Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hláska. Co znamená pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Hláska? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hláska?

Nejjednodušší, základní jednotka zvuku řeči. Hlásku člověk tvoří proudem vzduchu, který vychází z plic do mluvidel, orgánů, v nichž se tvoří lidský hlas. Hlasivky mají za úkol poslat proud vzduchu z výdechu do ústní a nosní dutiny, kde se na podobě hlásky podílí i měkké a tvrdé patro, dásně, rty, zuby a jejich pohyb. Hláskou je konkrétní zvuk.


Co je to Hláska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hláska. Co znamená pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Hláska s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hláska patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Hláska?, význam, popis, vysvětlení, co znamená, názvosloví, co to je, Český jazyk, přesný význam, definice pojmu, pojem, odborné názvosloví, heslo, význam slova, lexikon, Český jazyk, přesný výraz


Pojem Hláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hláska? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hláska je základní jednotka (segment) zvukové stránky řeči, kterou se zabývá fonetika a fonologie.
Při tvoření (artikulaci) hlásek vychází z plic vzduchový proud do hlasových orgánů (mluvidla), v nichž se vytváří lidský hlas. Z hlasivek postupuje výdechový proud do artikulačních orgánů (resonanční ústní, popř. nosní dutina, jazyk, měkké a tvrdé patro, dásně, zuby a rty).

Jiné informační zdroje o pojmu Hláska

Vyhledat slovo Hláska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hláska ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hláska ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Hláska ve Wikislovníku

Hledat pojem Hláska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Hláska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hláska například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hláska? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hláska, odpověď na dotaz co je to Hláska?. Víte např. kdo to je Čobolák? Znáte a víte kdo je Anděl? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?