Co je to?
Odborný výraz, definice slova Software. Co znamená pojem Software z kategorie Software?

Co je to Software? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Software?

Programové vybavení počítače, které provádí určitou činnost. Například systémový software zabezpečuje základní chod stroje, operační systém spravuje práci počítače a vytváří prostředí pro aplikaci dalších programů. Aplikační software potom už konkrétní práci na počítači, kancelářské balíky obsahují textový editor a tabulkový procesor, grafické programy práci s obrázky, zábavní software má podobu her.


Co je to Software? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Software. Co znamená pojem Software z kategorie Software?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Software patří do sekce Software

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, popis, odborné názvosloví, názvosloví, definice pojmu, wiki, co to je, pojem, terminus technicus, synonymum, přesný význam, význam, lexikon, co znamená, slovo, heslo, informace


Pojem Software je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Software? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Software (též česky programové vybavení, někdy psáno též počeštěně softvér) je v informatice sada všech počítačových programů používaných v počítači, které provádějí nějakou činnost. Software lze rozdělit na systémový software, který zajišťuje chod samotného počítače a jeho styk s okolím a na aplikační software, se kterým buď pracuje uživatel počítače nebo zajišťuje řízení nějakého stroje (viz embedded systém).

Další zdroje informací

Hledat heslo Software ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Software ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Software ve Wikimedia Commons

Najít termín Software na Google.cz

Najít heslo Software ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Software ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Software například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Software? resp. jaká je definice termínu Software? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Software, odpověď na dotaz co je to Software?. Víte např. kdo to je Václav Upír Krejčí? Znáte a víte kdo je Světec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Software i v jiných kategoriích (než Software). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde