Co je to?
Odborný výraz, definice slova Chemoterapie. Co znamená slovo Chemoterapie z kategorie Lékařství?

Co je Chemoterapie?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Chemoterapie?

Chemoterapie v širším slova smyslu je jakákoliv léčba pomocí chemických látek. V užším smyslu se jedná o protinádorovou léčbu pomocí cytostatik, což jsou látky, které napadají nádorové buňky a znemožňují jim další dělení. Cytostatika však útočí i na zdravé buňky, a proto má chemoterapie celou řadu vedlejších účinků.


Co je to Chemoterapie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Chemoterapie. Co znamená slovo Chemoterapie z kategorie Lékařství?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Chemoterapie s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Chemoterapie patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: terminologie, lékařství, odborný výraz, co znamená, terminus technicus, heslo, názvosloví, termín, Chemoterapie, odborné názvosloví, pojem, slovo, definice pojmu, vysvětlení, význam slova, lexikon, lékařství, formulace


Pojem Chemoterapie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Chemoterapie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chemoterapie je jakákoli léčebná terapie spočívající ve vpravování chemických látek do organismu. Jedná se například o antibiotikum, virostatika, antipyretika. V hovorové řeči se však pod pojmem chemoterapie myslí chemoterapie protinádorová, tedy léčba dávkami cytostatik, což jsou látky toxické pro buňky. Tato terapie svým zásahem do buněčného cyklu nádorové buňky brání této buňce v dalším dělení. Avšak tento postup není přesně zacílen, proto léčba cytostatiky postihuje i zdravé buňky.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Chemoterapie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Chemoterapie ve Wikizdrojích

Hledat heslo Chemoterapie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Chemoterapie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chemoterapie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Chemoterapie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chemoterapie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Chemoterapie? resp. jaký je přesný význam slova Chemoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemoterapie, odpověď na dotaz co je to Chemoterapie?. Víte např. kdo to je Julius Fučík? Znáte a víte kdo je Valkýra? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Dobrovolní lékaři, chemoterapie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.