Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apriori. Co znamená odborný pojem Apriori z kategorie Latina?

Co je to Apriori? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Apriori

Apriori v doslovném překladu znamená „z předcházejícího“. Slovo pochází z latiny a používá se pro označení něčeho, co předchází, co je před něčím jiným. Často se užívá tam, kde člověk něco dělá nebo si vytváří úsudek dříve, než se s určitými fakty seznámí. Pojem lze nalézt například ve filozofii, zde se používá pro označení poznání před získáním nějaké zkušenosti.
Typickými vědami, ve kterých se s tímto označením pracuje, jsou například matematika, ekonomie, logika a podobně. Filozofové se v názorech různí, určité směry poznání apriori uznávají, jiné nikoli. Teorií užívání pojmu se zabýval například Immanuel Kant, který tvrzení apriori považoval za jediné pravdivé.


Co je to Apriori? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apriori. Co znamená odborný pojem Apriori z kategorie Latina?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Apriori patří do sekce latina

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, názvosloví, heslo, Apriori, přesný výraz, pojem, význam pojmu, slovo, latina, odborné názvosloví, přesný význam, popis, termín, wiki, formulace, definice, terminologie


Pojem Apriori je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Apriori? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

A priori nebo také apriori je latinské spojení (doslova z předchozího), které znamená „předem“ nebo „předchůdný“. Odtud pak také apriorní, předchůdný, autoritativní. V běžné řeči se užívá například pro apriorní úsudky, které člověk dělá dříve, než se s posuzovanou věcí seznámí. Opak je a posteriori: zpětně, dodatečně, až na základě zkušenosti.

Více informací o pojmu Apriori lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Apriori ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Apriori ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Apriori ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Apriori na Google.cz

Zkusit najít výraz Apriori ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Apriori ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Apriori například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Apriori? resp. co se skrývá pod slovem Apriori? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apriori, odpověď na dotaz co je to Apriori?. Víte např. kdo to je Gay? Znáte a víte kdo je IT konzultant? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Apriori hledat i v jiných kategoriích (než latina) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.