Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Roaming. Co znamená pojem Roaming z kategorie Počítače?

Co to je Roaming? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Roaming?

Roaming je pojem z oblasti telekomunikací. Je to označení pro poskytování telekomunikačních služeb účastníkovi v jiné síti nebo v jiné zemi, než v které je účastník zaregistrován pro své telekomunikační služby.
Pokud se tedy ocitnete v oblasti, kde nemá váš operátor dostupný signál, najde váš mobilní telefon nejsilnější signál jiného operátora a zaregistruje se u něj. V rámci roamingu budete mít k dispozici stejné služby, jako máte u svého operátora. Rozdílné však budou ceny za poskytnuté služby.


Co je to Roaming? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Roaming. Co znamená pojem Roaming z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Roaming je v kategorii Počítače

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, význam, wiki, heslo, popis, definice, přesný význam, odborné názvosloví, informace, význam slova, definice pojmu, terminologie, slovo, přesný výraz, termín, Roaming, vysvětlení


Pojem Roaming je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Roaming? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Roaming je poskytování telekomunikačních služeb účastníkovi v jiné síti (v jiné zemi), než kde má účastník zaregistrované svoje telekomunikační služby.
V praxi to znamená, že pokud se klient nachází mimo území, kde je dostupný signál domovského mobilního operátora, jeho mobilní telefon začne automaticky vyhledávat nejsilnější dostupný signál a zaregistruje se v nalezené síti. Přičemž je nutné, aby domovský mobilní operátor měl s operátorem, jehož služby chce mobilní telefon využívat, uzavřenou platnou roamingovou smlouvu.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Roaming ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Roaming ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Roaming ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Roaming ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Roaming na Google.cz

Hledat videa s názvem Roaming na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Roaming například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Roaming? resp. co je to Roaming? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roaming, odpověď na dotaz co je to Roaming?. Víte např. kdo to je Ludvík Svoboda? Znáte a víte kdo je Michal Kubal? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.