Co je to?
Odborný výraz, definice slova Azbuka. Co znamená pojem Azbuka z kategorie Různé?

Co je to Azbuka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Azbuka

Azbuka je označení pro národní abecedy, které vznikly vývojem z cyrilice. Jedná se o zkratku z pojmenování dvou prvních písmen az a buki, tedy a a b. Slovo azbuka se tedy používá pro označení souboru písmen.
Cyrilici a azbuku používají slovanské jazyky ruština, běloruština, ukrajinština, srbština, bulharština, makedonština a některé neslovanské jazyky především ve státech vzniklých po rozpadu bývalého Sovětského svazu.

Co je to Azbuka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Azbuka. Co znamená pojem Azbuka z kategorie Různé?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Azbuka? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Azbuka je v sekci Různé

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, pojem, co znamená, odborný výraz, význam slova, formulace, popis, terminus technicus, heslo, definice pojmu, slovník, informace, názvosloví, význam pojmu, definice, co je to Azbuka?, synonymum


Pojem Azbuka je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Azbuka?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Azbuka může označovat následující písma vycházející z hlaholice – podle prvních písmen Glagoljica Az.svg (az) a Glagoljica Buki.svg (buki):

♦ cyrilice – jak starší, tak novější verze (používané nejen pro zápis slovanských jazyků, ale i mj. mongolštiny, kazaštiny)
♦ hlaholice
♦ graždanka – reformovaná cyrilice z 18. století
jazykové obměny
♦ ruská cyrilice
♦ ukrajinská cyrilice
♦ mongolská cyrilice
♦ srbská cyrilice

Více informací o pojmu Azbuka lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Azbuka ve Wikislovníku

Najít pojem Azbuka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Azbuka ve Wikimedia Commons

Najít výraz Azbuka ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Azbuka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Azbuka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Azbuka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Azbuka? resp. jaká je definice termínu Azbuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azbuka, odpověď na dotaz co je to Azbuka?. Víte např. kdo to je Pavel Novotný? Znáte a víte kdo je Raubíř? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Různé Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.