Co je to?
Odborný výraz, definice slova Azbuka. Co znamená pojem Azbuka z kategorie Různé?

Co je to Azbuka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Azbuka?

Azbuka je označení pro národní abecedy, které vznikly vývojem z cyrilice. Jedná se o zkratku z pojmenování dvou prvních písmen az a buki, tedy a a b. Slovo azbuka se tedy používá pro označení souboru písmen.
Cyrilici a azbuku používají slovanské jazyky ruština, běloruština, ukrajinština, srbština, bulharština, makedonština a některé neslovanské jazyky především ve státech vzniklých po rozpadu bývalého Sovětského svazu.

Co je to Azbuka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Azbuka. Co znamená pojem Azbuka z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Azbuka? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Azbuka je v kategorii Různé

Klíčová slova: názvosloví, popis, informace, definice, formulace, vysvětlení, význam slova, odborný výraz, přesný význam, heslo, Různé, wiki, význam, Různé, odborné názvosloví, slovo, co je to Azbuka?, terminus technicus


Pojem Azbuka je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Azbuka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Azbuka může označovat následující písma vycházející z hlaholice – podle prvních písmen Glagoljica Az.svg (az) a Glagoljica Buki.svg (buki):

♦ cyrilice – jak starší, tak novější verze (používané nejen pro zápis slovanských jazyků, ale i mj. mongolštiny, kazaštiny)
♦ hlaholice
♦ graždanka – reformovaná cyrilice z 18. století
jazykové obměny
♦ ruská cyrilice
♦ ukrajinská cyrilice
♦ mongolská cyrilice
♦ srbská cyrilice

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Azbuka na Google.cz

Vyhledat pojem Azbuka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Azbuka ve Wikizdrojích

Najít slovo Azbuka ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Azbuka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Azbuka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Azbuka například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Azbuka? resp. co přesně označuje termín Azbuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azbuka, odpověď na dotaz co je to Azbuka?. Víte např. kdo to je Ladislav Mrkvička? Znáte a víte kdo je Neřád? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Různé). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.