Co je to?
Výraz, termín, definice slova Azbuka. Co znamená odborný pojem Azbuka z kategorie Různé?

Co je to Azbuka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Azbuka

Azbuka je označení pro národní abecedy, které vznikly vývojem z cyrilice. Jedná se o zkratku z pojmenování dvou prvních písmen az a buki, tedy a a b. Slovo azbuka se tedy používá pro označení souboru písmen.
Cyrilici a azbuku používají slovanské jazyky ruština, běloruština, ukrajinština, srbština, bulharština, makedonština a některé neslovanské jazyky především ve státech vzniklých po rozpadu bývalého Sovětského svazu.

Co je to Azbuka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Azbuka. Co znamená odborný pojem Azbuka z kategorie Různé?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Azbuka s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Azbuka se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: význam, odborný výraz, informace, různé, synonymum, odborné názvosloví, přesný výraz, lexikon, slovník, přesný význam, termín, Azbuka, heslo, co znamená, názvosloví, terminus technicus, terminologie, význam pojmu


Pojem Azbuka je v kategorii různé, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Azbuka můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Azbuka může označovat následující písma vycházející z hlaholice – podle prvních písmen Glagoljica Az.svg (az) a Glagoljica Buki.svg (buki):

♦ cyrilice – jak starší, tak novější verze (používané nejen pro zápis slovanských jazyků, ale i mj. mongolštiny, kazaštiny)
♦ hlaholice
♦ graždanka – reformovaná cyrilice z 18. století
jazykové obměny
♦ ruská cyrilice
♦ ukrajinská cyrilice
♦ mongolská cyrilice
♦ srbská cyrilice

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Azbuka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Azbuka na Youtube

Hledat pojem Azbuka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Azbuka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Azbuka ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Azbuka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Azbuka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Azbuka? resp. co znamená slovo Azbuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azbuka, odpověď na dotaz co je to Azbuka?. Víte např. kdo to je Martin Koller? Znáte a víte kdo je Kazisvět? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než různé). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.