Co je to?
Výraz, termín, definice slova Celé číslo. Co znamená odborný pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Co je to Celé číslo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Celé číslo

Celé číslo je označení skupiny přirozených čísel, nul a celých záporných čísel. Množina celých čísel nese označení podle německého slova Zahlen, což znamená čísla, písmeno Z. Celá čísla tvoří nekonečnou skupinu čísel.
Obor, který se věnuje problematice celých čísel, se nazývá teorie čísel. Celá čísla nemají desetinnou část, jejich typickými vlastnostmi jsou uzavřenost na násobení a sčítání a odečítání, ne však na dělení.


Co je to Celé číslo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Celé číslo. Co znamená odborný pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Celé číslo s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Celé číslo se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: popis, přesný význam, pojem, formulace, slovník, slovo, lexikon, heslo, terminologie, definice, význam, přesný výraz, co je to Celé číslo?, co to je, vysvětlení, termín, odborný výraz, wiki


Pojem Celé číslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Celé číslo? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Celá čísla se skládají z přirozených čísel (1, 2, 3, …), nuly (0) a záporných celých čísel (-1, -2, -3, …). Množina celých čísel se v matematice většinou označuje Z, nebo {displaystyle mathbb {Z} }, podle Zahlen (německy čísla). Podobně jako přirozená čísla, tvoří celá čísla nekonečnou spočetnou množinu. Studiem celých čísel se zabývá teorie čísel.

Pro další informace o termínu Celé číslo zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Celé číslo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Celé číslo na Youtube

Hledat pojem Celé číslo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Celé číslo ve Wikislovníku

Najít výraz Celé číslo ve Wikizdrojích

Hledat termín Celé číslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Celé číslo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Celé číslo? resp. co se skrývá pod slovem Celé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celé číslo, odpověď na dotaz co je to Celé číslo?. Víte např. kdo to je Václav Hořejší? Znáte a víte kdo je Valerij Pjakin? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než matematika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.