Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lejch. Co znamená odborný pojem Lejch z kategorie Literatura?

Co je to Lejch? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lejch?

Lejch, francouzsky lai, německy Leich, je pojem z oblasti literatury, vztahující se k době středověku. Nazývá se tak žánr, který tvoří veršovaná poezie, napsaná lidovým jazykem. Rytmické schéma má většinou osm slabik, verše nemusely být jen recitovány, ale také se zpívaly.
Jako první proslulejší autor tohoto žánru je označována Marie de France. Své lejchy tvořila po deset let od roku 1165. Námětem jí byly bretonské příběhy o lásce.


Co je to Lejch? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lejch. Co znamená odborný pojem Lejch z kategorie Literatura?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Lejch) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Lejch patří do kategorie literatura

Klíčová slova: definice, názvosloví, vysvětlení, co to je, wiki, Lejch, popis, význam slova, slovník, definice pojmu, terminus technicus, co je to Lejch?, význam, termín, lexikon, pojem, terminologie, formulace


Pojem Lejch je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lejch? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lejch (v češtině se objevuje i francouzský termín lai a německý leich) je středověký žánr veršované poezie psané v lidovém jazyce. Lejchy měly obvykle osmislabičné metrum a často byly zpívány. První významnou autorkou lejchů byla Marie de France, která v letech 1165 až 1175 takto zpracovala dvanáct milostných bretonských příběhů.

Pro více informací o heslu Lejch zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Lejch ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Lejch ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Lejch na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lejch ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Lejch ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Lejch ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lejch například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Lejch? resp. co označuje slovo Lejch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lejch, odpověď na dotaz co je to Lejch?. Víte např. kdo to je Hysterka? Znáte a víte kdo je Kašér? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.