Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hláska. Co znamená odborný pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Co je to Hláska? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hláska?

Nejjednodušší, základní jednotka zvuku řeči. Hlásku člověk tvoří proudem vzduchu, který vychází z plic do mluvidel, orgánů, v nichž se tvoří lidský hlas. Hlasivky mají za úkol poslat proud vzduchu z výdechu do ústní a nosní dutiny, kde se na podobě hlásky podílí i měkké a tvrdé patro, dásně, rty, zuby a jejich pohyb. Hláskou je konkrétní zvuk.


Co je to Hláska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hláska. Co znamená odborný pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Hláska je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovník, slovo, lexikon, pojem, vysvětlení, přesný výraz, wiki, heslo, co je to Hláska?, Český jazyk, přesný význam, synonymum, názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, terminologie, význam slova, Český jazyk


Pojem Hláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hláska? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hláska je základní jednotka (segment) zvukové stránky řeči, kterou se zabývá fonetika a fonologie.
Při tvoření (artikulaci) hlásek vychází z plic vzduchový proud do hlasových orgánů (mluvidla), v nichž se vytváří lidský hlas. Z hlasivek postupuje výdechový proud do artikulačních orgánů (resonanční ústní, popř. nosní dutina, jazyk, měkké a tvrdé patro, dásně, zuby a rty).

Více informací o slovu Hláska doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Hláska na Google.cz

Hledat pojem Hláska ve Wikislovníku

Najít slovo Hláska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Hláska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Hláska na Youtube

Zkusit najít heslo Hláska ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hláska například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hláska? resp. co přesně označuje termín Hláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hláska, odpověď na dotaz co je to Hláska?. Víte např. kdo to je Zdeněk Podhůrský? Znáte a víte kdo je Anděl? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Český jazyk. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?