Co je to?
Výraz, termín, definice slova Malvice. Co znamená odborný pojem Malvice z kategorie Jídlo?

Co je to Malvice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Malvice

Malvice je druh plodu, který nemá uvnitř jednu velkou pecku jako peckovice, ale jadřinec s množstvím semínek. Jadřinec je ohraničen tuhou blánou a ta je obklopena dužninou. Mezi nejznámější dřeviny mající malvice patří jablka a hrušky. Dále má malvice mišpule, mišpulník, temnoplodec, kdouloň, muchovník, kdoulovec, jeřáb, hloh, hlohyně nebo blýskalka.


Co je to Malvice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Malvice. Co znamená odborný pojem Malvice z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Malvice? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Malvice je v kategorii jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, popis, přesný výraz, lexikon, synonymum, co znamená, přesný význam, odborné názvosloví, informace, termín, názvosloví, Malvice, co to je, vysvětlení, význam, definice pojmu, wiki


Pojem Malvice je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Malvice? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Malvice (latinsky pomum) je druh nepravého dužnatého nepukavého plodu. Malvice vzniká ze spodního nebo výjimečně z polospodního gynecea tvořeného několika do různé míry srostlými plodolisty. Z morfologického hlediska se jednotlivé části jádřince vyvíjejí z pouzder semeníku, zatímco dužnaté části plodu se formují až po opylení dužnatěním češule květu.

Obrázek malvice

Jablko je malvice.. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay
Jablko je malvice.. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít slovo Malvice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Malvice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Malvice na Google.cz

Zkusit najít frázi Malvice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Malvice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Malvice ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Malvice například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte co znamená slovo Malvice? resp. co to je Malvice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malvice, odpověď na dotaz co je to Malvice?. Víte např. kdo to je Influencerka? Znáte a víte kdo je Grázl? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.