Co je to?
Definice výrazu Glaukom. Co znamená odborný pojem Glaukom z kategorie Nemoce?

Co to je Glaukom? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Glaukom

Glaukom bývá označován také jako zelený zákal. Jedná se o poškození zraku, konkrétně poškození očního nervu. Častou příčinou tohoto poškození bývá vysoký nitrooční tlak. Není to však jediná příčina, může se jednat i o infekci nebo porušení regulace tvorby nitrooční tekutiny. Mohou se i ucpat odtokové kanálky nitrooční tekutiny.
Glaukom nemusí ze začátku vykazovat žádné příznaky. Dá se zjistit podrobným lékařským vyšetřením, proto je důležité nepodceňovat pravidelné prohlídky u očního lékaře. Když příznaky pozná pacient, bývá už většinou na léčbu pozdě a poškození je nevratné.


Co je to Glaukom? Význam slova, termín, Definice výrazu Glaukom. Co znamená odborný pojem Glaukom z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Glaukom sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Glaukom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, popis, odborný výraz, vysvětlení, informace, co to je, význam, definice, terminologie, přesný význam, wiki, Nemoce, slovník, slovo, heslo, význam pojmu, přesný výraz, pojem


Pojem Glaukom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Glaukom ve Wikislovníku

Najít heslo Glaukom na Google.cz

Zkusit najít slovo Glaukom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Glaukom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glaukom ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glaukom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Glaukom například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Glaukom? resp. jaká je definice slova Glaukom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glaukom, odpověď na dotaz co je to Glaukom?. Víte např. kdo to je Promítač? Znáte a víte kdo je Věra Jourová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.