Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Woodcraft. Co znamená pojem Woodcraft z kategorie Cestování?

Co je Woodcraft? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Woodcraft?

Woodcraft je pojem pocházející z angličtiny. Jeho volný překlad je zálesácká dovednost. V angličtině může mít toto slovo i další významy, ovšem základní význam je označení woodcrafterského hnutí. Jeho původcem je spisovatel a ilustrátor Ernst Thompson Seton. Již v roce 1902 byl inspirací pro partičku chlapců, kteří si hráli na jeho pozemcích a založili podle jeho návodu woodcrafterský kmen. Woodcraftu se říká také Moudrost lesa nebo Lesní moudrost. Jde o koncepci, která vychází z toho, že člověk je na počátku svého života čistou a nezkaženou bytostí, ze které při vhodné výchově, která akceptuje přirozenost a pod vlivem volné přírody se může stát ideálem.
Ve výchově považoval Seton za nezbytné, aby se člověk věnoval fyzické práci, řemeslu, ideálně v přírodě, v lese. Základní prvky jsou převzaty od indiánů a jsou spojeny s různými obřady. Základní pravidla shrnuje Velký zákon, program obsahuje 9 hlavních zásad.


Co je to Woodcraft? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Woodcraft. Co znamená pojem Woodcraft z kategorie Cestování?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Woodcraft s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Woodcraft se nachází v kategorii cestování

Klíčová slova: význam slova, co je to Woodcraft?, vysvětlení, termín, přesný význam, popis, odborný výraz, synonymum, co znamená, heslo, wiki, co to je, přesný výraz, formulace, pojem, terminologie, slovník, cestování


Pojem Woodcraft je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Woodcraft dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Woodcraft je slovo pocházející z americké angličtiny a je úzce spojen se zálesáckou tradicí osídlování východního pobřeží Ameriky. Proto se také pro tento výraz používá překlad „zálesácká dovednost“. V obecné angličtině tento pojem zahrnuje především činnosti související s opracováním dřeva.
V literatuře jako první použil „Woodcraft“ v titulu své knihy George Washington Sears, přezdívaný „Nesmuk“ v druhé polovině 19. století. Vzhledem k obsahu této knihy lze říct, že původní význam slova je obsahově ekvivalentní dnešnímu výrazu „survival“ – tj. přežití ve volné přírodě.

Další zdroje informací o slovu Woodcraft

Zkusit najít heslo Woodcraft ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Woodcraft ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Woodcraft ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Woodcraft ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Woodcraft na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Woodcraft ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Woodcraft například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Woodcraft? resp. co to je Woodcraft? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Woodcraft, odpověď na dotaz co je to Woodcraft?. Víte např. kdo to je Jiří Ovčáček? Znáte a víte kdo je Vladimír Polívka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než cestování. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.