovo, heslo, Stavebnictví, odborné názvosloví


Pojem Sfinga je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sfinga? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Sfinx neboli sfinga je mýtický tvor, který má tělo lva s hlavou berana, sokola nebo člověka. Nejstarší doklady sfingy jsou známy ze starověkého Egypta, odkud se dostala do řecké mytologie. V moderním pojetí je Sfinga symbolem záhadnosti, v moderním umění se stala symbolem záhadnosti ženy.

Pro další informace o termínu Sfinga zkuste tyto odkazy

Najít pojem Sfinga na Google.cz

Zkusit najít termín Sfinga ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Sfinga ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Sfinga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Sfinga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Sfinga ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sfinga například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Sfinga? resp. co znamená výraz Sfinga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sfinga, odpověď na dotaz co je to Sfinga?. Víte např. kdo to je Bruce Willis? Znáte a víte kdo je Šejdíř? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.