Co je to?
Výraz, termín, definice slova Celé číslo. Co znamená odborný pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Co je to Celé číslo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Celé číslo

Celé číslo je označení skupiny přirozených čísel, nul a celých záporných čísel. Množina celých čísel nese označení podle německého slova Zahlen, což znamená čísla, písmeno Z. Celá čísla tvoří nekonečnou skupinu čísel.
Obor, který se věnuje problematice celých čísel, se nazývá teorie čísel. Celá čísla nemají desetinnou část, jejich typickými vlastnostmi jsou uzavřenost na násobení a sčítání a odečítání, ne však na dělení.


Co je to Celé číslo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Celé číslo. Co znamená odborný pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Celé číslo) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Celé číslo patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, terminus technicus, význam, pojem, formulace, přesný význam, Celé číslo, co znamená, heslo, lexikon, slovník, termín, Matematika, Matematika, názvosloví, synonymum, přesný výraz


Pojem Celé číslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Celé číslo? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Celá čísla se skládají z přirozených čísel (1, 2, 3, …), nuly (0) a záporných celých čísel (-1, -2, -3, …). Množina celých čísel se v matematice většinou označuje Z, nebo {displaystyle mathbb {Z} }, podle Zahlen (německy čísla). Podobně jako přirozená čísla, tvoří celá čísla nekonečnou spočetnou množinu. Studiem celých čísel se zabývá teorie čísel.

Další zdroje informací

Hledat pojem Celé číslo na Google.cz

Zkusit najít slovo Celé číslo ve Wikislovníku

Najít termín Celé číslo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Celé číslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Celé číslo na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Celé číslo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Celé číslo například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Celé číslo? resp. co to je Celé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celé číslo, odpověď na dotaz co je to Celé číslo?. Víte např. kdo to je Florista? Znáte a víte kdo je Jan Farský? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Celé číslo v jiné sekci než Matematika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.