Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Roaming. Co znamená pojem Roaming z kategorie Počítače?

Co to je Roaming? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Roaming

Roaming je pojem z oblasti telekomunikací. Je to označení pro poskytování telekomunikačních služeb účastníkovi v jiné síti nebo v jiné zemi, než v které je účastník zaregistrován pro své telekomunikační služby.
Pokud se tedy ocitnete v oblasti, kde nemá váš operátor dostupný signál, najde váš mobilní telefon nejsilnější signál jiného operátora a zaregistruje se u něj. V rámci roamingu budete mít k dispozici stejné služby, jako máte u svého operátora. Rozdílné však budou ceny za poskytnuté služby.


Co je to Roaming? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Roaming. Co znamená pojem Roaming z kategorie Počítače?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Roaming? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Roaming patří do sekce Počítače

Klíčová slova: přesný význam, lexikon, názvosloví, formulace, pojem, popis, význam slova, termín, terminologie, terminus technicus, odborné názvosloví, Roaming, informace, heslo, wiki, definice, význam pojmu, přesný výraz


Pojem Roaming je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Roaming?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Roaming je poskytování telekomunikačních služeb účastníkovi v jiné síti (v jiné zemi), než kde má účastník zaregistrované svoje telekomunikační služby.
V praxi to znamená, že pokud se klient nachází mimo území, kde je dostupný signál domovského mobilního operátora, jeho mobilní telefon začne automaticky vyhledávat nejsilnější dostupný signál a zaregistruje se v nalezené síti. Přičemž je nutné, aby domovský mobilní operátor měl s operátorem, jehož služby chce mobilní telefon využívat, uzavřenou platnou roamingovou smlouvu.

Hledejte pojem Roaming v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Roaming ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Roaming na Youtube

Hledat výraz Roaming ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Roaming ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Roaming ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Roaming ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Roaming například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Roaming? resp. jaký je význam pojmu Roaming? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roaming, odpověď na dotaz co je to Roaming?. Víte např. kdo to je Romantik? Znáte a víte kdo je Jiří X. Doležal? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Počítače U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.