Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přímá úměrnost. Co znamená pojem Přímá úměrnost z kategorie Matematika?

Co je Přímá úměrnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Přímá úměrnost

Přímá úměrnost je závislost proměnné x na proměnné y a naopak. Platí zde, že hodnota x se zvětšuje tolikrát, kolikrát se zvětšuje hodnota y a opačně. Když se hodnota x zmenšuje, zmenšuje se stejně hodnota y a stejně i naopak. Hodnoty x a y se mění stejným poměrem.
To znamená, že při zvýšení hodnoty jedné veličiny se stejně zvýší hodnota druhé veličiny. Při snížení hodnoty jedné veličiny se stejně sníží hodnota druhé veličiny.


Co je to Přímá úměrnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přímá úměrnost. Co znamená pojem Přímá úměrnost z kategorie Matematika?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Přímá úměrnost doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Přímá úměrnost se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: informace, co je to Přímá úměrnost?, přesný výraz, význam, formulace, pojem, Přímá úměrnost, odborný výraz, význam slova, heslo, terminus technicus, popis, vysvětlení, definice, synonymum, přesný význam, wiki, slovník


Pojem Přímá úměrnost je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přímá úměrnost? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Přímá úměrnost je taková závislost jedné veličiny na druhé, kdy se při zvýšení hodnoty jedné veličiny zvýší i hodnota druhé veličiny.
Příkladem může být závislost ceny určitého množství (nebo hmotnosti) jablek na daném množství jablek. Čím více jablek koupím, tím více peněz za nákup zaplatím.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Přímá úměrnost na Youtube

Vyhledat slovo Přímá úměrnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Přímá úměrnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Přímá úměrnost na Google.cz

Vyhledat termín Přímá úměrnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Přímá úměrnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímá úměrnost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Přímá úměrnost? resp. co znamená výraz Přímá úměrnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímá úměrnost, odpověď na dotaz co je to Přímá úměrnost?. Víte např. kdo to je Gustav Brom? Znáte a víte kdo je Josip Broz Tito? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie matematika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.