Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deviza. Co znamená odborný pojem Deviza z kategorie Ekonomie?

Co je to Deviza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Deviza?

Deviza je termín, který označuje úvěrový a platební dokument vyjádřený v cizí měně. Může se jednat o šek, směnku, dluhopis nebo akcii. Opakem devizy je valuta. Valuta představuje cizí měnu v hotovosti.
V přeneseném smyslu znamená deviza "přednost", "klad", "plus". Např. jeho největší devizou je přesný odhad situace; tzn. deviza v tomto kontextu znamená něco, čím daná osoba vyniká nad ostatními.


Co je to Deviza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deviza. Co znamená odborný pojem Deviza z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Deviza se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, informace, ekonomie, co je to Deviza?, wiki, význam slova, pojem, přesný výraz, popis, názvosloví, Deviza, heslo, formulace, terminologie, slovník, ekonomie, synonymum, odborné názvosloví


Pojem Deviza je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deviza? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deviza je bezhotovostní forma pohledávky na cizí měnu. Mezi devizy patří například šek, směnka, cenný papír k umoření, splatný kupón akcie nebo dluhopis. Hlavní formou deviz jsou vklady tuzemských bank u zahraničních bank v cizí měně. Hotovostním protějškem devizy je valuta, představující hotové peníze v zahraniční měně.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Deviza na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deviza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Deviza ve Wikizdrojích

Najít heslo Deviza ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Deviza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Deviza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Deviza například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo Deviza? resp. jaký je význam slova Deviza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deviza, odpověď na dotaz co je to Deviza?. Víte např. kdo to je Arnošt Lustig? Znáte a víte kdo je Jaromír Soukup? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci ekonomie K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.