Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alter ego. Co znamená pojem Alter ego z kategorie Psychologie?

Co je to Alter ego? Význam slova

Co znamená termín Alter ego? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Alter ego lze přeložit jako druhé já. Jedná se o latinský výraz, kterým je označována nějaká fiktivní osoba, která je stejná jako samotný autor smyšlenky. Jako odborný výraz se užívá v literatuře. Jedná se o takovou postavu, se kterou se autor ztotožňuje.
V běžném životě se jedná o postavu, která existuje pouze v představách. Někdy alter ego umožňuje autorovi uskutečňovat jeho představy. Pojem se také využívá v psychologii a psychiatrii.


Co je to Alter ego? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alter ego. Co znamená pojem Alter ego z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Alter ego doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alter ego se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, slovo, odborné názvosloví, lexikon, terminologie, přesný význam, definice, co je to Alter ego?, přesný výraz, vysvětlení, heslo, wiki, význam slova, co znamená, význam


Pojem Alter ego je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alter ego? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alter ego (latinsky druhé já) je fiktivní osoba, psychologicky totožná s autorem fikce. Termín je používán v literatuře, kde popisuje tu postavu z literárního díla, s kterou se autor zcela ztotožňuje v názorech a psychologii, může jít ale i o postavu neliterární, tj. kterou si autor fikce pouze představuje. Alter ego často prožívá to, co by si autor skutečně přál prožít (uskutečňuje autorovy potlačované nebo neuskutečnitelné představy), nebo reaguje v situacích fikce tak, jak by v příslušné situaci jednal autor sám - například postava skeptického a zatrpklého osla Benjamína ve Farmě zvířat je alter egem autora knihy, George Orwella. S pojmem alter ego operují také různé psychologické a psychiatrické teorie.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Alter ego ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Alter ego ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alter ego ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Alter ego ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Alter ego ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Alter ego na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alter ego například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Alter ego? resp. jaká je definice slova Alter ego? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alter ego, odpověď na dotaz co je to Alter ego?. Víte např. kdo to je Filip Hronek? Znáte a víte kdo je Svatá Barbora? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Alter ego hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.