Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apriori. Co znamená odborný pojem Apriori z kategorie Latina?

Co je to Apriori? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Apriori?

Apriori v doslovném překladu znamená „z předcházejícího“. Slovo pochází z latiny a používá se pro označení něčeho, co předchází, co je před něčím jiným. Často se užívá tam, kde člověk něco dělá nebo si vytváří úsudek dříve, než se s určitými fakty seznámí. Pojem lze nalézt například ve filozofii, zde se používá pro označení poznání před získáním nějaké zkušenosti.
Typickými vědami, ve kterých se s tímto označením pracuje, jsou například matematika, ekonomie, logika a podobně. Filozofové se v názorech různí, určité směry poznání apriori uznávají, jiné nikoli. Teorií užívání pojmu se zabýval například Immanuel Kant, který tvrzení apriori považoval za jediné pravdivé.


Co je to Apriori? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apriori. Co znamená odborný pojem Apriori z kategorie Latina?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Apriori? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Apriori patří do sekce Latina

Klíčová slova: informace, formulace, Apriori, význam pojmu, vysvětlení, terminus technicus, pojem, význam slova, popis, přesný výraz, co to je, význam, co znamená, termín, synonymum, odborné názvosloví, heslo, terminologie


Pojem Apriori je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Apriori?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

A priori nebo také apriori je latinské spojení (doslova z předchozího), které znamená „předem“ nebo „předchůdný“. Odtud pak také apriorní, předchůdný, autoritativní. V běžné řeči se užívá například pro apriorní úsudky, které člověk dělá dříve, než se s posuzovanou věcí seznámí. Opak je a posteriori: zpětně, dodatečně, až na základě zkušenosti.

Zkuste zjistit více informací o slovu Apriori v následujících zdrojích

Najít termín Apriori ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Apriori ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Apriori ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Apriori ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Apriori ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apriori ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Apriori například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Apriori? resp. co znamená Apriori? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apriori, odpověď na dotaz co je to Apriori?. Víte např. kdo to je Jan Veselý? Znáte a víte kdo je Osobní bankéř? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Latina). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.