Co je to?
Definice výrazu, termínu Chemoterapie. Co znamená odborný pojem Chemoterapie z kategorie Lékařství?

Co je to Chemoterapie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Chemoterapie

Chemoterapie v širším slova smyslu je jakákoliv léčba pomocí chemických látek. V užším smyslu se jedná o protinádorovou léčbu pomocí cytostatik, což jsou látky, které napadají nádorové buňky a znemožňují jim další dělení. Cytostatika však útočí i na zdravé buňky, a proto má chemoterapie celou řadu vedlejších účinků.


Co je to Chemoterapie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chemoterapie. Co znamená odborný pojem Chemoterapie z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chemoterapie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, význam slova, informace, Lékařství, odborné názvosloví, Lékařství, formulace, popis, terminus technicus, význam, přesný výraz, co to je, odborný výraz, terminologie, termín, vysvětlení, definice


Pojem Chemoterapie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Chemoterapie?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chemoterapie je jakákoli léčebná terapie spočívající ve vpravování chemických látek do organismu. Jedná se například o antibiotikum, virostatika, antipyretika. V hovorové řeči se však pod pojmem chemoterapie myslí chemoterapie protinádorová, tedy léčba dávkami cytostatik, což jsou látky toxické pro buňky. Tato terapie svým zásahem do buněčného cyklu nádorové buňky brání této buňce v dalším dělení. Avšak tento postup není přesně zacílen, proto léčba cytostatiky postihuje i zdravé buňky.

Jiné zdroje informací o pojmu Chemoterapie

Najít termín Chemoterapie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chemoterapie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Chemoterapie ve Wikislovníku

Vyhledat termín Chemoterapie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Chemoterapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Chemoterapie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chemoterapie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Chemoterapie? resp. co znamená slovo Chemoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemoterapie, odpověď na dotaz co je to Chemoterapie?. Víte např. kdo to je Heidi Janků? Znáte a víte kdo je Jiří Suchý? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.