Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apriori. Co znamená odborný pojem Apriori z kategorie Latina?

Co je to Apriori? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Apriori?

Apriori v doslovném překladu znamená „z předcházejícího“. Slovo pochází z latiny a používá se pro označení něčeho, co předchází, co je před něčím jiným. Často se užívá tam, kde člověk něco dělá nebo si vytváří úsudek dříve, než se s určitými fakty seznámí. Pojem lze nalézt například ve filozofii, zde se používá pro označení poznání před získáním nějaké zkušenosti.
Typickými vědami, ve kterých se s tímto označením pracuje, jsou například matematika, ekonomie, logika a podobně. Filozofové se v názorech různí, určité směry poznání apriori uznávají, jiné nikoli. Teorií užívání pojmu se zabýval například Immanuel Kant, který tvrzení apriori považoval za jediné pravdivé.


Co je to Apriori? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apriori. Co znamená odborný pojem Apriori z kategorie Latina?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Apriori? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Apriori je v kategorii Latina

Klíčová slova: co je to Apriori?, význam, definice, termín, terminologie, význam pojmu, definice pojmu, popis, heslo, lexikon, význam slova, co znamená, odborný výraz, slovník, přesný výraz, názvosloví, Latina, pojem


Pojem Apriori je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Apriori?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

A priori nebo také apriori je latinské spojení (doslova z předchozího), které znamená „předem“ nebo „předchůdný“. Odtud pak také apriorní, předchůdný, autoritativní. V běžné řeči se užívá například pro apriorní úsudky, které člověk dělá dříve, než se s posuzovanou věcí seznámí. Opak je a posteriori: zpětně, dodatečně, až na základě zkušenosti.

Další zdroje informací o slovu Apriori

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apriori ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Apriori ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apriori ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Apriori ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Apriori na Google.cz

Vyhledat pojem Apriori ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Apriori například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Apriori? resp. co je to Apriori? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apriori, odpověď na dotaz co je to Apriori?. Víte např. kdo to je Kustod? Znáte a víte kdo je Plynař? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Latina. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.