Co je to?
Definice výrazu, termínu Alter ego. Co znamená odborný pojem Alter ego z kategorie Psychologie?

Co je Alter ego? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Alter ego?

Alter ego lze přeložit jako druhé já. Jedná se o latinský výraz, kterým je označována nějaká fiktivní osoba, která je stejná jako samotný autor smyšlenky. Jako odborný výraz se užívá v literatuře. Jedná se o takovou postavu, se kterou se autor ztotožňuje.
V běžném životě se jedná o postavu, která existuje pouze v představách. Někdy alter ego umožňuje autorovi uskutečňovat jeho představy. Pojem se také využívá v psychologii a psychiatrii.


Co je to Alter ego? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Alter ego. Co znamená odborný pojem Alter ego z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Alter ego s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Alter ego je v kategorii psychologie

Klíčová slova: pojem, Alter ego, co je to Alter ego?, definice, wiki, terminus technicus, lexikon, vysvětlení, synonymum, definice pojmu, heslo, psychologie, formulace, informace, názvosloví, slovo, termín, popis


Pojem Alter ego je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alter ego? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alter ego (latinsky druhé já) je fiktivní osoba, psychologicky totožná s autorem fikce. Termín je používán v literatuře, kde popisuje tu postavu z literárního díla, s kterou se autor zcela ztotožňuje v názorech a psychologii, může jít ale i o postavu neliterární, tj. kterou si autor fikce pouze představuje. Alter ego často prožívá to, co by si autor skutečně přál prožít (uskutečňuje autorovy potlačované nebo neuskutečnitelné představy), nebo reaguje v situacích fikce tak, jak by v příslušné situaci jednal autor sám - například postava skeptického a zatrpklého osla Benjamína ve Farmě zvířat je alter egem autora knihy, George Orwella. S pojmem alter ego operují také různé psychologické a psychiatrické teorie.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Alter ego ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alter ego ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Alter ego na Google.cz

Hledat pojem Alter ego ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Alter ego ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Alter ego ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alter ego například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to Alter ego? resp. co znamená slovo Alter ego? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alter ego, odpověď na dotaz co je to Alter ego?. Víte např. kdo to je Petr Vichnar? Znáte a víte kdo je Tomáš Hanzel? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Alter ego i v jiné části webu než je kategorie psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.