Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deviza. Co znamená odborný pojem Deviza z kategorie Ekonomie?

Co je to Deviza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Deviza?

Deviza je termín, který označuje úvěrový a platební dokument vyjádřený v cizí měně. Může se jednat o šek, směnku, dluhopis nebo akcii. Opakem devizy je valuta. Valuta představuje cizí měnu v hotovosti.
V přeneseném smyslu znamená deviza "přednost", "klad", "plus". Např. jeho největší devizou je přesný odhad situace; tzn. deviza v tomto kontextu znamená něco, čím daná osoba vyniká nad ostatními.


Co je to Deviza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deviza. Co znamená odborný pojem Deviza z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Deviza? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Deviza patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: popis, heslo, slovo, wiki, slovník, vysvětlení, Ekonomie, pojem, definice pojmu, Deviza, synonymum, terminologie, odborné názvosloví, význam, Ekonomie, přesný výraz, význam slova, lexikon


Pojem Deviza je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deviza? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deviza je bezhotovostní forma pohledávky na cizí měnu. Mezi devizy patří například šek, směnka, cenný papír k umoření, splatný kupón akcie nebo dluhopis. Hlavní formou deviz jsou vklady tuzemských bank u zahraničních bank v cizí měně. Hotovostním protějškem devizy je valuta, představující hotové peníze v zahraniční měně.

Zkuste zjistit více informací o slovu Deviza v následujících zdrojích

Najít heslo Deviza na Google.cz

Hledat pojem Deviza ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Deviza ve Wikizdrojích

Hledat termín Deviza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Deviza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deviza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Deviza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Deviza? resp. co znamená slovo Deviza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deviza, odpověď na dotaz co je to Deviza?. Víte např. kdo to je Fantomas? Znáte a víte kdo je Internista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.