Co je to?
Definice výrazu, termínu Malvice. Co znamená odborný pojem Malvice z kategorie Jídlo?

Co je to Malvice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Malvice?

Malvice je druh plodu, který nemá uvnitř jednu velkou pecku jako peckovice, ale jadřinec s množstvím semínek. Jadřinec je ohraničen tuhou blánou a ta je obklopena dužninou. Mezi nejznámější dřeviny mající malvice patří jablka a hrušky. Dále má malvice mišpule, mišpulník, temnoplodec, kdouloň, muchovník, kdoulovec, jeřáb, hloh, hlohyně nebo blýskalka.


Co je to Malvice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Malvice. Co znamená odborný pojem Malvice z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Malvice s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Malvice je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: heslo, definice, odborný výraz, přesný výraz, termín, vysvětlení, lexikon, slovo, terminus technicus, co je to Malvice?, pojem, slovník, Jídlo, synonymum, formulace, co to je, informace, názvosloví


Pojem Malvice je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Malvice dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Malvice (latinsky pomum) je druh nepravého dužnatého nepukavého plodu. Malvice vzniká ze spodního nebo výjimečně z polospodního gynecea tvořeného několika do různé míry srostlými plodolisty. Z morfologického hlediska se jednotlivé části jádřince vyvíjejí z pouzder semeníku, zatímco dužnaté části plodu se formují až po opylení dužnatěním češule květu.

Obrázek malvice

Jablko je malvice.. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay
Jablko je malvice.. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Malvice ve Wikimedia Commons

Hledat termín Malvice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Malvice ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Malvice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Malvice ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Malvice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Malvice například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Malvice? resp. jaký je význam pojmu Malvice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Malvice, odpověď na dotaz co je to Malvice?. Víte např. kdo to je Šarlatán? Znáte a víte kdo je Seismolog? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Malvice i v jiných kategoriích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.