Co je to?
Definice výrazu Glaukom. Co znamená odborný pojem Glaukom z kategorie Nemoce?

Co to je Glaukom? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Glaukom

Glaukom bývá označován také jako zelený zákal. Jedná se o poškození zraku, konkrétně poškození očního nervu. Častou příčinou tohoto poškození bývá vysoký nitrooční tlak. Není to však jediná příčina, může se jednat i o infekci nebo porušení regulace tvorby nitrooční tekutiny. Mohou se i ucpat odtokové kanálky nitrooční tekutiny.
Glaukom nemusí ze začátku vykazovat žádné příznaky. Dá se zjistit podrobným lékařským vyšetřením, proto je důležité nepodceňovat pravidelné prohlídky u očního lékaře. Když příznaky pozná pacient, bývá už většinou na léčbu pozdě a poškození je nevratné.


Co je to Glaukom? Význam slova, termín, Definice výrazu Glaukom. Co znamená odborný pojem Glaukom z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Glaukom? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Glaukom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, slovník, terminus technicus, Nemoce, pojem, přesný výraz, vysvětlení, co to je, wiki, co znamená, co je to Glaukom?, informace, význam pojmu, definice pojmu, formulace, názvosloví, definice


Pojem Glaukom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Glaukom?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glaukom (lidově zelený zákal, latinsky Glaucoma) je označení pro určitý typ poškození zraku, jehož podstatou je poškození očního nervu. Předpokládá se, že obvyklým způsobem vzniku poškození je vysoký nitrooční tlak, ale nemusí to být jediná příčina, protože se vyskytly případy tohoto onemocnění u lidí, u nichž nebyl vysoký nitrooční tlak prokázán. Primárních příčin zvýšení nitroočního tlaku a vzniku glaukomu může být nepřeberně mnoho, od infekce přes poruchu regulace tvorby nitrooční tekutiny až po ucpání odtokových kanálků pro tuto tekutinu.

Pro více informací o heslu Glaukom zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Glaukom ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glaukom ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Glaukom ve Wikislovníku

Najít slovo Glaukom ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Glaukom na Youtube

Zkusit najít výraz Glaukom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glaukom například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Glaukom? resp. co se skrývá pod slovem Glaukom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glaukom, odpověď na dotaz co je to Glaukom?. Víte např. kdo to je Rychtář? Znáte a víte kdo je Věra Jourová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.