Co je to?
Definice odborného termínu, slova Celé číslo. Co znamená pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Co je to Celé číslo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Celé číslo?

Celé číslo je označení skupiny přirozených čísel, nul a celých záporných čísel. Množina celých čísel nese označení podle německého slova Zahlen, což znamená čísla, písmeno Z. Celá čísla tvoří nekonečnou skupinu čísel.
Obor, který se věnuje problematice celých čísel, se nazývá teorie čísel. Celá čísla nemají desetinnou část, jejich typickými vlastnostmi jsou uzavřenost na násobení a sčítání a odečítání, ne však na dělení.


Co je to Celé číslo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Celé číslo. Co znamená pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Celé číslo doporučujeme sdílet s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Celé číslo se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, odborný výraz, slovo, terminus technicus, definice, definice pojmu, lexikon, matematika, přesný výraz, synonymum, význam slova, informace, formulace, heslo, co je to Celé číslo?, matematika, slovník


Pojem Celé číslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Celé číslo? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Celá čísla se skládají z přirozených čísel (1, 2, 3, …), nuly (0) a záporných celých čísel (-1, -2, -3, …). Množina celých čísel se v matematice většinou označuje Z, nebo {displaystyle mathbb {Z} }, podle Zahlen (německy čísla). Podobně jako přirozená čísla, tvoří celá čísla nekonečnou spočetnou množinu. Studiem celých čísel se zabývá teorie čísel.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Celé číslo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Celé číslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Celé číslo ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Celé číslo na Youtube

Hledat termín Celé číslo ve Wikislovníku

Najít slovo Celé číslo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Celé číslo například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená Celé číslo? resp. co vlastně znamená slovo Celé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celé číslo, odpověď na dotaz co je to Celé číslo?. Víte např. kdo to je Karel Kosík? Znáte a víte kdo je Petra Kvitová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Celé číslo v jiné sekci než matematika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.