Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Řecký jogurt. Co znamená pojem Řecký jogurt z kategorie Jídlo?

Co je Řecký jogurt? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Řecký jogurt?

Řecký jogurt je oblíbeným druhem jogurtu. Tento mléčný výrobek vzniká kysáním mléka, při kterém se v mléce při zvýšené teplotě nechávají vyvíjet bakterie. Při tomto procesu se cukr mění na mléčnou kyselinu.
U řeckého jogurtu je pak hmota cezena přes papír nebo látku, čímž se odstraní syrovátka. Řecký jogurt si zachovává svou kyselou chuť a jeho struktura připomíná sýr. Tradiční řecký jogurt se vyrábí z ovčího mléka. Velmi oblíbené jsou řecké jogurty s přídavkem medu, sirupu nebo ovoce.


Co je to Řecký jogurt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Řecký jogurt. Co znamená pojem Řecký jogurt z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s ostatními na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Řecký jogurt se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: popis, slovník, vysvětlení, termín, definice, jídlo, názvosloví, slovo, Řecký jogurt, wiki, co to je, terminologie, odborný výraz, formulace, co je to Řecký jogurt?, definice pojmu, význam pojmu, informace


Pojem Řecký jogurt je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Řecký jogurt? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Řecký jogurt je jogurt, který byl cezen skrz tkaninu či papír, čímž je odstraněna syrovátka. Tím je dosaženo konzistence mezi obyčejným jogurtem a sýrem, přičemž je zachována kyselá chuť. Řecký jogurt se také vyznačuje vyšší tučností, než má běžný jogurt.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Řecký jogurt na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Řecký jogurt ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Řecký jogurt ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Řecký jogurt ve Wikislovníku

Najít pojem Řecký jogurt ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Řecký jogurt ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Řecký jogurt například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Řecký jogurt? resp. co znamená výraz Řecký jogurt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řecký jogurt, odpověď na dotaz co je to Řecký jogurt?. Víte např. kdo to je Brusič? Znáte a víte kdo je Linda Rybová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.