Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zonky. Co znamená pojem Zonky z kategorie Bankovnictví?

Co to je Zonky? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zonky

Zonky.cz je česká nebankovní společnost zprostředkovávají tzv. peer-to-peer půjčky mezi lidmi. Neúčelové úvěry jsou poskytovány ve výši 20 000 - 500 000 Kč, doba splácení je 6 - 84 měsíců (7 let), poplatek za vyřízení úvěru jsou 2%, úroková sazba je od 3,99 % do 19,99 % p.a. Vyřizování úvěru probíhá online pomocí internetu. Po předložení potřebných dokumentů a jejich prověření je klientovi navržena úroková sazba na základě rizika nesplácení. Pokud klient sazbu akceptuje, sepíše krátký příběh týkající se úvěru. Ten je vystaven na online tržiště. Zde se do procesu zapojují registrovaní investoři, kteří do každého úvěru mohou investovat 200 - 5 000 Kč. Příběh je na tržišti do doby, než se vybere celá částka, nejdéle však 48 hodin. V případě, že se nevybere celá částka, doplatí úvěr ve většině případů samo Zonky. Z formálního hlediska je věřitelem společnost Zonky, investoři se na úvěrech podílejí formou tzv. participace. Vzhledem k tomu, že nejsou s věřitelem v právním vztahu, nemohou se nijak podílet na případném vymáhání nesplácených úvěrů, to za investory, stejně jako ostatní administrativu, zařizuje sama platforma.
Nejčastěji si klienti půjčují na refinancování nevýhodných úvěrů, nákup automobilu a rekonstrukci bydlení. Zonky je společnost s ručením omezeným registrovaná u České národní banky. Patří do skupiny Home Credit, jejímž majoritním vlastníkem je PPF.


Co je to Zonky? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zonky. Co znamená pojem Zonky z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zonky je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, definice, přesný význam, pojem, popis, Bankovnictví, formulace, termín, slovo, názvosloví, terminus technicus, co to je, definice pojmu, slovník, co je to Zonky?


Pojem Zonky je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Zonky?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zonky.cz (oficiálně Benxy s.r.o.) je společnost, provozující tzv. P2P lending, což znamená, že on-line propojuje lidi, kteří chtějí půjčku, s lidmi, kteří chtějí půjčit a tím zhodnotit své peníze. Vlastníkem Zonky je česká investiční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. K počátku roku 2020 Zonky zprostředkovalo půjčky v hodnotě přes 10 miliard korun a zároveň spravuje portfolio desetitisícům investorů.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Zonky ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Zonky ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zonky ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Zonky ve Wikizdrojích

Najít slovo Zonky ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Zonky ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zonky například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zonky? resp. jaká je definice slova Zonky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zonky, odpověď na dotaz co je to Zonky?. Víte např. kdo to je Radek Vondráček? Znáte a víte kdo je Světec? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?