Co je to?
Definice výrazu Azbuka. Co znamená odborný pojem Azbuka z kategorie Různé?

Co to je Azbuka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Azbuka

Azbuka je označení pro národní abecedy, které vznikly vývojem z cyrilice. Jedná se o zkratku z pojmenování dvou prvních písmen az a buki, tedy a a b. Slovo azbuka se tedy používá pro označení souboru písmen.
Cyrilici a azbuku používají slovanské jazyky ruština, běloruština, ukrajinština, srbština, bulharština, makedonština a některé neslovanské jazyky především ve státech vzniklých po rozpadu bývalého Sovětského svazu.

Co je to Azbuka? Význam slova, termín, Definice výrazu Azbuka. Co znamená odborný pojem Azbuka z kategorie Různé?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Azbuka se nachází v sekci různé

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, přesný význam, co je to Azbuka?, definice pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, terminologie, odborný výraz, wiki, různé, význam slova, co to je, termín, přesný výraz, definice, co znamená, informace


Pojem Azbuka je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Azbuka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Azbuka může označovat následující písma vycházející z hlaholice – podle prvních písmen Glagoljica Az.svg (az) a Glagoljica Buki.svg (buki):

♦ cyrilice – jak starší, tak novější verze (používané nejen pro zápis slovanských jazyků, ale i mj. mongolštiny, kazaštiny)
♦ hlaholice
♦ graždanka – reformovaná cyrilice z 18. století
jazykové obměny
♦ ruská cyrilice
♦ ukrajinská cyrilice
♦ mongolská cyrilice
♦ srbská cyrilice

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Azbuka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Azbuka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Azbuka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Azbuka ve Wikizdrojích

Zkusit najít Azbuka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Azbuka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Azbuka například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Azbuka? resp. co vlastně znamená slovo Azbuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azbuka, odpověď na dotaz co je to Azbuka?. Víte např. kdo to je Avatar? Znáte a víte kdo je Poděs? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Azbuka i v jiných kategoriích (než různé). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.