Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Roaming. Co znamená pojem Roaming z kategorie Počítače?

Co to je Roaming? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Roaming

Roaming je pojem z oblasti telekomunikací. Je to označení pro poskytování telekomunikačních služeb účastníkovi v jiné síti nebo v jiné zemi, než v které je účastník zaregistrován pro své telekomunikační služby.
Pokud se tedy ocitnete v oblasti, kde nemá váš operátor dostupný signál, najde váš mobilní telefon nejsilnější signál jiného operátora a zaregistruje se u něj. V rámci roamingu budete mít k dispozici stejné služby, jako máte u svého operátora. Rozdílné však budou ceny za poskytnuté služby.


Co je to Roaming? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Roaming. Co znamená pojem Roaming z kategorie Počítače?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Roaming sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Roaming je v kategorii Počítače

Klíčová slova: formulace, lexikon, wiki, heslo, přesný význam, co je to Roaming?, odborné názvosloví, terminus technicus, termín, popis, Počítače, slovo, informace, Počítače, význam, pojem, definice pojmu, co to je


Pojem Roaming je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Roaming? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roaming je poskytování telekomunikačních služeb účastníkovi v jiné síti (v jiné zemi), než kde má účastník zaregistrované svoje telekomunikační služby.
V praxi to znamená, že pokud se klient nachází mimo území, kde je dostupný signál domovského mobilního operátora, jeho mobilní telefon začne automaticky vyhledávat nejsilnější dostupný signál a zaregistruje se v nalezené síti. Přičemž je nutné, aby domovský mobilní operátor měl s operátorem, jehož služby chce mobilní telefon využívat, uzavřenou platnou roamingovou smlouvu.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Roaming ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Roaming ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Roaming ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roaming ve Wikimedia Commons

Najít heslo Roaming ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Roaming ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Roaming například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Roaming? resp. co se skrývá pod slovem Roaming? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roaming, odpověď na dotaz co je to Roaming?. Víte např. kdo to je Napolen Bonaparte? Znáte a víte kdo je Jolana Voldánová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.