Co je to?
Definice výrazu, termínu Řecký jogurt. Co znamená odborný pojem Řecký jogurt z kategorie Jídlo?

Co je to Řecký jogurt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Řecký jogurt?

Řecký jogurt je oblíbeným druhem jogurtu. Tento mléčný výrobek vzniká kysáním mléka, při kterém se v mléce při zvýšené teplotě nechávají vyvíjet bakterie. Při tomto procesu se cukr mění na mléčnou kyselinu.
U řeckého jogurtu je pak hmota cezena přes papír nebo látku, čímž se odstraní syrovátka. Řecký jogurt si zachovává svou kyselou chuť a jeho struktura připomíná sýr. Tradiční řecký jogurt se vyrábí z ovčího mléka. Velmi oblíbené jsou řecké jogurty s přídavkem medu, sirupu nebo ovoce.


Co je to Řecký jogurt? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Řecký jogurt. Co znamená odborný pojem Řecký jogurt z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Řecký jogurt doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Řecký jogurt se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: formulace, definice, slovník, význam, slovo, informace, popis, význam slova, terminologie, pojem, terminus technicus, Jídlo, odborný výraz, lexikon, definice pojmu, co znamená, vysvětlení, wiki


Pojem Řecký jogurt je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Řecký jogurt? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Řecký jogurt je jogurt, který byl cezen skrz tkaninu či papír, čímž je odstraněna syrovátka. Tím je dosaženo konzistence mezi obyčejným jogurtem a sýrem, přičemž je zachována kyselá chuť. Řecký jogurt se také vyznačuje vyšší tučností, než má běžný jogurt.

Jiné informační zdroje o pojmu Řecký jogurt

Hledat termín Řecký jogurt ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Řecký jogurt ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Řecký jogurt ve Wikislovníku

Najít pojem Řecký jogurt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Řecký jogurt na Youtube

Vyhledat heslo Řecký jogurt na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Řecký jogurt například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Řecký jogurt? resp. co se skrývá pod slovem Řecký jogurt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řecký jogurt, odpověď na dotaz co je to Řecký jogurt?. Víte např. kdo to je Babák? Znáte a víte kdo je Eric Trump? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Řecký jogurt v jiné sekci než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.