Co je to?
Výraz, termín, definice slova Woodcraft. Co znamená odborný pojem Woodcraft z kategorie Cestování?

Co je to Woodcraft? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Woodcraft

Woodcraft je pojem pocházející z angličtiny. Jeho volný překlad je zálesácká dovednost. V angličtině může mít toto slovo i další významy, ovšem základní význam je označení woodcrafterského hnutí. Jeho původcem je spisovatel a ilustrátor Ernst Thompson Seton. Již v roce 1902 byl inspirací pro partičku chlapců, kteří si hráli na jeho pozemcích a založili podle jeho návodu woodcrafterský kmen. Woodcraftu se říká také Moudrost lesa nebo Lesní moudrost. Jde o koncepci, která vychází z toho, že člověk je na počátku svého života čistou a nezkaženou bytostí, ze které při vhodné výchově, která akceptuje přirozenost a pod vlivem volné přírody se může stát ideálem.
Ve výchově považoval Seton za nezbytné, aby se člověk věnoval fyzické práci, řemeslu, ideálně v přírodě, v lese. Základní prvky jsou převzaty od indiánů a jsou spojeny s různými obřady. Základní pravidla shrnuje Velký zákon, program obsahuje 9 hlavních zásad.


Co je to Woodcraft? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Woodcraft. Co znamená odborný pojem Woodcraft z kategorie Cestování?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Woodcraft s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Woodcraft se nachází v kategorii cestování

Klíčová slova: přesný výraz, vysvětlení, popis, význam slova, co znamená, význam, synonymum, heslo, odborný výraz, pojem, co je to Woodcraft?, lexikon, formulace, wiki, co to je, definice pojmu, odborné názvosloví, slovník


Pojem Woodcraft je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Woodcraft? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Woodcraft je slovo pocházející z americké angličtiny a je úzce spojen se zálesáckou tradicí osídlování východního pobřeží Ameriky. Proto se také pro tento výraz používá překlad „zálesácká dovednost“. V obecné angličtině tento pojem zahrnuje především činnosti související s opracováním dřeva.
V literatuře jako první použil „Woodcraft“ v titulu své knihy George Washington Sears, přezdívaný „Nesmuk“ v druhé polovině 19. století. Vzhledem k obsahu této knihy lze říct, že původní význam slova je obsahově ekvivalentní dnešnímu výrazu „survival“ – tj. přežití ve volné přírodě.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Woodcraft ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Woodcraft na Youtube

Hledat termín Woodcraft ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Woodcraft ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Woodcraft ve Wikislovníku

Hledat slovo Woodcraft ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Woodcraft například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Woodcraft? resp. jaký je význam slova Woodcraft? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Woodcraft, odpověď na dotaz co je to Woodcraft?. Víte např. kdo to je Roger Federer? Znáte a víte kdo je Ponocný? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než cestování. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.