Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přímá úměrnost. Co znamená odborný pojem Přímá úměrnost z kategorie Matematika?

Co je to Přímá úměrnost? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Přímá úměrnost?

Přímá úměrnost je závislost proměnné x na proměnné y a naopak. Platí zde, že hodnota x se zvětšuje tolikrát, kolikrát se zvětšuje hodnota y a opačně. Když se hodnota x zmenšuje, zmenšuje se stejně hodnota y a stejně i naopak. Hodnoty x a y se mění stejným poměrem.
To znamená, že při zvýšení hodnoty jedné veličiny se stejně zvýší hodnota druhé veličiny. Při snížení hodnoty jedné veličiny se stejně sníží hodnota druhé veličiny.


Co je to Přímá úměrnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přímá úměrnost. Co znamená odborný pojem Přímá úměrnost z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Přímá úměrnost sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Přímá úměrnost je v kategorii Matematika

Klíčová slova: wiki, synonymum, odborné názvosloví, Matematika, lexikon, odborný výraz, Matematika, význam pojmu, význam, formulace, význam slova, heslo, co to je, slovo, přesný význam, informace, terminus technicus, Přímá úměrnost


Pojem Přímá úměrnost je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Přímá úměrnost zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Přímá úměrnost ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přímá úměrnost ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Přímá úměrnost ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Přímá úměrnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Přímá úměrnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Přímá úměrnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímá úměrnost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Přímá úměrnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Přímá úměrnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímá úměrnost, odpověď na dotaz co je to Přímá úměrnost?. Víte např. kdo to je Antonín Dvořák? Znáte a víte kdo je Ajťák? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.