Co je to?
Definice výrazu, termínu Lejch. Co znamená odborný pojem Lejch z kategorie Literatura?

Co je to Lejch? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lejch?

Lejch, francouzsky lai, německy Leich, je pojem z oblasti literatury, vztahující se k době středověku. Nazývá se tak žánr, který tvoří veršovaná poezie, napsaná lidovým jazykem. Rytmické schéma má většinou osm slabik, verše nemusely být jen recitovány, ale také se zpívaly.
Jako první proslulejší autor tohoto žánru je označována Marie de France. Své lejchy tvořila po deset let od roku 1165. Námětem jí byly bretonské příběhy o lásce.


Co je to Lejch? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lejch. Co znamená odborný pojem Lejch z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lejch s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Lejch je v kategorii literatura

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, názvosloví, přesný význam, odborné názvosloví, literatura, přesný výraz, co to je, co znamená, heslo, co je to Lejch?, informace, význam, definice, synonymum, význam pojmu, odborný výraz, terminologie


Pojem Lejch je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lejch? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lejch (v češtině se objevuje i francouzský termín lai a německý leich) je středověký žánr veršované poezie psané v lidovém jazyce. Lejchy měly obvykle osmislabičné metrum a často byly zpívány. První významnou autorkou lejchů byla Marie de France, která v letech 1165 až 1175 takto zpracovala dvanáct milostných bretonských příběhů.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Lejch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lejch ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Lejch ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Lejch na Google.cz

Zkusit najít slovo Lejch ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Lejch ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lejch například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Lejch? resp. jaký je přesný význam slova Lejch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lejch, odpověď na dotaz co je to Lejch?. Víte např. kdo to je Rachel McAdams? Znáte a víte kdo je Purkmistr? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.