Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zonky. Co znamená pojem Zonky z kategorie Bankovnictví?

Co to je Zonky? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zonky?

Zonky.cz je česká nebankovní společnost zprostředkovávají tzv. peer-to-peer půjčky mezi lidmi. Neúčelové úvěry jsou poskytovány ve výši 20 000 - 500 000 Kč, doba splácení je 6 - 84 měsíců (7 let), poplatek za vyřízení úvěru jsou 2%, úroková sazba je od 3,99 % do 19,99 % p.a. Vyřizování úvěru probíhá online pomocí internetu. Po předložení potřebných dokumentů a jejich prověření je klientovi navržena úroková sazba na základě rizika nesplácení. Pokud klient sazbu akceptuje, sepíše krátký příběh týkající se úvěru. Ten je vystaven na online tržiště. Zde se do procesu zapojují registrovaní investoři, kteří do každého úvěru mohou investovat 200 - 5 000 Kč. Příběh je na tržišti do doby, než se vybere celá částka, nejdéle však 48 hodin. V případě, že se nevybere celá částka, doplatí úvěr ve většině případů samo Zonky. Z formálního hlediska je věřitelem společnost Zonky, investoři se na úvěrech podílejí formou tzv. participace. Vzhledem k tomu, že nejsou s věřitelem v právním vztahu, nemohou se nijak podílet na případném vymáhání nesplácených úvěrů, to za investory, stejně jako ostatní administrativu, zařizuje sama platforma.
Nejčastěji si klienti půjčují na refinancování nevýhodných úvěrů, nákup automobilu a rekonstrukci bydlení. Zonky je společnost s ručením omezeným registrovaná u České národní banky. Patří do skupiny Home Credit, jejímž majoritním vlastníkem je PPF.


Co je to Zonky? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zonky. Co znamená pojem Zonky z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zonky? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zonky patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: slovník, Zonky, definice pojmu, termín, názvosloví, přesný význam, pojem, wiki, Bankovnictví, terminus technicus, odborné názvosloví, význam, synonymum, význam pojmu, Bankovnictví, formulace, odborný výraz, význam slova


Pojem Zonky je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zonky? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zonky.cz (oficiálně Benxy s.r.o.) je společnost, provozující tzv. P2P lending, což znamená, že on-line propojuje lidi, kteří chtějí půjčku, s lidmi, kteří chtějí půjčit a tím zhodnotit své peníze. Vlastníkem Zonky je česká investiční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. K počátku roku 2020 Zonky zprostředkovalo půjčky v hodnotě přes 10 miliard korun a zároveň spravuje portfolio desetitisícům investorů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Zonky ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Zonky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Zonky ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Zonky ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Zonky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Zonky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zonky například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Zonky? resp. co přesně označuje termín Zonky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zonky, odpověď na dotaz co je to Zonky?. Víte např. kdo to je Patrik Kořenář? Znáte a víte kdo je Anděl? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Bankovnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?