Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lucidní snění. Co znamená odborný pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Co je to Lucidní snění? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lucidní snění?

V psychologii se používá pojem lucidní snění pro stav, kdy spící člověk zjistí, že sní a díky tomu získá možnost si sen upravit podle sebe. Jinak se též označuje jako bdělý nebo vědomý spánek.
První zmínky o lucidním snění nalezneme již ve starověku. Objevíme ho třeba u řeckého myslitele Aristotela. V poslední době se lucidním sněním zabývají i seriózní vědecké výzkumy. Lucidní snění se dá za pomoci různých technik natrénovat.


Co je to Lucidní snění? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lucidní snění. Co znamená odborný pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Lucidní snění patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: formulace, Lucidní snění, slovo, psychologie, heslo, synonymum, odborný výraz, informace, definice, co to je, slovník, lexikon, psychologie, terminologie, přesný význam, definice pojmu, popis, vysvětlení


Pojem Lucidní snění je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Lucidní snění dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lucidní snění (bdělý, vědomý spánek nebo „jasný sen“) je pojmenování pro stav, kdy si spící člověk uvědomí, že sní a to mu dá možnost svůj sen vědomě a bez omezení (záleží na jednotlivých dispozicích) ovládat. Lidé co lucidní snění mají, zažijí tu danou situaci jako v reálném životě. (Lucidní snění se dá navodit i pomocí různých metod). Např. tito lidé ví jaké je to když jim nějaká část těla hoří. Zjednodušeně řečeno jde o „probuzení ve snu“. Užívá se i zkratka „LD“ - z anglického Lucid Dreaming.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lucidní snění ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Lucidní snění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Lucidní snění na Google.cz

Zkusit najít pojem Lucidní snění ve Wikizdrojích

Najít termín Lucidní snění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lucidní snění ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucidní snění například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Lucidní snění? resp. co znamená Lucidní snění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lucidní snění, odpověď na dotaz co je to Lucidní snění?. Víte např. kdo to je Kvalitář? Znáte a víte kdo je Aranžér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Lucidní snění i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.