Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ostrakizace. Co znamená pojem Ostrakizace z kategorie Politika?

Co je Ostrakizace?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ostrakizace

Ostrakizace je pojmenování z oblasti antického starověku. Místem používání tohoto pojmu bylo antické Řecko a především tehdejší Athény. Jako ostrakizace byla označována forma kolektivního vyloučení či vyhoštění takového občana, který byl považován za nebezpečného pro demokratický systém či za hrozbu pro občanský mír. Slovo ostrakizace pochází z řeckého výrazu ostrakon. Jednalo se o hliněný nebo keramický střep. Ten se používal jako hlasovací nástroj. Každý občan mohl na svém ostrakonu napsat jméno osoby, kterou chtěl vyhostit, a poté ho vhodit do speciální nádoby. Pokud se shromáždilo alespoň 6 000 hlasů, které pocházely od různých občanů, byla tato osoba z Athén vyhoštěna na deset let. Ostrakizace byla zavedena jako opatření proti přílišnému vzestupu moci jednotlivců a pro zamezení případných narušení demokracie.
Jednalo se o prostředek, jak udržet politickou stabilitu a zabránit vzniku tyranií. Nejčastěji byli cílem ostrakizace mocní političtí nebo vojenští vůdci, kteří měli příliš velký vliv a byli považováni za potenciální nebezpečí pro rovnováhu moci. Ostrakizace neznamenala trest za spáchaný zločin či prohřešek. Nebyla ani rozhodnutím soudu. Byla to čistě politická opatření prováděná v rámci demokratického procesu, přičemž hlavním cílem bylo eliminovat jednotlivce, kteří by mohli ohrozit fungování demokracie samotné.


Co je to Ostrakizace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ostrakizace. Co znamená pojem Ostrakizace z kategorie Politika?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ostrakizace? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Ostrakizace patří do sekce politika

Klíčová slova: popis, definice, názvosloví, význam, definice pojmu, vysvětlení, politika, slovník, slovo, přesný výraz, heslo, synonymum, wiki, co je to Ostrakizace?, pojem, co to je, formulace, terminus technicus


Pojem Ostrakizace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Ostrakizace hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ostrakizace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Ostrakizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Ostrakizace ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Ostrakizace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Ostrakizace na Google.cz

Zkusit najít výraz Ostrakizace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ostrakizace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teďka už zajisté víte co znamená Ostrakizace? resp. co vlastně znamená slovo Ostrakizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ostrakizace, odpověď na dotaz co je to Ostrakizace?. Víte např. kdo to je Neofašista? Znáte a víte kdo je Barry Manilow? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Právo lidu, ostrakizace, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.