Co je to?
Odborný výraz, definice slova Skořice. Co znamená slovo Skořice z kategorie Jídlo?

Co je Skořice? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Skořice

Skořice je oblíbené koření používané hlavně k dochucení sladkých pokrmů z jablek (závin, žemlovka). Jedná se o kůru tropického stromu skořicovníku. Obsahuje velké množství vonných silic.


Co je to Skořice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Skořice. Co znamená slovo Skořice z kategorie Jídlo?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text (Skořice) můžete sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Skořice patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, informace, terminologie, lexikon, názvosloví, co je to Skořice?, synonymum, termín, formulace, heslo, význam pojmu, popis, jídlo, pojem, co znamená, slovo, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Skořice je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skořice? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skořice je aromatická kůra skořicovníků, stálezelených tropických stromů. Je i léčivá, vyrábí se z ní silice, tinktury, olej. Má kořenně nasládlou chuť a příjemnou vůni, které jí dává zejména obsažená sloučenina cinnamaldehyd. Působí na chuť k jídlu, celkově osvěžuje a podporuje trávení.

Skořice celá a mletá

Koření - skořice celá a rozemletá. Autor: Jennifer Birgl, zdroj: Pixabay
Koření - skořice celá a rozemletá. Autor: Jennifer Birgl, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Skořice ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Skořice ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Skořice na Google.cz

Hledat slovo Skořice ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skořice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Skořice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Skořice například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Skořice? resp. co označuje slovo Skořice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skořice, odpověď na dotaz co je to Skořice?. Víte např. kdo to je Karel Svoboda? Znáte a víte kdo je Ajznboňák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.