Co je to?
Definice výrazu Zonky. Co znamená odborný pojem Zonky z kategorie Bankovnictví?

Co je Zonky? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zonky?

Zonky.cz je česká nebankovní společnost zprostředkovávají tzv. peer-to-peer půjčky mezi lidmi. Neúčelové úvěry jsou poskytovány ve výši 20 000 - 500 000 Kč, doba splácení je 6 - 84 měsíců (7 let), poplatek za vyřízení úvěru jsou 2%, úroková sazba je od 3,99 % do 19,99 % p.a. Vyřizování úvěru probíhá online pomocí internetu. Po předložení potřebných dokumentů a jejich prověření je klientovi navržena úroková sazba na základě rizika nesplácení. Pokud klient sazbu akceptuje, sepíše krátký příběh týkající se úvěru. Ten je vystaven na online tržiště. Zde se do procesu zapojují registrovaní investoři, kteří do každého úvěru mohou investovat 200 - 5 000 Kč. Příběh je na tržišti do doby, než se vybere celá částka, nejdéle však 48 hodin. V případě, že se nevybere celá částka, doplatí úvěr ve většině případů samo Zonky. Z formálního hlediska je věřitelem společnost Zonky, investoři se na úvěrech podílejí formou tzv. participace. Vzhledem k tomu, že nejsou s věřitelem v právním vztahu, nemohou se nijak podílet na případném vymáhání nesplácených úvěrů, to za investory, stejně jako ostatní administrativu, zařizuje sama platforma.
Nejčastěji si klienti půjčují na refinancování nevýhodných úvěrů, nákup automobilu a rekonstrukci bydlení. Zonky je společnost s ručením omezeným registrovaná u České národní banky. Patří do skupiny Home Credit, jejímž majoritním vlastníkem je PPF.


Co je to Zonky? Význam slova, termín, Definice výrazu Zonky. Co znamená odborný pojem Zonky z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Zonky můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Zonky je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: popis, význam slova, přesný význam, pojem, synonymum, formulace, slovník, terminus technicus, termín, wiki, slovo, odborné názvosloví, definice, názvosloví, bankovnictví, co to je, vysvětlení, bankovnictví


Pojem Zonky je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Zonky dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zonky.cz (oficiálně Benxy s.r.o.) je společnost, provozující tzv. P2P lending, což znamená, že on-line propojuje lidi, kteří chtějí půjčku, s lidmi, kteří chtějí půjčit a tím zhodnotit své peníze. Vlastníkem Zonky je česká investiční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. K počátku roku 2020 Zonky zprostředkovalo půjčky v hodnotě přes 10 miliard korun a zároveň spravuje portfolio desetitisícům investorů.

Pro další informace o termínu Zonky zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Zonky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zonky ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Zonky ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Zonky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Zonky ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Zonky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zonky například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Zonky? resp. co přesně označuje termín Zonky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zonky, odpověď na dotaz co je to Zonky?. Víte např. kdo to je Marta Verner? Znáte a víte kdo je Jana Plodková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?