Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trdlo. Co znamená pojem Trdlo z kategorie Jídlo?

Co je to Trdlo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Trdlo

Trdlo je především speciální kuchyňský nástroj, dřevěný váleček s klikou, který sloužil k natočení těsta před pečením. Jiný staročeský název pro trdlo byl trdlice. Stále se používá především na staročeských trzích a jarmarcích, kde se na něm peče populární trdelník.
Tento válec byl v původním provedení po stranách zúžený a musel se před natočením těsta předehřát. Pak se otáčel nad ohněm a těsto se vlhčilo mlékem, sypalo strouhaným perníkem a cukrem a po upečení ještě potřelo medem. Trdlo byl také název pro paličku sloužící k tlučení koření v hmoždíři.


Co je to Trdlo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trdlo. Co znamená pojem Trdlo z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Trdlo? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Trdlo se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: termín, informace, význam pojmu, lexikon, názvosloví, slovo, význam slova, slovník, přesný výraz, terminologie, synonymum, odborné názvosloví, pojem, vysvětlení, heslo, přesný význam, význam, wiki


Pojem Trdlo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Kuchyňský nástroj trdlo

Kuchyňský nástroj trdlo se používá pro výrobu trdelníků. Autor: MartinMerinsky, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Kuchyňský nástroj trdlo se používá pro výrobu trdelníků. Autor: MartinMerinsky, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trdlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Trdlo ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Trdlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Trdlo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Trdlo na Youtube

Zkusit najít termín Trdlo ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Trdlo například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Trdlo? resp. jaký je význam slova Trdlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trdlo, odpověď na dotaz co je to Trdlo?. Víte např. kdo to je Lama? Znáte a víte kdo je Cynik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.