Co je to?
Výraz, termín, definice slova Malvice. Co znamená odborný pojem Malvice z kategorie Jídlo?

Co je to Malvice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Malvice?

Malvice je druh plodu, který nemá uvnitř jednu velkou pecku jako peckovice, ale jadřinec s množstvím semínek. Jadřinec je ohraničen tuhou blánou a ta je obklopena dužninou. Mezi nejznámější dřeviny mající malvice patří jablka a hrušky. Dále má malvice mišpule, mišpulník, temnoplodec, kdouloň, muchovník, kdoulovec, jeřáb, hloh, hlohyně nebo blýskalka.


Co je to Malvice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Malvice. Co znamená odborný pojem Malvice z kategorie Jídlo?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Malvice je v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, heslo, Malvice, význam slova, informace, termín, vysvětlení, odborné názvosloví, slovo, terminus technicus, význam pojmu, synonymum, co to je, co je to Malvice?, jídlo, popis, názvosloví


Pojem Malvice je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Malvice píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Malvice (latinsky pomum) je druh nepravého dužnatého nepukavého plodu. Malvice vzniká ze spodního nebo výjimečně z polospodního gynecea tvořeného několika do různé míry srostlými plodolisty. Z morfologického hlediska se jednotlivé části jádřince vyvíjejí z pouzder semeníku, zatímco dužnaté části plodu se formují až po opylení dužnatěním češule květu.

Obrázek malvice

Jablko je malvice.. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay
Jablko je malvice.. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Malvice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Malvice ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Malvice ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Malvice na Google.cz

Hledat slovo Malvice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Malvice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Malvice například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Malvice? resp. co se skrývá pod slovem Malvice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malvice, odpověď na dotaz co je to Malvice?. Víte např. kdo to je Debbie Harry? Znáte a víte kdo je Soudní znalec? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Malvice i v jiných kategoriích (než jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.