Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hláska. Co znamená pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Co je Hláska?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hláska

Nejjednodušší, základní jednotka zvuku řeči. Hlásku člověk tvoří proudem vzduchu, který vychází z plic do mluvidel, orgánů, v nichž se tvoří lidský hlas. Hlasivky mají za úkol poslat proud vzduchu z výdechu do ústní a nosní dutiny, kde se na podobě hlásky podílí i měkké a tvrdé patro, dásně, rty, zuby a jejich pohyb. Hláskou je konkrétní zvuk.


Co je to Hláska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hláska. Co znamená pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Hláska se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: formulace, informace, wiki, slovo, co to je, odborný výraz, pojem, terminus technicus, definice, termín, slovník, lexikon, odborné názvosloví, synonymum, Hláska, Český jazyk, co znamená, heslo


Pojem Hláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hláska? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hláska je základní jednotka (segment) zvukové stránky řeči, kterou se zabývá fonetika a fonologie.
Při tvoření (artikulaci) hlásek vychází z plic vzduchový proud do hlasových orgánů (mluvidla), v nichž se vytváří lidský hlas. Z hlasivek postupuje výdechový proud do artikulačních orgánů (resonanční ústní, popř. nosní dutina, jazyk, měkké a tvrdé patro, dásně, zuby a rty).

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Hláska ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Hláska ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Hláska ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Hláska ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Hláska na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hláska ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hláska například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Hláska? resp. co přesně označuje termín Hláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hláska, odpověď na dotaz co je to Hláska?. Víte např. kdo to je Čestmír Strakatý? Znáte a víte kdo je Anděl? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Český jazyk. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?