Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lucidní snění. Co znamená pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Co to je Lucidní snění? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lucidní snění?

V psychologii se používá pojem lucidní snění pro stav, kdy spící člověk zjistí, že sní a díky tomu získá možnost si sen upravit podle sebe. Jinak se též označuje jako bdělý nebo vědomý spánek.
První zmínky o lucidním snění nalezneme již ve starověku. Objevíme ho třeba u řeckého myslitele Aristotela. V poslední době se lucidním sněním zabývají i seriózní vědecké výzkumy. Lucidní snění se dá za pomoci různých technik natrénovat.


Co je to Lucidní snění? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lucidní snění. Co znamená pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lucidní snění je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, slovník, přesný význam, pojem, co znamená, popis, vysvětlení, lexikon, Psychologie, co je to Lucidní snění?, terminus technicus, co to je, informace, wiki, heslo, odborné názvosloví, synonymum, termín


Pojem Lucidní snění je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Lucidní snění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Lucidní snění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Lucidní snění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Lucidní snění ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Lucidní snění ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Lucidní snění ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucidní snění například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Lucidní snění? resp. jaký je přesný význam slova Lucidní snění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lucidní snění, odpověď na dotaz co je to Lucidní snění?. Víte např. kdo to je Hokynář? Znáte a víte kdo je Homosexuál? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.