Co je to?
Definice výrazu, termínu Celiakie. Co znamená odborný pojem Celiakie z kategorie Nemoce?

Co je Celiakie? Význam slova

Co znamená termín Celiakie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Celiakie je chronické onemocnění postihující sliznici tenkého střeva. Vyvolává ji přecitlivělost (nikoliv alergie) na lepek (gluten), bílkovinu obsaženou v obilovinách. Při tomto onemocnění je nezbytné dodržovat tzv. bezlepkovou dietu. Onemocnění není možné léčit, ale bezlepková dieta pomůže odstranit všechny jeho projevy.


Co je to Celiakie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Celiakie. Co znamená odborný pojem Celiakie z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Celiakie? Pak se o tuto stránku podělte s ostatními na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Celiakie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: názvosloví, slovo, odborné názvosloví, odborný výraz, formulace, terminologie, nemoce, pojem, význam, definice pojmu, wiki, termín, význam slova, lexikon, Celiakie, informace, definice, přesný výraz


Pojem Celiakie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Celiakie můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Celiakie (také glutenová enteropatie nebo celiakální sprue) je chronické autoimunitní onemocnění postihující gastrointestinální soustavu, které však může mít i mimostřevní příznaky (například Duhringova nemoc, neboli „kožní celiakie“). Projevuje se chronickým zánětem tenkého střeva spojeným se zvýšenou propustností střevní stěny. Je vyvoláno u geneticky predisponovaných jedinců po pozření potravy obsahující gluten (lepek), což je směs bílkovin obsažená v některých obilninách (především v pšenici, žitě nebo ječmeni). Rozvoj nemoci je ovlivněn také dalšími faktory, mezi které patří stav střevní mikrobioty nebo infekční agens. Spouštět ji mohou rotaviry či adenoviry. V současnosti je tato choroba nevyléčitelná, ale při dodržování bezlepkové diety vymizejí všechny její příznaky. Nejčastěji postihuje malé děti, ale rozvinout se může v jakémkoliv věku.

Více informací o slovu Celiakie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Celiakie ve Wikislovníku

Hledat frázi Celiakie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Celiakie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Celiakie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Celiakie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Celiakie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Celiakie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Celiakie? resp. co přesně označuje termín Celiakie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celiakie, odpověď na dotaz co je to Celiakie?. Víte např. kdo to je Neonacista? Znáte a víte kdo je Gigi Hadid? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..