Co je to?
Definice výrazu Glaukom. Co znamená odborný pojem Glaukom z kategorie Nemoce?

Co to je Glaukom? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Glaukom?

Glaukom bývá označován také jako zelený zákal. Jedná se o poškození zraku, konkrétně poškození očního nervu. Častou příčinou tohoto poškození bývá vysoký nitrooční tlak. Není to však jediná příčina, může se jednat i o infekci nebo porušení regulace tvorby nitrooční tekutiny. Mohou se i ucpat odtokové kanálky nitrooční tekutiny.
Glaukom nemusí ze začátku vykazovat žádné příznaky. Dá se zjistit podrobným lékařským vyšetřením, proto je důležité nepodceňovat pravidelné prohlídky u očního lékaře. Když příznaky pozná pacient, bývá už většinou na léčbu pozdě a poškození je nevratné.


Co je to Glaukom? Význam slova, termín, Definice výrazu Glaukom. Co znamená odborný pojem Glaukom z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Glaukom můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Glaukom je v sekci Nemoce

Klíčová slova: lexikon, Nemoce, přesný význam, definice pojmu, význam pojmu, slovník, odborný výraz, co je to Glaukom?, co znamená, informace, Nemoce, terminus technicus, názvosloví, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, slovo, heslo


Pojem Glaukom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Glaukom? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Glaukom (lidově zelený zákal, latinsky Glaucoma) je označení pro určitý typ poškození zraku, jehož podstatou je poškození očního nervu. Předpokládá se, že obvyklým způsobem vzniku poškození je vysoký nitrooční tlak, ale nemusí to být jediná příčina, protože se vyskytly případy tohoto onemocnění u lidí, u nichž nebyl vysoký nitrooční tlak prokázán. Primárních příčin zvýšení nitroočního tlaku a vzniku glaukomu může být nepřeberně mnoho, od infekce přes poruchu regulace tvorby nitrooční tekutiny až po ucpání odtokových kanálků pro tuto tekutinu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Glaukom v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glaukom ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Glaukom ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glaukom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Glaukom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Glaukom na Google.cz

Hledat videa s názvem Glaukom na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Glaukom například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Glaukom? resp. co přesně znamená slovo Glaukom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glaukom, odpověď na dotaz co je to Glaukom?. Víte např. kdo to je Primitiv? Znáte a víte kdo je Podiatr? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.