Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Celiakie. Co znamená pojem Celiakie z kategorie Nemoce?

Co to je Celiakie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Celiakie

Celiakie je chronické onemocnění postihující sliznici tenkého střeva. Vyvolává ji přecitlivělost (nikoliv alergie) na lepek (gluten), bílkovinu obsaženou v obilovinách. Při tomto onemocnění je nezbytné dodržovat tzv. bezlepkovou dietu. Onemocnění není možné léčit, ale bezlepková dieta pomůže odstranit všechny jeho projevy.


Co je to Celiakie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Celiakie. Co znamená pojem Celiakie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Celiakie můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Celiakie je v sekci Nemoce

Klíčová slova: popis, přesný význam, lexikon, přesný výraz, co je to Celiakie?, význam, význam slova, termín, slovník, terminologie, odborné názvosloví, názvosloví, formulace, slovo, co to je, definice pojmu, terminus technicus, pojem


Pojem Celiakie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Celiakie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Celiakie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Celiakie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Celiakie na Google.cz

Vyhledat výraz Celiakie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Celiakie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Celiakie například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Celiakie? resp. co to je Celiakie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celiakie, odpověď na dotaz co je to Celiakie?. Víte např. kdo to je Jennifer Aniston? Znáte a víte kdo je Teplouš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..