Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hláska. Co znamená odborný pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Co je to Hláska? Význam slova

Co znamená termín Hláska? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nejjednodušší, základní jednotka zvuku řeči. Hlásku člověk tvoří proudem vzduchu, který vychází z plic do mluvidel, orgánů, v nichž se tvoří lidský hlas. Hlasivky mají za úkol poslat proud vzduchu z výdechu do ústní a nosní dutiny, kde se na podobě hlásky podílí i měkké a tvrdé patro, dásně, rty, zuby a jejich pohyb. Hláskou je konkrétní zvuk.


Co je to Hláska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hláska. Co znamená odborný pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Hláska je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, Český jazyk, Hláska, synonymum, terminologie, vysvětlení, formulace, co je to Hláska?, co to je, odborný výraz, terminus technicus, přesný výraz, co znamená, lexikon, definice pojmu, význam, Český jazyk, přesný význam


Pojem Hláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hláska? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hláska je základní jednotka (segment) zvukové stránky řeči, kterou se zabývá fonetika a fonologie.
Při tvoření (artikulaci) hlásek vychází z plic vzduchový proud do hlasových orgánů (mluvidla), v nichž se vytváří lidský hlas. Z hlasivek postupuje výdechový proud do artikulačních orgánů (resonanční ústní, popř. nosní dutina, jazyk, měkké a tvrdé patro, dásně, zuby a rty).

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Hláska na Google.cz

Vyhledat termín Hláska ve vyhledávači Yandex

Najít termín Hláska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Hláska ve Wikislovníku

Najít pojem Hláska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Hláska ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hláska například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Hláska? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hláska, odpověď na dotaz co je to Hláska?. Víte např. kdo to je Josef Bernard? Znáte a víte kdo je Anděl? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?