Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zonky. Co znamená pojem Zonky z kategorie Bankovnictví?

Co to je Zonky? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zonky?

Zonky.cz je česká nebankovní společnost zprostředkovávají tzv. peer-to-peer půjčky mezi lidmi. Neúčelové úvěry jsou poskytovány ve výši 20 000 - 500 000 Kč, doba splácení je 6 - 84 měsíců (7 let), poplatek za vyřízení úvěru jsou 2%, úroková sazba je od 3,99 % do 19,99 % p.a. Vyřizování úvěru probíhá online pomocí internetu. Po předložení potřebných dokumentů a jejich prověření je klientovi navržena úroková sazba na základě rizika nesplácení. Pokud klient sazbu akceptuje, sepíše krátký příběh týkající se úvěru. Ten je vystaven na online tržiště. Zde se do procesu zapojují registrovaní investoři, kteří do každého úvěru mohou investovat 200 - 5 000 Kč. Příběh je na tržišti do doby, než se vybere celá částka, nejdéle však 48 hodin. V případě, že se nevybere celá částka, doplatí úvěr ve většině případů samo Zonky. Z formálního hlediska je věřitelem společnost Zonky, investoři se na úvěrech podílejí formou tzv. participace. Vzhledem k tomu, že nejsou s věřitelem v právním vztahu, nemohou se nijak podílet na případném vymáhání nesplácených úvěrů, to za investory, stejně jako ostatní administrativu, zařizuje sama platforma.
Nejčastěji si klienti půjčují na refinancování nevýhodných úvěrů, nákup automobilu a rekonstrukci bydlení. Zonky je společnost s ručením omezeným registrovaná u České národní banky. Patří do skupiny Home Credit, jejímž majoritním vlastníkem je PPF.


Co je to Zonky? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zonky. Co znamená pojem Zonky z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Zonky můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zonky je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: co znamená, slovník, termín, formulace, co je to Zonky?, přesný význam, přesný výraz, Bankovnictví, popis, vysvětlení, Zonky, lexikon, definice, odborný výraz, wiki, význam, význam slova, heslo


Pojem Zonky je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zonky dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zonky.cz (oficiálně Benxy s.r.o.) je společnost, provozující tzv. P2P lending, což znamená, že on-line propojuje lidi, kteří chtějí půjčku, s lidmi, kteří chtějí půjčit a tím zhodnotit své peníze. Vlastníkem Zonky je česká investiční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. K počátku roku 2020 Zonky zprostředkovalo půjčky v hodnotě přes 10 miliard korun a zároveň spravuje portfolio desetitisícům investorů.

Více informací o slovu Zonky doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Zonky na Google.cz

Hledat videa s názvem Zonky na Youtube

Hledat termín Zonky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Zonky ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zonky ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Zonky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zonky například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Zonky? resp. co to je Zonky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zonky, odpověď na dotaz co je to Zonky?. Víte např. kdo to je Bohumil Hrabal? Znáte a víte kdo je Anděl? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Zonky i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?