Co je to?
Definice výrazu, termínu Chemoterapie. Co znamená odborný pojem Chemoterapie z kategorie Lékařství?

Co je to Chemoterapie? Význam slova

Co znamená termín Chemoterapie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Chemoterapie v širším slova smyslu je jakákoliv léčba pomocí chemických látek. V užším smyslu se jedná o protinádorovou léčbu pomocí cytostatik, což jsou látky, které napadají nádorové buňky a znemožňují jim další dělení. Cytostatika však útočí i na zdravé buňky, a proto má chemoterapie celou řadu vedlejších účinků.


Co je to Chemoterapie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chemoterapie. Co znamená odborný pojem Chemoterapie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Chemoterapie? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chemoterapie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, význam, terminus technicus, Lékařství, definice pojmu, lexikon, popis, odborné názvosloví, názvosloví, slovník, význam pojmu, odborný výraz, Chemoterapie, slovo, termín, co znamená, informace


Pojem Chemoterapie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Chemoterapie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Chemoterapie je jakákoli léčebná terapie spočívající ve vpravování chemických látek do organismu. Jedná se například o antibiotikum, virostatika, antipyretika. V hovorové řeči se však pod pojmem chemoterapie myslí chemoterapie protinádorová, tedy léčba dávkami cytostatik, což jsou látky toxické pro buňky. Tato terapie svým zásahem do buněčného cyklu nádorové buňky brání této buňce v dalším dělení. Avšak tento postup není přesně zacílen, proto léčba cytostatiky postihuje i zdravé buňky.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Chemoterapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Chemoterapie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chemoterapie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Chemoterapie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Chemoterapie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Chemoterapie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chemoterapie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Chemoterapie? resp. co vlastně znamená slovo Chemoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemoterapie, odpověď na dotaz co je to Chemoterapie?. Víte např. kdo to je Puritán? Znáte a víte kdo je Jiří Suchý? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chemoterapie v jiné sekci než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.