Co je to?
Definice výrazu, termínu Řecký jogurt. Co znamená odborný pojem Řecký jogurt z kategorie Jídlo?

Co je to Řecký jogurt? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Řecký jogurt?

Řecký jogurt je oblíbeným druhem jogurtu. Tento mléčný výrobek vzniká kysáním mléka, při kterém se v mléce při zvýšené teplotě nechávají vyvíjet bakterie. Při tomto procesu se cukr mění na mléčnou kyselinu.
U řeckého jogurtu je pak hmota cezena přes papír nebo látku, čímž se odstraní syrovátka. Řecký jogurt si zachovává svou kyselou chuť a jeho struktura připomíná sýr. Tradiční řecký jogurt se vyrábí z ovčího mléka. Velmi oblíbené jsou řecké jogurty s přídavkem medu, sirupu nebo ovoce.


Co je to Řecký jogurt? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Řecký jogurt. Co znamená odborný pojem Řecký jogurt z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Řecký jogurt je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Řecký jogurt, terminus technicus, pojem, Jídlo, co to je, synonymum, formulace, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, termín, informace, co je to Řecký jogurt?, význam slova, slovo, význam, lexikon, názvosloví


Pojem Řecký jogurt je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Řecký jogurt? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Řecký jogurt je jogurt, který byl cezen skrz tkaninu či papír, čímž je odstraněna syrovátka. Tím je dosaženo konzistence mezi obyčejným jogurtem a sýrem, přičemž je zachována kyselá chuť. Řecký jogurt se také vyznačuje vyšší tučností, než má běžný jogurt.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Řecký jogurt ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Řecký jogurt na Google.cz

Zkusit najít slovo Řecký jogurt ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Řecký jogurt na Youtube

Hledat pojem Řecký jogurt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Řecký jogurt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Řecký jogurt například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Řecký jogurt? resp. co přesně znamená slovo Řecký jogurt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řecký jogurt, odpověď na dotaz co je to Řecký jogurt?. Víte např. kdo to je Jiří Zmožek? Znáte a víte kdo je Pavel Bém? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.