Co je to?
Výraz, termín, definice slova Glaukom. Co znamená odborný pojem Glaukom z kategorie Nemoce?

Co je Glaukom? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Glaukom?

Glaukom bývá označován také jako zelený zákal. Jedná se o poškození zraku, konkrétně poškození očního nervu. Častou příčinou tohoto poškození bývá vysoký nitrooční tlak. Není to však jediná příčina, může se jednat i o infekci nebo porušení regulace tvorby nitrooční tekutiny. Mohou se i ucpat odtokové kanálky nitrooční tekutiny.
Glaukom nemusí ze začátku vykazovat žádné příznaky. Dá se zjistit podrobným lékařským vyšetřením, proto je důležité nepodceňovat pravidelné prohlídky u očního lékaře. Když příznaky pozná pacient, bývá už většinou na léčbu pozdě a poškození je nevratné.


Co je to Glaukom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Glaukom. Co znamená odborný pojem Glaukom z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Glaukom sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Glaukom je v kategorii nemoce

Klíčová slova: popis, terminus technicus, přesný význam, definice, slovník, Glaukom, synonymum, slovo, wiki, odborné názvosloví, nemoce, pojem, vysvětlení, co je to Glaukom?, nemoce, formulace, heslo, lexikon


Pojem Glaukom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glaukom? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Glaukom (lidově zelený zákal, latinsky Glaucoma) je označení pro určitý typ poškození zraku, jehož podstatou je poškození očního nervu. Předpokládá se, že obvyklým způsobem vzniku poškození je vysoký nitrooční tlak, ale nemusí to být jediná příčina, protože se vyskytly případy tohoto onemocnění u lidí, u nichž nebyl vysoký nitrooční tlak prokázán. Primárních příčin zvýšení nitroočního tlaku a vzniku glaukomu může být nepřeberně mnoho, od infekce přes poruchu regulace tvorby nitrooční tekutiny až po ucpání odtokových kanálků pro tuto tekutinu.

Pro více informací o heslu Glaukom zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Glaukom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Glaukom ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Glaukom na Google.cz

Hledat heslo Glaukom ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Glaukom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Glaukom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Glaukom například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Glaukom? resp. co označuje slovo Glaukom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glaukom, odpověď na dotaz co je to Glaukom?. Víte např. kdo to je Rod Stewart? Znáte a víte kdo je Schizofrenik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.