Co je to?
Výraz, termín, definice slova Celé číslo. Co znamená odborný pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Co je to Celé číslo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Celé číslo?

Celé číslo je označení skupiny přirozených čísel, nul a celých záporných čísel. Množina celých čísel nese označení podle německého slova Zahlen, což znamená čísla, písmeno Z. Celá čísla tvoří nekonečnou skupinu čísel.
Obor, který se věnuje problematice celých čísel, se nazývá teorie čísel. Celá čísla nemají desetinnou část, jejich typickými vlastnostmi jsou uzavřenost na násobení a sčítání a odečítání, ne však na dělení.


Co je to Celé číslo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Celé číslo. Co znamená odborný pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Celé číslo se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, informace, co znamená, slovo, formulace, terminus technicus, lexikon, popis, význam, odborné názvosloví, co to je, Celé číslo, význam pojmu, synonymum, Matematika, slovník, heslo


Pojem Celé číslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Celé číslo dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Celá čísla se skládají z přirozených čísel (1, 2, 3, …), nuly (0) a záporných celých čísel (-1, -2, -3, …). Množina celých čísel se v matematice většinou označuje Z, nebo {displaystyle mathbb {Z} }, podle Zahlen (německy čísla). Podobně jako přirozená čísla, tvoří celá čísla nekonečnou spočetnou množinu. Studiem celých čísel se zabývá teorie čísel.

Více informací o slovu Celé číslo doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Celé číslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Celé číslo ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Celé číslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Celé číslo ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Celé číslo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Celé číslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Celé číslo například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Celé číslo? resp. co znamená slovo Celé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celé číslo, odpověď na dotaz co je to Celé číslo?. Víte např. kdo to je Tatiana Vilhelmová? Znáte a víte kdo je Neplátce DPH? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.