Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trdlo. Co znamená pojem Trdlo z kategorie Jídlo?

Co je to Trdlo? Význam slova

Co znamená termín Trdlo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Trdlo je především speciální kuchyňský nástroj, dřevěný váleček s klikou, který sloužil k natočení těsta před pečením. Jiný staročeský název pro trdlo byl trdlice. Stále se používá především na staročeských trzích a jarmarcích, kde se na něm peče populární trdelník.
Tento válec byl v původním provedení po stranách zúžený a musel se před natočením těsta předehřát. Pak se otáčel nad ohněm a těsto se vlhčilo mlékem, sypalo strouhaným perníkem a cukrem a po upečení ještě potřelo medem. Trdlo byl také název pro paličku sloužící k tlučení koření v hmoždíři.


Co je to Trdlo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trdlo. Co znamená pojem Trdlo z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Trdlo je v sekci Jídlo

Klíčová slova: lexikon, Jídlo, přesný význam, odborný výraz, slovo, formulace, wiki, termín, slovník, pojem, informace, heslo, popis, definice pojmu, význam pojmu, co je to Trdlo?, Trdlo, terminologie


Pojem Trdlo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Trdlo ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Trdlo na Youtube

Vyhledat slovo Trdlo ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Trdlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trdlo ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Trdlo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Trdlo například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Trdlo? resp. co přesně znamená slovo Trdlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trdlo, odpověď na dotaz co je to Trdlo?. Víte např. kdo to je Jan Svěrák? Znáte a víte kdo je Atomista? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.