Co je to?
Definice odborného termínu, slova Apriori. Co znamená pojem Apriori z kategorie Latina?

Co je Apriori? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Apriori

Apriori v doslovném překladu znamená „z předcházejícího“. Slovo pochází z latiny a používá se pro označení něčeho, co předchází, co je před něčím jiným. Často se užívá tam, kde člověk něco dělá nebo si vytváří úsudek dříve, než se s určitými fakty seznámí. Pojem lze nalézt například ve filozofii, zde se používá pro označení poznání před získáním nějaké zkušenosti.
Typickými vědami, ve kterých se s tímto označením pracuje, jsou například matematika, ekonomie, logika a podobně. Filozofové se v názorech různí, určité směry poznání apriori uznávají, jiné nikoli. Teorií užívání pojmu se zabýval například Immanuel Kant, který tvrzení apriori považoval za jediné pravdivé.


Co je to Apriori? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Apriori. Co znamená pojem Apriori z kategorie Latina?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Apriori sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Apriori patří do sekce latina

Klíčová slova: co je to Apriori?, přesný význam, význam slova, význam pojmu, lexikon, wiki, Apriori, pojem, přesný výraz, odborný výraz, heslo, synonymum, terminus technicus, terminologie, odborné názvosloví, latina, co to je, latina


Pojem Apriori je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apriori? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

A priori nebo také apriori je latinské spojení (doslova z předchozího), které znamená „předem“ nebo „předchůdný“. Odtud pak také apriorní, předchůdný, autoritativní. V běžné řeči se užívá například pro apriorní úsudky, které člověk dělá dříve, než se s posuzovanou věcí seznámí. Opak je a posteriori: zpětně, dodatečně, až na základě zkušenosti.

Více informací o slovu Apriori doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Apriori ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Apriori ve Wikizdrojích

Hledat termín Apriori ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apriori ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Apriori ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Apriori ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Apriori například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Apriori? resp. co znamená slovo Apriori? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apriori, odpověď na dotaz co je to Apriori?. Víte např. kdo to je Gustav Mahler? Znáte a víte kdo je HR specialista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Apriori i v jiných kategoriích (než latina). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.