Co je to?
Definice výrazu Apriori. Co znamená odborný pojem Apriori z kategorie Latina?

Co je Apriori?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Apriori

Apriori v doslovném překladu znamená „z předcházejícího“. Slovo pochází z latiny a používá se pro označení něčeho, co předchází, co je před něčím jiným. Často se užívá tam, kde člověk něco dělá nebo si vytváří úsudek dříve, než se s určitými fakty seznámí. Pojem lze nalézt například ve filozofii, zde se používá pro označení poznání před získáním nějaké zkušenosti.
Typickými vědami, ve kterých se s tímto označením pracuje, jsou například matematika, ekonomie, logika a podobně. Filozofové se v názorech různí, určité směry poznání apriori uznávají, jiné nikoli. Teorií užívání pojmu se zabýval například Immanuel Kant, který tvrzení apriori považoval za jediné pravdivé.


Co je to Apriori? Význam slova, termín, Definice výrazu Apriori. Co znamená odborný pojem Apriori z kategorie Latina?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Apriori? s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Apriori je v sekci latina

Klíčová slova: co znamená, definice, Apriori, synonymum, co to je, význam slova, význam pojmu, formulace, popis, heslo, co je to Apriori?, přesný výraz, slovo, terminologie, odborné názvosloví, vysvětlení, latina, názvosloví


Pojem Apriori je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apriori? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

A priori nebo také apriori je latinské spojení (doslova z předchozího), které znamená „předem“ nebo „předchůdný“. Odtud pak také apriorní, předchůdný, autoritativní. V běžné řeči se užívá například pro apriorní úsudky, které člověk dělá dříve, než se s posuzovanou věcí seznámí. Opak je a posteriori: zpětně, dodatečně, až na základě zkušenosti.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Apriori ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Apriori na Google.cz

Vyhledat heslo Apriori ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Apriori ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Apriori na Google obrázcích

Najít heslo Apriori ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Apriori například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená slovo Apriori? resp. co přesně označuje termín Apriori? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apriori, odpověď na dotaz co je to Apriori?. Víte např. kdo to je Héraklés? Znáte a víte kdo je Finanční ředitel? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Apriori i v jiných kategoriích (než latina). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie latina, kniha s pečetí, apriori, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.