Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Celiakie. Co znamená pojem Celiakie z kategorie Nemoce?

Co to je Celiakie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Celiakie

Celiakie je chronické onemocnění postihující sliznici tenkého střeva. Vyvolává ji přecitlivělost (nikoliv alergie) na lepek (gluten), bílkovinu obsaženou v obilovinách. Při tomto onemocnění je nezbytné dodržovat tzv. bezlepkovou dietu. Onemocnění není možné léčit, ale bezlepková dieta pomůže odstranit všechny jeho projevy.


Co je to Celiakie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Celiakie. Co znamená pojem Celiakie z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Celiakie je v sekci Nemoce

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, definice pojmu, přesný význam, Celiakie, význam slova, pojem, význam pojmu, odborné názvosloví, slovník, co to je, popis, co znamená, terminus technicus, synonymum, názvosloví, heslo, Nemoce


Pojem Celiakie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Celiakie

Najít výraz Celiakie ve Wikipedii

Najít heslo Celiakie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Celiakie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Celiakie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Celiakie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Celiakie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Celiakie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Celiakie? resp. co je to Celiakie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celiakie, odpověď na dotaz co je to Celiakie?. Víte např. kdo to je Bodyguard? Znáte a víte kdo je Utilitarista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..