Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přímá úměrnost. Co znamená odborný pojem Přímá úměrnost z kategorie Matematika?

Co je to Přímá úměrnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Přímá úměrnost?

Přímá úměrnost je závislost proměnné x na proměnné y a naopak. Platí zde, že hodnota x se zvětšuje tolikrát, kolikrát se zvětšuje hodnota y a opačně. Když se hodnota x zmenšuje, zmenšuje se stejně hodnota y a stejně i naopak. Hodnoty x a y se mění stejným poměrem.
To znamená, že při zvýšení hodnoty jedné veličiny se stejně zvýší hodnota druhé veličiny. Při snížení hodnoty jedné veličiny se stejně sníží hodnota druhé veličiny.


Co je to Přímá úměrnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přímá úměrnost. Co znamená odborný pojem Přímá úměrnost z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Přímá úměrnost se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, co je to Přímá úměrnost?, vysvětlení, slovo, pojem, informace, Matematika, heslo, co znamená, lexikon, popis, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, Přímá úměrnost, co to je, terminologie


Pojem Přímá úměrnost je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přímá úměrnost? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přímá úměrnost je taková závislost jedné veličiny na druhé, kdy se při zvýšení hodnoty jedné veličiny zvýší i hodnota druhé veličiny.
Příkladem může být závislost ceny určitého množství (nebo hmotnosti) jablek na daném množství jablek. Čím více jablek koupím, tím více peněz za nákup zaplatím.

Zkuste zjistit více informací o slovu Přímá úměrnost v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Přímá úměrnost ve Wikislovníku

Najít termín Přímá úměrnost ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Přímá úměrnost na Google.cz

Vyhledat termín Přímá úměrnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Přímá úměrnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Přímá úměrnost ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímá úměrnost například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Přímá úměrnost? resp. co znamená slovo Přímá úměrnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímá úměrnost, odpověď na dotaz co je to Přímá úměrnost?. Víte např. kdo to je Patriarcha? Znáte a víte kdo je Kmotr? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.