Co je to?
Definice výrazu, termínu Femicida. Co znamená odborný pojem Femicida z kategorie Právo?

Co je Femicida? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Femicida?

Femicida je označení pro vraždu ženy nebo dívky, kdy důvodem pro tento čin je právě její ženské pohlaví. Jde o diskriminaci a násilí řazené k nejzávažnějším zločinům. U femicidy se rozlišuje více typů, případy je možno dělit podle různých kritérií, například podle okolností spáchání činu nebo podle vztahu oběti a pachatele. K nejčastějším femicidám dochází v partnerských vztazích, v rodinách či zcela mimo vzájemné vztahy. Femicidy jsou také často páchány na ženách a dívkách při ozbrojených konfliktech nebo z kulturně podmíněných důvodů, například náboženských. Dochází k nim také kvůli odlišné sexuální orientaci, oběti mohou být i náhodně přítomnými osobami při násilí na jiné ženě. Názory na femicidu se v různých právních systémech mohou lišit.
Americký právní systém dokonce bere v úvahu při stanovení trestu za femicidu zločin z vášně nebo vyprovokovaný zločin. Nábožensky založené společnosti uznávají oprávněnost vraždy ženy z důvodu rodinné cti, např. když žena odmítne sjednaný sňatek, sex mimo komunitu, zneuctění, znásilnění. Takového zločinu se může dopustit jeden nebo více členů rodiny. K nejčastějším formám femicidy patří ta, kterou na ženě spáchá její partner.


Co je to Femicida? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Femicida. Co znamená odborný pojem Femicida z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Femicida? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Femicida je v kategorii právo

Klíčová slova: heslo, popis, pojem, co znamená, význam slova, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, co je to Femicida?, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, wiki, slovo, formulace, právo, definice, slovník


Pojem Femicida je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Femicida píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Femicida je označení pro vraždu ženy, spáchanou kvůli jejímu pohlaví. Jedná se o nejzávažnější formu ženské diskriminace. Tomuto genderově motivovanému zločinu zpravidla předchází dlouhodobé výhrůžky, zastrašování, domácí či sexuální násilí apod. Většinu vražd páchají současní či bývalí partneři obětí – typickým motivem je fakt, že od nich žena odešla nebo chce odejít. Méně častým je pachatel bez partnerského vztahu k oběti (například cizí muž, otec zavražděné dcery či syn zavražděné matky). Femicida může mít například podobu vraždy ze cti, zabití z kulturních důvodů (typicky kvůli odlišné sexuální orientaci oběti) či cíleného zabíjení žen v ozbrojených konfliktech. Je rozšířena v zemích třetího světa, ale také ve vyspělých zemích Západu, včetně České republiky.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Femicida ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Femicida na Youtube

Hledat heslo Femicida na Google.cz

Najít heslo Femicida ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Femicida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Femicida ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Femicida například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Femicida? resp. co vlastně znamená slovo Femicida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Femicida, odpověď na dotaz co je to Femicida?. Víte např. kdo to je Úderník? Znáte a víte kdo je Věslav Michalik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Femicida v jiné sekci než právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.