Co je to?
Definice výrazu, termínu Femicida. Co znamená odborný pojem Femicida z kategorie Právo?

Co je to Femicida? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Femicida?

Femicida je označení pro vraždu ženy nebo dívky, kdy důvodem pro tento čin je právě její ženské pohlaví. Jde o diskriminaci a násilí řazené k nejzávažnějším zločinům. U femicidy se rozlišuje více typů, případy je možno dělit podle různých kritérií, například podle okolností spáchání činu nebo podle vztahu oběti a pachatele. K nejčastějším femicidám dochází v partnerských vztazích, v rodinách či zcela mimo vzájemné vztahy. Femicidy jsou také často páchány na ženách a dívkách při ozbrojených konfliktech nebo z kulturně podmíněných důvodů, například náboženských. Dochází k nim také kvůli odlišné sexuální orientaci, oběti mohou být i náhodně přítomnými osobami při násilí na jiné ženě. Názory na femicidu se v různých právních systémech mohou lišit.
Americký právní systém dokonce bere v úvahu při stanovení trestu za femicidu zločin z vášně nebo vyprovokovaný zločin. Nábožensky založené společnosti uznávají oprávněnost vraždy ženy z důvodu rodinné cti, např. když žena odmítne sjednaný sňatek, sex mimo komunitu, zneuctění, znásilnění. Takového zločinu se může dopustit jeden nebo více členů rodiny. K nejčastějším formám femicidy patří ta, kterou na ženě spáchá její partner.


Co je to Femicida? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Femicida. Co znamená odborný pojem Femicida z kategorie Právo?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Femicida patří do kategorie právo

Klíčová slova: popis, právo, pojem, slovo, vysvětlení, význam slova, definice, heslo, co je to Femicida?, odborný výraz, informace, co znamená, právo, slovník, wiki, synonymum, formulace, přesný výraz


Pojem Femicida je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Femicida? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Femicida je označení pro vraždu ženy, spáchanou kvůli jejímu pohlaví. Jedná se o nejzávažnější formu ženské diskriminace. Tomuto genderově motivovanému zločinu zpravidla předchází dlouhodobé výhrůžky, zastrašování, domácí či sexuální násilí apod. Většinu vražd páchají současní či bývalí partneři obětí – typickým motivem je fakt, že od nich žena odešla nebo chce odejít. Méně častým je pachatel bez partnerského vztahu k oběti (například cizí muž, otec zavražděné dcery či syn zavražděné matky). Femicida může mít například podobu vraždy ze cti, zabití z kulturních důvodů (typicky kvůli odlišné sexuální orientaci oběti) či cíleného zabíjení žen v ozbrojených konfliktech. Je rozšířena v zemích třetího světa, ale také ve vyspělých zemích Západu, včetně České republiky.

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Femicida ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Femicida ve Wikizdrojích

Hledat slovo Femicida ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Femicida ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Femicida ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Femicida ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Femicida například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Femicida? resp. co vlastně znamená slovo Femicida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Femicida, odpověď na dotaz co je to Femicida?. Víte např. kdo to je Kurevník? Znáte a víte kdo je Hrdina? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.