Co je to?
Definice výrazu Lejch. Co znamená odborný pojem Lejch z kategorie Literatura?

Co je Lejch? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lejch?

Lejch, francouzsky lai, německy Leich, je pojem z oblasti literatury, vztahující se k době středověku. Nazývá se tak žánr, který tvoří veršovaná poezie, napsaná lidovým jazykem. Rytmické schéma má většinou osm slabik, verše nemusely být jen recitovány, ale také se zpívaly.
Jako první proslulejší autor tohoto žánru je označována Marie de France. Své lejchy tvořila po deset let od roku 1165. Námětem jí byly bretonské příběhy o lásce.


Co je to Lejch? Význam slova, termín, Definice výrazu Lejch. Co znamená odborný pojem Lejch z kategorie Literatura?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Lejch můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Lejch je v sekci literatura

Klíčová slova: Lejch, přesný význam, vysvětlení, definice pojmu, slovo, odborné názvosloví, synonymum, co je to Lejch?, slovník, pojem, literatura, co to je, informace, přesný výraz, formulace, definice, literatura, popis


Pojem Lejch je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lejch? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lejch (v češtině se objevuje i francouzský termín lai a německý leich) je středověký žánr veršované poezie psané v lidovém jazyce. Lejchy měly obvykle osmislabičné metrum a často byly zpívány. První významnou autorkou lejchů byla Marie de France, která v letech 1165 až 1175 takto zpracovala dvanáct milostných bretonských příběhů.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Lejch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Lejch ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Lejch ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Lejch ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lejch ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lejch ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lejch například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Lejch? resp. co znamená slovo Lejch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lejch, odpověď na dotaz co je to Lejch?. Víte např. kdo to je Adriana Sklenaříková? Znáte a víte kdo je Pedagogický pracovník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.