Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kineziologie. Co znamená pojem Kineziologie z kategorie Lékařství?

Co je Kineziologie?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kineziologie

Věda o mechanických zákonitostech v pohybu lidí i zvířat se nazývá slovem kineziologie. Slovo pochází z řečtiny. Kineziologie zkoumá mechanické, psychologické a fyziologické mechanismy. Kineziologie aplikovaná na lidské zdraví je biomechanika, sport, ortopedie či rehabilitace. Studium lidského i zvířecího pohybu se dělá za pomoci systému na sledování pohybu, elektrofyziologie svalové a mozkové aktivity či různých metod na monitorování fyziologických funkcí.


Co je to Kineziologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kineziologie. Co znamená pojem Kineziologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kineziologie? Potom se o definici podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Kineziologie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, pojem, slovník, definice, lékařství, lékařství, význam, Kineziologie, formulace, názvosloví, terminologie, co to je, wiki, informace, přesný výraz


Pojem Kineziologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kineziologie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kineziologie (z řeckého "kinesis" = pohyb) je věda o mechanických zákonitostech pohybového ústrojí člověka a zvířat. Zabývá se fyziologickými, mechanickými i psychologickými mechanizmy, které zkoumá vizuálním hodnocením pohybu, měřením svalové a mozkové aktivity, monitorováním fyziologických, behaviorálních a kognitivních funkcí aj.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kineziologie v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Kineziologie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Kineziologie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Kineziologie ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Kineziologie ve Wikizdrojích

Hledat výraz Kineziologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kineziologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kineziologie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Kineziologie? resp. co přesně znamená slovo Kineziologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kineziologie, odpověď na dotaz co je to Kineziologie?. Víte např. kdo to je Vojtěch Vondráček? Znáte a víte kdo je Youtuber? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Kineziologie i v jiné části webu než je kategorie lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.