Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Woodcraft. Co znamená pojem Woodcraft z kategorie Cestování?

Co to je Woodcraft? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Woodcraft

Woodcraft je pojem pocházející z angličtiny. Jeho volný překlad je zálesácká dovednost. V angličtině může mít toto slovo i další významy, ovšem základní význam je označení woodcrafterského hnutí. Jeho původcem je spisovatel a ilustrátor Ernst Thompson Seton. Již v roce 1902 byl inspirací pro partičku chlapců, kteří si hráli na jeho pozemcích a založili podle jeho návodu woodcrafterský kmen. Woodcraftu se říká také Moudrost lesa nebo Lesní moudrost. Jde o koncepci, která vychází z toho, že člověk je na počátku svého života čistou a nezkaženou bytostí, ze které při vhodné výchově, která akceptuje přirozenost a pod vlivem volné přírody se může stát ideálem.
Ve výchově považoval Seton za nezbytné, aby se člověk věnoval fyzické práci, řemeslu, ideálně v přírodě, v lese. Základní prvky jsou převzaty od indiánů a jsou spojeny s různými obřady. Základní pravidla shrnuje Velký zákon, program obsahuje 9 hlavních zásad.


Co je to Woodcraft? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Woodcraft. Co znamená pojem Woodcraft z kategorie Cestování?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Woodcraft s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Woodcraft patří do kategorie cestování

Klíčová slova: wiki, význam slova, co znamená, co je to Woodcraft?, cestování, definice, formulace, terminus technicus, definice pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, slovník, termín, lexikon, heslo, cestování, význam, synonymum


Pojem Woodcraft je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Woodcraft? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Woodcraft je slovo pocházející z americké angličtiny a je úzce spojen se zálesáckou tradicí osídlování východního pobřeží Ameriky. Proto se také pro tento výraz používá překlad „zálesácká dovednost“. V obecné angličtině tento pojem zahrnuje především činnosti související s opracováním dřeva.
V literatuře jako první použil „Woodcraft“ v titulu své knihy George Washington Sears, přezdívaný „Nesmuk“ v druhé polovině 19. století. Vzhledem k obsahu této knihy lze říct, že původní význam slova je obsahově ekvivalentní dnešnímu výrazu „survival“ – tj. přežití ve volné přírodě.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Woodcraft ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Woodcraft ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Woodcraft ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Woodcraft ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Woodcraft ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Woodcraft ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Woodcraft například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Woodcraft? resp. jaký je přesný význam slova Woodcraft? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Woodcraft, odpověď na dotaz co je to Woodcraft?. Víte např. kdo to je Svatá Barbora? Znáte a víte kdo je Vokalista? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než cestování). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.