Co je to?
Odborný výraz, definice slova Moruše. Co znamená pojem Moruše z kategorie Jídlo?

Co je Moruše? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Moruše?

Moruše je druh ovoce. Jedná se o plod morušovníku, stromu, kterému se daří v teplejších oblastech s úrodnou půdou. V Evropě je pěstován již velmi dlouho a plody moruše jsou tak trochu pozapomenutým a znovuobjeveným ovocem. Barvou a vzhledem připomínají ostružiny. Mohou být ale i bílé, pokud se jedná o druh morušovník bílý.


Co je to Moruše? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Moruše. Co znamená pojem Moruše z kategorie Jídlo?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Moruše se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, wiki, jídlo, pojem, jídlo, slovník, přesný výraz, význam pojmu, Moruše, význam slova, formulace, odborný výraz, slovo, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená, přesný význam


Pojem Moruše je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Moruše?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Plody morušovníku (druhů Morus nigra, Morus rubra a Morus alba) zvané moruše jsou jedlé a velmi chutné ovoce, v Evropě kdysi velmi oblíbené, nyní pozapomenuté. Jsou příjemně sladké a šťavnaté, dozrávají postupně během několika týdnů a nemohou být tedy sklizeny z jednoho stromu najednou. Konzumují se především černé plody morušovníku černého, bílé plody z morušovníku bílého jsou sice jedlé, avšak nemají natolik atraktivní chuť. Z plodů se vyrábí sirup nebo čaj, který se používá i v léčitelství.

Moruše

Moruše, plod morušovníku černého. Autor: JoaoBOliver, zdroj: Pixabay
Moruše, plod morušovníku černého. Autor: JoaoBOliver, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Moruše v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Moruše na Youtube

Hledat výraz Moruše ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moruše ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Moruše ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Moruše ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moruše ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Moruše například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Moruše? resp. co se skrývá pod slovem Moruše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moruše, odpověď na dotaz co je to Moruše?. Víte např. kdo to je Jan Vojtko? Znáte a víte kdo je Ondřej Brzobohatý? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.