Co je to?
Odborný výraz, definice slova Deviza. Co znamená pojem Deviza z kategorie Ekonomie?

Co je Deviza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Deviza

Deviza je termín, který označuje úvěrový a platební dokument vyjádřený v cizí měně. Může se jednat o šek, směnku, dluhopis nebo akcii. Opakem devizy je valuta. Valuta představuje cizí měnu v hotovosti.
V přeneseném smyslu znamená deviza "přednost", "klad", "plus". Např. jeho největší devizou je přesný odhad situace; tzn. deviza v tomto kontextu znamená něco, čím daná osoba vyniká nad ostatními.


Co je to Deviza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Deviza. Co znamená pojem Deviza z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Deviza doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Deviza se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: přesný výraz, Deviza, definice pojmu, co znamená, ekonomie, odborný výraz, terminus technicus, termín, vysvětlení, ekonomie, lexikon, co to je, formulace, wiki, názvosloví, pojem, synonymum, význam pojmu


Pojem Deviza je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deviza? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Deviza je bezhotovostní forma pohledávky na cizí měnu. Mezi devizy patří například šek, směnka, cenný papír k umoření, splatný kupón akcie nebo dluhopis. Hlavní formou deviz jsou vklady tuzemských bank u zahraničních bank v cizí měně. Hotovostním protějškem devizy je valuta, představující hotové peníze v zahraniční měně.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deviza ve Wikimedia Commons

Najít výraz Deviza ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deviza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Deviza na Google obrázcích

Zkusit najít termín Deviza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Deviza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Deviza například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Deviza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Deviza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deviza, odpověď na dotaz co je to Deviza?. Víte např. kdo to je Radka Třeštíková? Znáte a víte kdo je Jaromír Soukup? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než ekonomie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.