Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Roaming. Co znamená pojem Roaming z kategorie Počítače?

Co to je Roaming? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Roaming

Roaming je pojem z oblasti telekomunikací. Je to označení pro poskytování telekomunikačních služeb účastníkovi v jiné síti nebo v jiné zemi, než v které je účastník zaregistrován pro své telekomunikační služby.
Pokud se tedy ocitnete v oblasti, kde nemá váš operátor dostupný signál, najde váš mobilní telefon nejsilnější signál jiného operátora a zaregistruje se u něj. V rámci roamingu budete mít k dispozici stejné služby, jako máte u svého operátora. Rozdílné však budou ceny za poskytnuté služby.


Co je to Roaming? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Roaming. Co znamená pojem Roaming z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Roaming se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, Počítače, definice pojmu, přesný význam, popis, heslo, Počítače, termín, význam pojmu, význam slova, synonymum, co je to Roaming?, názvosloví, co to je, Roaming, terminus technicus, slovník


Pojem Roaming je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Roaming?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Roaming je poskytování telekomunikačních služeb účastníkovi v jiné síti (v jiné zemi), než kde má účastník zaregistrované svoje telekomunikační služby.
V praxi to znamená, že pokud se klient nachází mimo území, kde je dostupný signál domovského mobilního operátora, jeho mobilní telefon začne automaticky vyhledávat nejsilnější dostupný signál a zaregistruje se v nalezené síti. Přičemž je nutné, aby domovský mobilní operátor měl s operátorem, jehož služby chce mobilní telefon využívat, uzavřenou platnou roamingovou smlouvu.

Pro další informace o termínu Roaming zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Roaming ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roaming ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Roaming ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Roaming na Google.cz

Najít výraz Roaming ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Roaming ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Roaming například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Roaming? resp. co přesně znamená slovo Roaming? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roaming, odpověď na dotaz co je to Roaming?. Víte např. kdo to je Písničkář? Znáte a víte kdo je Jiří X. Doležal? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Roaming hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.