Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hláska. Co znamená pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Hláska? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hláska?

Nejjednodušší, základní jednotka zvuku řeči. Hlásku člověk tvoří proudem vzduchu, který vychází z plic do mluvidel, orgánů, v nichž se tvoří lidský hlas. Hlasivky mají za úkol poslat proud vzduchu z výdechu do ústní a nosní dutiny, kde se na podobě hlásky podílí i měkké a tvrdé patro, dásně, rty, zuby a jejich pohyb. Hláskou je konkrétní zvuk.


Co je to Hláska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hláska. Co znamená pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hláska s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hláska se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, popis, význam slova, synonymum, Český jazyk, Hláska, vysvětlení, slovník, terminus technicus, co to je, co znamená, termín, odborný výraz, heslo, terminologie, slovo, formulace


Pojem Hláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hláska?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hláska je základní jednotka (segment) zvukové stránky řeči, kterou se zabývá fonetika a fonologie.
Při tvoření (artikulaci) hlásek vychází z plic vzduchový proud do hlasových orgánů (mluvidla), v nichž se vytváří lidský hlas. Z hlasivek postupuje výdechový proud do artikulačních orgánů (resonanční ústní, popř. nosní dutina, jazyk, měkké a tvrdé patro, dásně, zuby a rty).

Zkuste zjistit více informací o slovu Hláska v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Hláska na Youtube

Najít pojem Hláska ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Hláska ve Wikislovníku

Hledat výraz Hláska ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hláska ve Wikimedia Commons

Najít heslo Hláska na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hláska například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Hláska? resp. jaký je význam slova Hláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hláska, odpověď na dotaz co je to Hláska?. Víte např. kdo to je Reverend? Znáte a víte kdo je Anděl? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?