Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Deviza. Co znamená pojem Deviza z kategorie Ekonomie?

Co je Deviza?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Deviza?

Deviza je termín, který označuje úvěrový a platební dokument vyjádřený v cizí měně. Může se jednat o šek, směnku, dluhopis nebo akcii. Opakem devizy je valuta. Valuta představuje cizí měnu v hotovosti.
V přeneseném smyslu znamená deviza "přednost", "klad", "plus". Např. jeho největší devizou je přesný odhad situace; tzn. deviza v tomto kontextu znamená něco, čím daná osoba vyniká nad ostatními.


Co je to Deviza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Deviza. Co znamená pojem Deviza z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Deviza s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Deviza se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: co je to Deviza?, význam, přesný význam, formulace, heslo, názvosloví, terminologie, termín, slovo, význam slova, význam pojmu, informace, Deviza, přesný výraz, pojem, co to je, definice pojmu, slovník


Pojem Deviza je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Deviza dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deviza je bezhotovostní forma pohledávky na cizí měnu. Mezi devizy patří například šek, směnka, cenný papír k umoření, splatný kupón akcie nebo dluhopis. Hlavní formou deviz jsou vklady tuzemských bank u zahraničních bank v cizí měně. Hotovostním protějškem devizy je valuta, představující hotové peníze v zahraniční měně.

Hledejte výraz Deviza v dalších zdrojích

Hledat heslo Deviza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Deviza ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Deviza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Deviza na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deviza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Deviza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Deviza například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Deviza? resp. jaký je přesný význam slova Deviza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deviza, odpověď na dotaz co je to Deviza?. Víte např. kdo to je Karel Dobrý? Znáte a víte kdo je Jaromír Soukup? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Deviza i v jiné části webu než je kategorie ekonomie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, platební karta, deviza, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.