Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krokvice. Co znamená odborný pojem Krokvice z kategorie Nástroje?

Co je to Krokvice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Krokvice

Krokvice je měřičská pomůcka, se kterou lze kontrolovat vodorovnost povrchů. Jedná se o historický nástroj, dnes se používá vodováha. Krokvice vytyčovala vodorovný směr pomocí olovnice. Využívali ji především tesaři, stavitelé a zeměměřiči.
Pokud byla vybavena úhlovou stupnicí, bylo s ní možné měřit i sklony. Skládala se ze tří latí, ty tvořily rovnostranný trojúhelník, na jehož vrcholu byla zavěšena olovnice. Využívala přirozeného gravitačního působení. Znak krokvice byl ve středověku užíván jako značka kamenického cechu nebo byl součástí osobní značky tesaře nebo kameníka.


Co je to Krokvice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krokvice. Co znamená odborný pojem Krokvice z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Krokvice sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Krokvice je v kategorii nástroje

Klíčová slova: co znamená, definice pojmu, názvosloví, význam pojmu, heslo, wiki, slovo, význam, význam slova, formulace, lexikon, slovník, nástroje, přesný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, informace, vysvětlení


Pojem Krokvice je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Krokvice píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Krokvice je pomůcka k vytyčení vodorovného směru pomocí olovnice. Má tvar rovnoramenného trojúhelníku, z jehož vrcholu je spuštěna olovnice. Pokud olovnice míří na střed přepony, je přepona vodorovně. Dnes je nahrazena modernější a přesnější vodováhou.
Složitější krokvice byla vybavena úhloměrnou stupnicí, a tak bylo možné s její pomocí buď určovat sklon nebo jej vytyčovat.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krokvice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Krokvice na Youtube

Zkusit najít termín Krokvice ve Wikizdrojích

Hledat heslo Krokvice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Krokvice ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Krokvice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Krokvice například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte co je to Krokvice? resp. co znamená Krokvice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krokvice, odpověď na dotaz co je to Krokvice?. Víte např. kdo to je Konstruktér? Znáte a víte kdo je Krampus? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.