Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lucidní snění. Co znamená pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Co je Lucidní snění?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lucidní snění?

V psychologii se používá pojem lucidní snění pro stav, kdy spící člověk zjistí, že sní a díky tomu získá možnost si sen upravit podle sebe. Jinak se též označuje jako bdělý nebo vědomý spánek.
První zmínky o lucidním snění nalezneme již ve starověku. Objevíme ho třeba u řeckého myslitele Aristotela. V poslední době se lucidním sněním zabývají i seriózní vědecké výzkumy. Lucidní snění se dá za pomoci různých technik natrénovat.


Co je to Lucidní snění? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lucidní snění. Co znamená pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Lucidní snění doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Lucidní snění se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: terminologie, heslo, lexikon, termín, přesný význam, přesný výraz, psychologie, co je to Lucidní snění?, názvosloví, informace, odborný výraz, odborné názvosloví, co to je, psychologie, význam, význam pojmu, definice pojmu, wiki


Pojem Lucidní snění je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Lucidní snění píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lucidní snění (bdělý, vědomý spánek nebo „jasný sen“) je pojmenování pro stav, kdy si spící člověk uvědomí, že sní a to mu dá možnost svůj sen vědomě a bez omezení (záleží na jednotlivých dispozicích) ovládat. Lidé co lucidní snění mají, zažijí tu danou situaci jako v reálném životě. (Lucidní snění se dá navodit i pomocí různých metod). Např. tito lidé ví jaké je to když jim nějaká část těla hoří. Zjednodušeně řečeno jde o „probuzení ve snu“. Užívá se i zkratka „LD“ - z anglického Lucid Dreaming.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Lucidní snění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lucidní snění ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lucidní snění ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Lucidní snění ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Lucidní snění na Youtube

Najít termín Lucidní snění na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucidní snění například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je význam slova Lucidní snění? resp. jaký je přesný význam slova Lucidní snění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lucidní snění, odpověď na dotaz co je to Lucidní snění?. Víte např. kdo to je Eva Aichmajerová? Znáte a víte kdo je Aranžér? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, meditace, lucidní snění, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.