Co je to?
Definice výrazu Deviza. Co znamená odborný pojem Deviza z kategorie Ekonomie?

Co to je Deviza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Deviza?

Deviza je termín, který označuje úvěrový a platební dokument vyjádřený v cizí měně. Může se jednat o šek, směnku, dluhopis nebo akcii. Opakem devizy je valuta. Valuta představuje cizí měnu v hotovosti.
V přeneseném smyslu znamená deviza "přednost", "klad", "plus". Např. jeho největší devizou je přesný odhad situace; tzn. deviza v tomto kontextu znamená něco, čím daná osoba vyniká nad ostatními.


Co je to Deviza? Význam slova, termín, Definice výrazu Deviza. Co znamená odborný pojem Deviza z kategorie Ekonomie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Deviza? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Deviza patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, pojem, definice, heslo, názvosloví, odborné názvosloví, co je to Deviza?, přesný výraz, Deviza, vysvětlení, význam slova, popis, ekonomie, wiki, terminologie, slovník, formulace, odborný výraz


Pojem Deviza je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deviza? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deviza je bezhotovostní forma pohledávky na cizí měnu. Mezi devizy patří například šek, směnka, cenný papír k umoření, splatný kupón akcie nebo dluhopis. Hlavní formou deviz jsou vklady tuzemských bank u zahraničních bank v cizí měně. Hotovostním protějškem devizy je valuta, představující hotové peníze v zahraniční měně.

Další informace o pojmu Deviza hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít heslo Deviza ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deviza ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deviza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Deviza na Youtube

Najít heslo Deviza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Deviza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Deviza například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Deviza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Deviza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deviza, odpověď na dotaz co je to Deviza?. Víte např. kdo to je Jiří Zimola? Znáte a víte kdo je Ilustrátor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je ekonomie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.