Co je to?
Výraz, termín, definice slova Celé číslo. Co znamená odborný pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Co je to Celé číslo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Celé číslo

Celé číslo je označení skupiny přirozených čísel, nul a celých záporných čísel. Množina celých čísel nese označení podle německého slova Zahlen, což znamená čísla, písmeno Z. Celá čísla tvoří nekonečnou skupinu čísel.
Obor, který se věnuje problematice celých čísel, se nazývá teorie čísel. Celá čísla nemají desetinnou část, jejich typickými vlastnostmi jsou uzavřenost na násobení a sčítání a odečítání, ne však na dělení.


Co je to Celé číslo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Celé číslo. Co znamená odborný pojem Celé číslo z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Celé číslo se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Celé číslo se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, formulace, popis, Celé číslo, Matematika, informace, pojem, definice pojmu, slovo, heslo, co znamená, Matematika, terminus technicus, význam, odborné názvosloví, lexikon, co to je


Pojem Celé číslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Celé číslo můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Celá čísla se skládají z přirozených čísel (1, 2, 3, …), nuly (0) a záporných celých čísel (-1, -2, -3, …). Množina celých čísel se v matematice většinou označuje Z, nebo {displaystyle mathbb {Z} }, podle Zahlen (německy čísla). Podobně jako přirozená čísla, tvoří celá čísla nekonečnou spočetnou množinu. Studiem celých čísel se zabývá teorie čísel.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Celé číslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Celé číslo na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Celé číslo ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Celé číslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Celé číslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Celé číslo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Celé číslo například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Celé číslo? resp. co přesně označuje termín Celé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celé číslo, odpověď na dotaz co je to Celé číslo?. Víte např. kdo to je Antonín Dvořák? Znáte a víte kdo je Jan Farský? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.