Co je to?
Definice výrazu, termínu Řecký jogurt. Co znamená odborný pojem Řecký jogurt z kategorie Jídlo?

Co je to Řecký jogurt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Řecký jogurt?

Řecký jogurt je oblíbeným druhem jogurtu. Tento mléčný výrobek vzniká kysáním mléka, při kterém se v mléce při zvýšené teplotě nechávají vyvíjet bakterie. Při tomto procesu se cukr mění na mléčnou kyselinu.
U řeckého jogurtu je pak hmota cezena přes papír nebo látku, čímž se odstraní syrovátka. Řecký jogurt si zachovává svou kyselou chuť a jeho struktura připomíná sýr. Tradiční řecký jogurt se vyrábí z ovčího mléka. Velmi oblíbené jsou řecké jogurty s přídavkem medu, sirupu nebo ovoce.


Co je to Řecký jogurt? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Řecký jogurt. Co znamená odborný pojem Řecký jogurt z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Řecký jogurt s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Řecký jogurt patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, pojem, popis, lexikon, wiki, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, Jídlo, slovník, názvosloví, heslo, přesný význam, terminus technicus, vysvětlení, význam pojmu, formulace


Pojem Řecký jogurt je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Řecký jogurt dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Řecký jogurt je jogurt, který byl cezen skrz tkaninu či papír, čímž je odstraněna syrovátka. Tím je dosaženo konzistence mezi obyčejným jogurtem a sýrem, přičemž je zachována kyselá chuť. Řecký jogurt se také vyznačuje vyšší tučností, než má běžný jogurt.

Zkuste zjistit více informací o slovu Řecký jogurt v následujících zdrojích

Hledat slovo Řecký jogurt ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Řecký jogurt ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Řecký jogurt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Řecký jogurt na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Řecký jogurt ve Wikimedia Commons

Hledat termín Řecký jogurt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Řecký jogurt například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Řecký jogurt? resp. jaká je definice slova Řecký jogurt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řecký jogurt, odpověď na dotaz co je to Řecký jogurt?. Víte např. kdo to je Hnusák? Znáte a víte kdo je Eric Trump? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.