Co je to?
Definice výrazu Malvice. Co znamená odborný pojem Malvice z kategorie Jídlo?

Co je Malvice?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Malvice?

Malvice je druh plodu, který nemá uvnitř jednu velkou pecku jako peckovice, ale jadřinec s množstvím semínek. Jadřinec je ohraničen tuhou blánou a ta je obklopena dužninou. Mezi nejznámější dřeviny mající malvice patří jablka a hrušky. Dále má malvice mišpule, mišpulník, temnoplodec, kdouloň, muchovník, kdoulovec, jeřáb, hloh, hlohyně nebo blýskalka.


Co je to Malvice? Význam slova, termín, Definice výrazu Malvice. Co znamená odborný pojem Malvice z kategorie Jídlo?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Malvice můžete samozřejmě sdílet s ostatními na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Malvice je v sekci jídlo

Klíčová slova: formulace, co je to Malvice?, co to je, přesný výraz, lexikon, definice, slovo, slovník, jídlo, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, odborný výraz, Malvice, informace, popis, vysvětlení, jídlo


Pojem Malvice je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Malvice? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Malvice (latinsky pomum) je druh nepravého dužnatého nepukavého plodu. Malvice vzniká ze spodního nebo výjimečně z polospodního gynecea tvořeného několika do různé míry srostlými plodolisty. Z morfologického hlediska se jednotlivé části jádřince vyvíjejí z pouzder semeníku, zatímco dužnaté části plodu se formují až po opylení dužnatěním češule květu.

Obrázek malvice

Jablko je malvice.. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay
Jablko je malvice.. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Malvice na Google.cz

Hledat slovo Malvice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Malvice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Malvice ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Malvice na Google obrázcích

Hledat termín Malvice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Malvice například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste zjistili co to je Malvice? resp. co přesně označuje termín Malvice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malvice, odpověď na dotaz co je to Malvice?. Víte např. kdo to je Cyklista? Znáte a víte kdo je Ulamá? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Malvice i v jiné části webu než je kategorie jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, borůvky, malvice, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.