Co je to?
Definice výrazu, termínu Krokvice. Co znamená odborný pojem Krokvice z kategorie Nástroje?

Co je Krokvice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Krokvice?

Krokvice je měřičská pomůcka, se kterou lze kontrolovat vodorovnost povrchů. Jedná se o historický nástroj, dnes se používá vodováha. Krokvice vytyčovala vodorovný směr pomocí olovnice. Využívali ji především tesaři, stavitelé a zeměměřiči.
Pokud byla vybavena úhlovou stupnicí, bylo s ní možné měřit i sklony. Skládala se ze tří latí, ty tvořily rovnostranný trojúhelník, na jehož vrcholu byla zavěšena olovnice. Využívala přirozeného gravitačního působení. Znak krokvice byl ve středověku užíván jako značka kamenického cechu nebo byl součástí osobní značky tesaře nebo kameníka.


Co je to Krokvice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Krokvice. Co znamená odborný pojem Krokvice z kategorie Nástroje?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Krokvice? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Krokvice je v kategorii nástroje

Klíčová slova: co znamená, slovo, formulace, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, wiki, význam slova, nástroje, popis, slovník, co je to Krokvice?, vysvětlení, význam, názvosloví, pojem, termín, terminologie


Pojem Krokvice je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Krokvice?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krokvice je pomůcka k vytyčení vodorovného směru pomocí olovnice. Má tvar rovnoramenného trojúhelníku, z jehož vrcholu je spuštěna olovnice. Pokud olovnice míří na střed přepony, je přepona vodorovně. Dnes je nahrazena modernější a přesnější vodováhou.
Složitější krokvice byla vybavena úhloměrnou stupnicí, a tak bylo možné s její pomocí buď určovat sklon nebo jej vytyčovat.

Další zdroje informací

Hledat frázi Krokvice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Krokvice ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krokvice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krokvice ve Wikimedia Commons

Najít výraz Krokvice ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Krokvice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krokvice například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste zjistili co znamená Krokvice? resp. jaká je definice termínu Krokvice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krokvice, odpověď na dotaz co je to Krokvice?. Víte např. kdo to je Rozhodce? Znáte a víte kdo je Bisexuál? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Krokvice i v jiné části webu než je kategorie nástroje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.