Co je to?
Odborný výraz, definice slova Babka. Co znamená pojem Babka z kategorie Nástroje?

Co je to Babka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Babka?

Babka je původně pomocné kovadlo. Sloužilo kovářům, když potřebovali pro osazení výrobků užší dráhu, než měla kovadlina. Tato babka měla kónický hranol a byla osazena do otvoru v kovadlině. Její vrchní část se podobala rovnostrannému hranolu. Babka se vyrábí z oceli, pracovní plocha se leští a kalí. První babky se používaly již v době železné a od té doby se používají stále. Nejčastěji se používá jako malá kovadlinka, která se používá k naklepání ostří srpu nebo kosy před sečením. Naklepává se kladívkem. Na spodní straně je opatřena bodcem, který slouží k upevnění, nejčastěji v kusu dřeva nebo přímo v sedátku, používaném při naklepávání.
Babka může být široká nebo úzká. U široké babky se používá úzké kladívko, u babky úzké kladívko se širší plochou. U úzkých babek je nutná úprava vzhledem k tomu, je-li uživatel pravák nebo levák, a také se musí přebrušovat, když se na ní vytváří ploška. Babka se širší plochou se opravovat nemusí, má univerzální využití a příliš se neopotřebovává.


Co je to Babka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Babka. Co znamená pojem Babka z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Babka můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Babka je v sekci Nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, wiki, odborné názvosloví, co je to Babka?, význam pojmu, heslo, termín, přesný výraz, slovo, lexikon, vysvětlení, popis, definice, formulace, pojem, názvosloví, co to je


Pojem Babka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Babka lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Babka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Babka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Babka na Youtube

Vyhledat pojem Babka na Google.cz

Zkusit najít pojem Babka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Babka ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Babka například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Babka? resp. co přesně znamená slovo Babka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babka, odpověď na dotaz co je to Babka?. Víte např. kdo to je Velkostatkář? Znáte a víte kdo je Antonín Dvořák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.