Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šufánek. Co znamená odborný pojem Šufánek z kategorie Jídlo?

Co je to Šufánek? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šufánek

Šufánek je označení pro naběračku nebo sběračku, tedy kuchyňské náčiní, které se používá při vaření i při servírování, Jde o slovo nářeční, které se vyskytuje i ve variantě žufánek. Během práce v kuchyni lze šufánkem nabírat tekutiny nebo potraviny, popřípadě již uvařená jídla sevírovat. Podávají se tak například omáčky či polévky. Šufánky mohou být různě velké a vyrobené z různých materiálů, od kovů po umělé hmoty. Většinou jsou celokovové, jedná se o výlisek tvořený miskou ve tvaru polokoule, k níž patří různě dlouhá rukojeť.
V oblasti jižních Čech byl jako šufánek označován i malý rendlík s delší rukojetí, ve kterém se ohřívalo či rozpouštělo malé množství surovin, například máslo. Šufánky mají poměrně dlouhou historii, vyskytoval se již u Keltů v dobách před naším letopočtem. Tyto šufánky pravděpodobně pocházely z římské říše nebo jejích provincií. Tam byly používány hlavně k pití a podávání vína.


Co je to Šufánek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šufánek. Co znamená odborný pojem Šufánek z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Šufánek se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice, co je to Šufánek?, terminologie, význam slova, co to je, přesný význam, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, lexikon, popis, odborné názvosloví, slovo, pojem, Šufánek, vysvětlení, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Šufánek je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šufánek? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Naběračka, sběračka, nářečně také šufánek či žufánek, je běžný pracovní nástroj používaný v kuchyni při vaření. Slouží jak k nabírání potravin během vaření, tak k podávání hotového jídla (např. polévek či omáček). Naběračky se vyrábějí v různé škále velikostí, většinou se jedná o celokovový předmět - plechový výlisek. Základem je kovová miska polokulovitého tvaru, která je opatřena rukojetí. Podobný nástroj - velká naběračka užívaná mimo kuchyni, a to pro zcela jiné účely (např. vybírání septiku) - je šoufek.

Pro další informace o termínu Šufánek zkuste tyto odkazy

Najít pojem Šufánek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Šufánek ve Wikizdrojích

Hledat heslo Šufánek ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šufánek ve Wikimedia Commons

Hledat termín Šufánek na Google.cz

Zkusit najít heslo Šufánek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šufánek například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šufánek? resp. co se skrývá pod slovem Šufánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šufánek, odpověď na dotaz co je to Šufánek?. Víte např. kdo to je Jana Bobošíková? Znáte a víte kdo je Parchant? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.