Co je to?
Definice výrazu, termínu FAMU. Co znamená odborný pojem FAMU z kategorie Školství?

Co je FAMU?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu FAMU

Zkratka FAMU označuje Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění. FAMU je přední vzdělávací instituce v oblasti filmu, televize a multimédií v České republice. Byla založena v roce 1946 a má dlouhou a bohatou historii. Sídlem FAMU je Praha. Fakulta je součástí Akademie múzických umění (AMU), která je jednou z nejvýznamnějších uměleckých institucí v zemi. Fakulta nabízí bakalářské, magisterské a doktorské programy v oblasti filmové a televizní tvorby, scénáristiky, fotografie, produkce, animace, dokumentární tvorby a dalších filmových disciplín. FAMU je populární pro svou vysokou kvalitu výuky a zázemí, které poskytuje studentům. Fakulta disponuje moderními filmovými studii, střižnami, ateliéry a dalším vybavením, které umožňuje studentům praktické cvičení a tvorbu vlastních filmových děl.
V průběhu studia na FAMU mají studenti možnost se seznámit s teoretickými i praktickými aspekty tvorby filmu a televize. Studijní plán zahrnuje kurzy zaměřené na scénář, režii, kameru, střih, zvuk, produkci a další klíčové oblasti filmové tvorby. Studenti mají také přístup k odborným přednáškám a workshopům, které vedou přední odborníci a profesionálové z filmového průmyslu. Absolventi FAMU se uplatňují jak v českém, tak mezinárodním filmovém průmyslu. Mnozí z nich se stali úspěšnými režiséry, scenáristy, kameramany, střihači, producenty a dalšími filmovými profesionály. FAMU také pořádá filmové festivaly a soutěže, které představují studentské práce a podporují tvůrčí potenciál mladých filmařů.


Co je to FAMU? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu FAMU. Co znamená odborný pojem FAMU z kategorie Školství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem FAMU se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem FAMU je v kategorii Školství

Klíčová slova: slovník, význam, slovo, co je to FAMU?, definice pojmu, Školství, význam slova, přesný význam, vysvětlení, pojem, odborné názvosloví, popis, co to je, synonymum, heslo, definice, názvosloví, odborný výraz


Pojem FAMU je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu FAMU zkuste tyto odkazy

Najít pojem FAMU ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi FAMU ve Wikipedii

Najít pojem FAMU ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem FAMU ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín FAMU na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo FAMU ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo FAMU například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte co je to FAMU? resp. co přesně znamená slovo FAMU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FAMU, odpověď na dotaz co je to FAMU?. Víte např. kdo to je Odhadce? Znáte a víte kdo je Tom Jones? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu FAMU i v jiné kategorii než je sekce Školství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, mladý učitel, fAMU, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.