Co je to?
Definice výrazu, termínu Malvice. Co znamená odborný pojem Malvice z kategorie Jídlo?

Co je to Malvice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Malvice?

Malvice je druh plodu, který nemá uvnitř jednu velkou pecku jako peckovice, ale jadřinec s množstvím semínek. Jadřinec je ohraničen tuhou blánou a ta je obklopena dužninou. Mezi nejznámější dřeviny mající malvice patří jablka a hrušky. Dále má malvice mišpule, mišpulník, temnoplodec, kdouloň, muchovník, kdoulovec, jeřáb, hloh, hlohyně nebo blýskalka.


Co je to Malvice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Malvice. Co znamená odborný pojem Malvice z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Malvice doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Malvice se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: co to je, Malvice, termín, synonymum, popis, co je to Malvice?, definice, pojem, význam pojmu, názvosloví, terminologie, Jídlo, odborný výraz, přesný význam, terminus technicus, význam, lexikon, Jídlo


Pojem Malvice je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Malvice píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Malvice (latinsky pomum) je druh nepravého dužnatého nepukavého plodu. Malvice vzniká ze spodního nebo výjimečně z polospodního gynecea tvořeného několika do různé míry srostlými plodolisty. Z morfologického hlediska se jednotlivé části jádřince vyvíjejí z pouzder semeníku, zatímco dužnaté části plodu se formují až po opylení dužnatěním češule květu.

Obrázek malvice

Jablko je malvice.. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay
Jablko je malvice.. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Malvice

Hledat pojem Malvice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Malvice ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Malvice na Youtube

Zkusit najít slovo Malvice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Malvice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Malvice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Malvice například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Malvice? resp. co vlastně znamená slovo Malvice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malvice, odpověď na dotaz co je to Malvice?. Víte např. kdo to je Mechovák? Znáte a víte kdo je Seismolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Malvice hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.