Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zonky. Co znamená odborný pojem Zonky z kategorie Bankovnictví?

Co je to Zonky? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Zonky?

Zonky.cz je česká nebankovní společnost zprostředkovávají tzv. peer-to-peer půjčky mezi lidmi. Neúčelové úvěry jsou poskytovány ve výši 20 000 - 500 000 Kč, doba splácení je 6 - 84 měsíců (7 let), poplatek za vyřízení úvěru jsou 2%, úroková sazba je od 3,99 % do 19,99 % p.a. Vyřizování úvěru probíhá online pomocí internetu. Po předložení potřebných dokumentů a jejich prověření je klientovi navržena úroková sazba na základě rizika nesplácení. Pokud klient sazbu akceptuje, sepíše krátký příběh týkající se úvěru. Ten je vystaven na online tržiště. Zde se do procesu zapojují registrovaní investoři, kteří do každého úvěru mohou investovat 200 - 5 000 Kč. Příběh je na tržišti do doby, než se vybere celá částka, nejdéle však 48 hodin. V případě, že se nevybere celá částka, doplatí úvěr ve většině případů samo Zonky. Z formálního hlediska je věřitelem společnost Zonky, investoři se na úvěrech podílejí formou tzv. participace. Vzhledem k tomu, že nejsou s věřitelem v právním vztahu, nemohou se nijak podílet na případném vymáhání nesplácených úvěrů, to za investory, stejně jako ostatní administrativu, zařizuje sama platforma.
Nejčastěji si klienti půjčují na refinancování nevýhodných úvěrů, nákup automobilu a rekonstrukci bydlení. Zonky je společnost s ručením omezeným registrovaná u České národní banky. Patří do skupiny Home Credit, jejímž majoritním vlastníkem je PPF.


Co je to Zonky? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zonky. Co znamená odborný pojem Zonky z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Zonky? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Zonky je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, přesný význam, definice, přesný výraz, popis, pojem, co je to Zonky?, bankovnictví, bankovnictví, vysvětlení, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, lexikon, názvosloví, termín, slovník


Pojem Zonky je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Zonky?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zonky.cz (oficiálně Benxy s.r.o.) je společnost, provozující tzv. P2P lending, což znamená, že on-line propojuje lidi, kteří chtějí půjčku, s lidmi, kteří chtějí půjčit a tím zhodnotit své peníze. Vlastníkem Zonky je česká investiční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. K počátku roku 2020 Zonky zprostředkovalo půjčky v hodnotě přes 10 miliard korun a zároveň spravuje portfolio desetitisícům investorů.

Hledejte pojem Zonky v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Zonky ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Zonky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Zonky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Zonky ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zonky ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Zonky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zonky například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zonky? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zonky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zonky, odpověď na dotaz co je to Zonky?. Víte např. kdo to je Alžběta II? Znáte a víte kdo je Michael Moore? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než bankovnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?