Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trdlo. Co znamená pojem Trdlo z kategorie Jídlo?

Co je to Trdlo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Trdlo

Trdlo je především speciální kuchyňský nástroj, dřevěný váleček s klikou, který sloužil k natočení těsta před pečením. Jiný staročeský název pro trdlo byl trdlice. Stále se používá především na staročeských trzích a jarmarcích, kde se na něm peče populární trdelník.
Tento válec byl v původním provedení po stranách zúžený a musel se před natočením těsta předehřát. Pak se otáčel nad ohněm a těsto se vlhčilo mlékem, sypalo strouhaným perníkem a cukrem a po upečení ještě potřelo medem. Trdlo byl také název pro paličku sloužící k tlučení koření v hmoždíři.


Co je to Trdlo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trdlo. Co znamená pojem Trdlo z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Trdlo sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Trdlo je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co znamená, Jídlo, co to je, heslo, formulace, přesný výraz, Trdlo, termín, synonymum, lexikon, odborný výraz, význam, slovník, terminologie, pojem, definice pojmu, co je to Trdlo?, vysvětlení


Pojem Trdlo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Kuchyňský nástroj trdlo

Kuchyňský nástroj trdlo se používá pro výrobu trdelníků. Autor: MartinMerinsky, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Kuchyňský nástroj trdlo se používá pro výrobu trdelníků. Autor: MartinMerinsky, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Trdlo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Trdlo ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Trdlo na Youtube

Zkusit najít termín Trdlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Trdlo na Google.cz

Hledat heslo Trdlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trdlo například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Trdlo? resp. co vlastně znamená slovo Trdlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trdlo, odpověď na dotaz co je to Trdlo?. Víte např. kdo to je Asasín? Znáte a víte kdo je Nemesis? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Trdlo i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.