Co je to?
Odborný výraz, definice slova FAMU. Co znamená slovo FAMU z kategorie Školství?

Co je FAMU? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu FAMU?

Zkratka FAMU označuje Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění. FAMU je přední vzdělávací instituce v oblasti filmu, televize a multimédií v České republice. Byla založena v roce 1946 a má dlouhou a bohatou historii. Sídlem FAMU je Praha. Fakulta je součástí Akademie múzických umění (AMU), která je jednou z nejvýznamnějších uměleckých institucí v zemi. Fakulta nabízí bakalářské, magisterské a doktorské programy v oblasti filmové a televizní tvorby, scénáristiky, fotografie, produkce, animace, dokumentární tvorby a dalších filmových disciplín. FAMU je populární pro svou vysokou kvalitu výuky a zázemí, které poskytuje studentům. Fakulta disponuje moderními filmovými studii, střižnami, ateliéry a dalším vybavením, které umožňuje studentům praktické cvičení a tvorbu vlastních filmových děl.
V průběhu studia na FAMU mají studenti možnost se seznámit s teoretickými i praktickými aspekty tvorby filmu a televize. Studijní plán zahrnuje kurzy zaměřené na scénář, režii, kameru, střih, zvuk, produkci a další klíčové oblasti filmové tvorby. Studenti mají také přístup k odborným přednáškám a workshopům, které vedou přední odborníci a profesionálové z filmového průmyslu. Absolventi FAMU se uplatňují jak v českém, tak mezinárodním filmovém průmyslu. Mnozí z nich se stali úspěšnými režiséry, scenáristy, kameramany, střihači, producenty a dalšími filmovými profesionály. FAMU také pořádá filmové festivaly a soutěže, které představují studentské práce a podporují tvůrčí potenciál mladých filmařů.


Co je to FAMU? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova FAMU. Co znamená slovo FAMU z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz FAMU patří do kategorie Školství

Klíčová slova: termín, heslo, význam slova, informace, wiki, přesný výraz, definice, slovník, terminologie, Školství, vysvětlení, význam, lexikon, pojem, FAMU, odborné názvosloví, slovo, co to je


Pojem FAMU je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo FAMU ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín FAMU ve vyhledávači Yandex

Najít výraz FAMU ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem FAMU ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem FAMU ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín FAMU na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo FAMU například ve Wikipedii, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu FAMU? resp. co je to FAMU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu FAMU, odpověď na dotaz co je to FAMU?. Víte např. kdo to je Klára Vytisková? Znáte a víte kdo je Luigi Galvani? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Školství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.