Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hláska. Co znamená pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Hláska? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hláska

Nejjednodušší, základní jednotka zvuku řeči. Hlásku člověk tvoří proudem vzduchu, který vychází z plic do mluvidel, orgánů, v nichž se tvoří lidský hlas. Hlasivky mají za úkol poslat proud vzduchu z výdechu do ústní a nosní dutiny, kde se na podobě hlásky podílí i měkké a tvrdé patro, dásně, rty, zuby a jejich pohyb. Hláskou je konkrétní zvuk.


Co je to Hláska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hláska. Co znamená pojem Hláska z kategorie Český jazyk?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hláska je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, názvosloví, co to je, terminologie, přesný význam, význam pojmu, terminus technicus, Český jazyk, termín, slovník, definice pojmu, formulace, slovo, definice, co je to Hláska?, odborné názvosloví, co znamená


Pojem Hláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hláska? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hláska je základní jednotka (segment) zvukové stránky řeči, kterou se zabývá fonetika a fonologie.
Při tvoření (artikulaci) hlásek vychází z plic vzduchový proud do hlasových orgánů (mluvidla), v nichž se vytváří lidský hlas. Z hlasivek postupuje výdechový proud do artikulačních orgánů (resonanční ústní, popř. nosní dutina, jazyk, měkké a tvrdé patro, dásně, zuby a rty).

Další možné informační zdroje

Najít slovo Hláska ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Hláska ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Hláska ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Hláska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hláska na Youtube

Hledat pojem Hláska ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hláska například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hláska? resp. jaká je definice termínu Hláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hláska, odpověď na dotaz co je to Hláska?. Víte např. kdo to je Eva Hrušková? Znáte a víte kdo je Anděl? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Hláska hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?