Co je to?
Definice výrazu Celé číslo. Co znamená odborný pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Co je Celé číslo?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Celé číslo

Celé číslo je označení skupiny přirozených čísel, nul a celých záporných čísel. Množina celých čísel nese označení podle německého slova Zahlen, což znamená čísla, písmeno Z. Celá čísla tvoří nekonečnou skupinu čísel.
Obor, který se věnuje problematice celých čísel, se nazývá teorie čísel. Celá čísla nemají desetinnou část, jejich typickými vlastnostmi jsou uzavřenost na násobení a sčítání a odečítání, ne však na dělení.


Co je to Celé číslo? Význam slova, termín, Definice výrazu Celé číslo. Co znamená odborný pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Celé číslo je v sekci matematika

Klíčová slova: odborné názvosloví, co je to Celé číslo?, přesný význam, termín, definice pojmu, formulace, význam, informace, synonymum, matematika, matematika, wiki, terminologie, odborný výraz, vysvětlení, lexikon, heslo, slovník


Pojem Celé číslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Celé číslo? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Celá čísla se skládají z přirozených čísel (1, 2, 3, …), nuly (0) a záporných celých čísel (-1, -2, -3, …). Množina celých čísel se v matematice většinou označuje Z, nebo {displaystyle mathbb {Z} }, podle Zahlen (německy čísla). Podobně jako přirozená čísla, tvoří celá čísla nekonečnou spočetnou množinu. Studiem celých čísel se zabývá teorie čísel.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Celé číslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Celé číslo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Celé číslo ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Celé číslo ve Wikizdrojích

Hledat termín Celé číslo ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Celé číslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Celé číslo například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Celé číslo? resp. co je to Celé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celé číslo, odpověď na dotaz co je to Celé číslo?. Víte např. kdo to je Frajírek? Znáte a víte kdo je Michail Gorbačov? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Celé číslo hledat i v jiných kategoriích (než matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.