Co je to?
Odborný výraz, definice slova Moruše. Co znamená pojem Moruše z kategorie Jídlo?

Co je to Moruše? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Moruše

Moruše je druh ovoce. Jedná se o plod morušovníku, stromu, kterému se daří v teplejších oblastech s úrodnou půdou. V Evropě je pěstován již velmi dlouho a plody moruše jsou tak trochu pozapomenutým a znovuobjeveným ovocem. Barvou a vzhledem připomínají ostružiny. Mohou být ale i bílé, pokud se jedná o druh morušovník bílý.


Co je to Moruše? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Moruše. Co znamená pojem Moruše z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Moruše je v sekci Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, názvosloví, Jídlo, přesný význam, význam slova, přesný výraz, slovník, Moruše, definice, popis, terminus technicus, pojem, co znamená, wiki, co je to Moruše?, terminologie, lexikon


Pojem Moruše je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Moruše? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plody morušovníku (druhů Morus nigra, Morus rubra a Morus alba) zvané moruše jsou jedlé a velmi chutné ovoce, v Evropě kdysi velmi oblíbené, nyní pozapomenuté. Jsou příjemně sladké a šťavnaté, dozrávají postupně během několika týdnů a nemohou být tedy sklizeny z jednoho stromu najednou. Konzumují se především černé plody morušovníku černého, bílé plody z morušovníku bílého jsou sice jedlé, avšak nemají natolik atraktivní chuť. Z plodů se vyrábí sirup nebo čaj, který se používá i v léčitelství.

Moruše

Moruše, plod morušovníku černého. Autor: JoaoBOliver, zdroj: Pixabay
Moruše, plod morušovníku černého. Autor: JoaoBOliver, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Moruše ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Moruše na Google.cz

Vyhledat heslo Moruše ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Moruše ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Moruše ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Moruše na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Moruše například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Moruše? resp. co znamená výraz Moruše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moruše, odpověď na dotaz co je to Moruše?. Víte např. kdo to je Jakub Szántó? Znáte a víte kdo je Petr Janda? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Moruše v jiné sekci než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.