Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kineziologie. Co znamená pojem Kineziologie z kategorie Lékařství?

Co je to Kineziologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kineziologie?

Věda o mechanických zákonitostech v pohybu lidí i zvířat se nazývá slovem kineziologie. Slovo pochází z řečtiny. Kineziologie zkoumá mechanické, psychologické a fyziologické mechanismy. Kineziologie aplikovaná na lidské zdraví je biomechanika, sport, ortopedie či rehabilitace. Studium lidského i zvířecího pohybu se dělá za pomoci systému na sledování pohybu, elektrofyziologie svalové a mozkové aktivity či různých metod na monitorování fyziologických funkcí.


Co je to Kineziologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kineziologie. Co znamená pojem Kineziologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kineziologie s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kineziologie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: pojem, co znamená, definice pojmu, synonymum, terminus technicus, Lékařství, heslo, význam pojmu, informace, popis, lexikon, co je to Kineziologie?, Kineziologie, Lékařství, názvosloví, slovník, vysvětlení, slovo


Pojem Kineziologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kineziologie píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kineziologie (z řeckého "kinesis" = pohyb) je věda o mechanických zákonitostech pohybového ústrojí člověka a zvířat. Zabývá se fyziologickými, mechanickými i psychologickými mechanizmy, které zkoumá vizuálním hodnocením pohybu, měřením svalové a mozkové aktivity, monitorováním fyziologických, behaviorálních a kognitivních funkcí aj.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Kineziologie na Google.cz

Najít termín Kineziologie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Kineziologie ve Wikizdrojích

Najít výraz Kineziologie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kineziologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kineziologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kineziologie například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kineziologie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kineziologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kineziologie, odpověď na dotaz co je to Kineziologie?. Víte např. kdo to je Nevěstka? Znáte a víte kdo je Moralista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.