Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trdlo. Co znamená pojem Trdlo z kategorie Jídlo?

Co je to Trdlo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Trdlo

Trdlo je především speciální kuchyňský nástroj, dřevěný váleček s klikou, který sloužil k natočení těsta před pečením. Jiný staročeský název pro trdlo byl trdlice. Stále se používá především na staročeských trzích a jarmarcích, kde se na něm peče populární trdelník.
Tento válec byl v původním provedení po stranách zúžený a musel se před natočením těsta předehřát. Pak se otáčel nad ohněm a těsto se vlhčilo mlékem, sypalo strouhaným perníkem a cukrem a po upečení ještě potřelo medem. Trdlo byl také název pro paličku sloužící k tlučení koření v hmoždíři.


Co je to Trdlo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trdlo. Co znamená pojem Trdlo z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Trdlo s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Trdlo patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, co je to Trdlo?, slovo, význam, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, definice pojmu, terminologie, definice, wiki, slovník, přesný výraz, co to je, formulace, Trdlo, co znamená


Pojem Trdlo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Kuchyňský nástroj trdlo

Kuchyňský nástroj trdlo se používá pro výrobu trdelníků. Autor: MartinMerinsky, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Kuchyňský nástroj trdlo se používá pro výrobu trdelníků. Autor: MartinMerinsky, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Pro více informací o heslu Trdlo zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Trdlo na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trdlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Trdlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Trdlo ve Wikislovníku

Najít pojem Trdlo ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trdlo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Trdlo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Trdlo? resp. jaký je význam pojmu Trdlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trdlo, odpověď na dotaz co je to Trdlo?. Víte např. kdo to je Pokrytec? Znáte a víte kdo je Atomista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.