Co je to?
Odborný výraz, definice slova Software. Co znamená pojem Software z kategorie Software?

Co je Software?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Software?

Programové vybavení počítače, které provádí určitou činnost. Například systémový software zabezpečuje základní chod stroje, operační systém spravuje práci počítače a vytváří prostředí pro aplikaci dalších programů. Aplikační software potom už konkrétní práci na počítači, kancelářské balíky obsahují textový editor a tabulkový procesor, grafické programy práci s obrázky, zábavní software má podobu her.


Co je to Software? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Software. Co znamená pojem Software z kategorie Software?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Software se nachází v sekci software

Klíčová slova: software, wiki, názvosloví, terminologie, význam slova, definice, přesný výraz, význam, pojem, heslo, přesný význam, definice pojmu, informace, formulace, synonymum, co je to Software?, odborné názvosloví, slovník


Pojem Software je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Software? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Software (též česky programové vybavení, někdy psáno též počeštěně softvér) je v informatice sada všech počítačových programů používaných v počítači, které provádějí nějakou činnost. Software lze rozdělit na systémový software, který zajišťuje chod samotného počítače a jeho styk s okolím a na aplikační software, se kterým buď pracuje uživatel počítače nebo zajišťuje řízení nějakého stroje (viz embedded systém).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Software ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Software ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Software ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Software ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Software ve Wikizdrojích

Hledat termín Software ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Software například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Software? resp. jaký je význam slova Software? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Software, odpověď na dotaz co je to Software?. Víte např. kdo to je Jiří Ledvinka? Znáte a víte kdo je Světec? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Software v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je software. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, obrazovka appky, software, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde