Co je to?
Definice výrazu Alter ego. Co znamená odborný pojem Alter ego z kategorie Psychologie?

Co je Alter ego?

Co znamená pojem, definice termínu Alter ego?

Alter ego lze přeložit jako druhé já. Jedná se o latinský výraz, kterým je označována nějaká fiktivní osoba, která je stejná jako samotný autor smyšlenky. Jako odborný výraz se užívá v literatuře. Jedná se o takovou postavu, se kterou se autor ztotožňuje.
V běžném životě se jedná o postavu, která existuje pouze v představách. Někdy alter ego umožňuje autorovi uskutečňovat jeho představy. Pojem se také využívá v psychologii a psychiatrii.


Co je to Alter ego? Význam slova, termín, Definice výrazu Alter ego. Co znamená odborný pojem Alter ego z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Alter ego můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Alter ego je v sekci psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, informace, vysvětlení, význam slova, co to je, co znamená, formulace, wiki, odborný výraz, termín, lexikon, psychologie, přesný význam, synonymum, pojem, slovník, terminologie, heslo


Pojem Alter ego je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Alter ego?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Alter ego (latinsky druhé já) je fiktivní osoba, psychologicky totožná s autorem fikce. Termín je používán v literatuře, kde popisuje tu postavu z literárního díla, s kterou se autor zcela ztotožňuje v názorech a psychologii, může jít ale i o postavu neliterární, tj. kterou si autor fikce pouze představuje. Alter ego často prožívá to, co by si autor skutečně přál prožít (uskutečňuje autorovy potlačované nebo neuskutečnitelné představy), nebo reaguje v situacích fikce tak, jak by v příslušné situaci jednal autor sám - například postava skeptického a zatrpklého osla Benjamína ve Farmě zvířat je alter egem autora knihy, George Orwella. S pojmem alter ego operují také různé psychologické a psychiatrické teorie.

Další zdroje informací o slovu Alter ego

Hledat frázi Alter ego ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alter ego ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Alter ego ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Alter ego ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Alter ego ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Alter ego na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alter ego například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Alter ego? resp. co je to Alter ego? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alter ego, odpověď na dotaz co je to Alter ego?. Víte např. kdo to je Vdovec? Znáte a víte kdo je Roman Prymula? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Šedé oko, alter ego, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.