Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Azbuka. Co znamená pojem Azbuka z kategorie Různé?

Co je Azbuka?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Azbuka?

Azbuka je označení pro národní abecedy, které vznikly vývojem z cyrilice. Jedná se o zkratku z pojmenování dvou prvních písmen az a buki, tedy a a b. Slovo azbuka se tedy používá pro označení souboru písmen.
Cyrilici a azbuku používají slovanské jazyky ruština, běloruština, ukrajinština, srbština, bulharština, makedonština a některé neslovanské jazyky především ve státech vzniklých po rozpadu bývalého Sovětského svazu.

Co je to Azbuka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Azbuka. Co znamená pojem Azbuka z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Azbuka se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: heslo, přesný význam, slovník, co je to Azbuka?, lexikon, terminologie, odborné názvosloví, informace, slovo, Azbuka, termín, wiki, pojem, různé, význam slova, názvosloví, co to je, terminus technicus


Pojem Azbuka je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Azbuka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Azbuka může označovat následující písma vycházející z hlaholice – podle prvních písmen Glagoljica Az.svg (az) a Glagoljica Buki.svg (buki):

♦ cyrilice – jak starší, tak novější verze (používané nejen pro zápis slovanských jazyků, ale i mj. mongolštiny, kazaštiny)
♦ hlaholice
♦ graždanka – reformovaná cyrilice z 18. století
jazykové obměny
♦ ruská cyrilice
♦ ukrajinská cyrilice
♦ mongolská cyrilice
♦ srbská cyrilice

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Azbuka ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Azbuka ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Azbuka ve Wikimedia Commons

Najít pojem Azbuka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Azbuka na Google obrázcích

Zkusit najít Azbuka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Azbuka například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teďka již bezesporu víte co je to Azbuka? resp. jaký je význam pojmu Azbuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azbuka, odpověď na dotaz co je to Azbuka?. Víte např. kdo to je Jan Sarkander? Znáte a víte kdo je Zjev? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Azbuka i v jiné části webu než je kategorie různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.