Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Roaming. Co znamená pojem Roaming z kategorie Počítače?

Co to je Roaming? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Roaming

Roaming je pojem z oblasti telekomunikací. Je to označení pro poskytování telekomunikačních služeb účastníkovi v jiné síti nebo v jiné zemi, než v které je účastník zaregistrován pro své telekomunikační služby.
Pokud se tedy ocitnete v oblasti, kde nemá váš operátor dostupný signál, najde váš mobilní telefon nejsilnější signál jiného operátora a zaregistruje se u něj. V rámci roamingu budete mít k dispozici stejné služby, jako máte u svého operátora. Rozdílné však budou ceny za poskytnuté služby.


Co je to Roaming? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Roaming. Co znamená pojem Roaming z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Roaming) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Roaming patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, definice, synonymum, Počítače, terminus technicus, slovo, význam slova, přesný výraz, formulace, pojem, Roaming, význam pojmu, význam, vysvětlení, co to je, přesný význam, odborný výraz


Pojem Roaming je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Roaming? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roaming je poskytování telekomunikačních služeb účastníkovi v jiné síti (v jiné zemi), než kde má účastník zaregistrované svoje telekomunikační služby.
V praxi to znamená, že pokud se klient nachází mimo území, kde je dostupný signál domovského mobilního operátora, jeho mobilní telefon začne automaticky vyhledávat nejsilnější dostupný signál a zaregistruje se v nalezené síti. Přičemž je nutné, aby domovský mobilní operátor měl s operátorem, jehož služby chce mobilní telefon využívat, uzavřenou platnou roamingovou smlouvu.

Pro další informace o termínu Roaming zkuste tyto odkazy

Najít pojem Roaming ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Roaming ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Roaming ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Roaming ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Roaming ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Roaming na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Roaming například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Roaming? resp. co znamená Roaming? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roaming, odpověď na dotaz co je to Roaming?. Víte např. kdo to je Polyglot? Znáte a víte kdo je Michal Kubal? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Počítače). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.