Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apriori. Co znamená odborný pojem Apriori z kategorie Latina?

Co je to Apriori? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Apriori?

Apriori v doslovném překladu znamená „z předcházejícího“. Slovo pochází z latiny a používá se pro označení něčeho, co předchází, co je před něčím jiným. Často se užívá tam, kde člověk něco dělá nebo si vytváří úsudek dříve, než se s určitými fakty seznámí. Pojem lze nalézt například ve filozofii, zde se používá pro označení poznání před získáním nějaké zkušenosti.
Typickými vědami, ve kterých se s tímto označením pracuje, jsou například matematika, ekonomie, logika a podobně. Filozofové se v názorech různí, určité směry poznání apriori uznávají, jiné nikoli. Teorií užívání pojmu se zabýval například Immanuel Kant, který tvrzení apriori považoval za jediné pravdivé.


Co je to Apriori? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apriori. Co znamená odborný pojem Apriori z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Apriori? s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Apriori je v sekci latina

Klíčová slova: co je to Apriori?, definice pojmu, pojem, termín, terminus technicus, význam slova, slovo, wiki, latina, odborný výraz, synonymum, heslo, definice, co to je, co znamená, přesný význam, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Apriori je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Apriori? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

A priori nebo také apriori je latinské spojení (doslova z předchozího), které znamená „předem“ nebo „předchůdný“. Odtud pak také apriorní, předchůdný, autoritativní. V běžné řeči se užívá například pro apriorní úsudky, které člověk dělá dříve, než se s posuzovanou věcí seznámí. Opak je a posteriori: zpětně, dodatečně, až na základě zkušenosti.

Hledejte pojem Apriori v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apriori ve Wikimedia Commons

Najít pojem Apriori ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Apriori ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Apriori ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Apriori ve Wikizdrojích

Hledat pojem Apriori na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apriori například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Apriori? resp. jaká je definice termínu Apriori? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apriori, odpověď na dotaz co je to Apriori?. Víte např. kdo to je Simona Halep? Znáte a víte kdo je Office manager? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než latina). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.