Co je to?
Odborný výraz, definice slova Azbuka. Co znamená pojem Azbuka z kategorie Různé?

Co je to Azbuka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Azbuka

Azbuka je označení pro národní abecedy, které vznikly vývojem z cyrilice. Jedná se o zkratku z pojmenování dvou prvních písmen az a buki, tedy a a b. Slovo azbuka se tedy používá pro označení souboru písmen.
Cyrilici a azbuku používají slovanské jazyky ruština, běloruština, ukrajinština, srbština, bulharština, makedonština a některé neslovanské jazyky především ve státech vzniklých po rozpadu bývalého Sovětského svazu.


Co je to Azbuka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Azbuka. Co znamená pojem Azbuka z kategorie Různé?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Azbuka s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Azbuka je v kategorii Různé

Klíčová slova: definice, terminus technicus, Různé, terminologie, pojem, přesný výraz, Azbuka, definice pojmu, wiki, termín, odborný výraz, co to je, informace, význam slova, slovník, co je to Azbuka?, odborné názvosloví, názvosloví


Pojem Azbuka je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Azbuka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Azbuka ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Azbuka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Azbuka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Azbuka na Youtube

Najít termín Azbuka ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Azbuka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Azbuka? resp. jaká je definice termínu Azbuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azbuka, odpověď na dotaz co je to Azbuka?. Víte např. kdo to je Jeřábník? Znáte a víte kdo je Dřevák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.