Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alter ego. Co znamená pojem Alter ego z kategorie Psychologie?

Co je to Alter ego? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Alter ego

Alter ego lze přeložit jako druhé já. Jedná se o latinský výraz, kterým je označována nějaká fiktivní osoba, která je stejná jako samotný autor smyšlenky. Jako odborný výraz se užívá v literatuře. Jedná se o takovou postavu, se kterou se autor ztotožňuje.
V běžném životě se jedná o postavu, která existuje pouze v představách. Někdy alter ego umožňuje autorovi uskutečňovat jeho představy. Pojem se také využívá v psychologii a psychiatrii.


Co je to Alter ego? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alter ego. Co znamená pojem Alter ego z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Alter ego je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, názvosloví, synonymum, co je to Alter ego?, terminologie, přesný výraz, termín, informace, slovo, heslo, formulace, definice pojmu, co znamená, popis, definice, odborné názvosloví, význam slova, lexikon


Pojem Alter ego je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alter ego? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Alter ego (latinsky druhé já) je fiktivní osoba, psychologicky totožná s autorem fikce. Termín je používán v literatuře, kde popisuje tu postavu z literárního díla, s kterou se autor zcela ztotožňuje v názorech a psychologii, může jít ale i o postavu neliterární, tj. kterou si autor fikce pouze představuje. Alter ego často prožívá to, co by si autor skutečně přál prožít (uskutečňuje autorovy potlačované nebo neuskutečnitelné představy), nebo reaguje v situacích fikce tak, jak by v příslušné situaci jednal autor sám - například postava skeptického a zatrpklého osla Benjamína ve Farmě zvířat je alter egem autora knihy, George Orwella. S pojmem alter ego operují také různé psychologické a psychiatrické teorie.

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Alter ego ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alter ego ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Alter ego na Youtube

Najít pojem Alter ego ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Alter ego na Google.cz

Zkusit najít termín Alter ego ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Alter ego například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Alter ego? resp. jaký je přesný význam slova Alter ego? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alter ego, odpověď na dotaz co je to Alter ego?. Víte např. kdo to je Nekrofil? Znáte a víte kdo je Prorektor? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.