Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lucidní snění. Co znamená pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Co to je Lucidní snění? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lucidní snění

V psychologii se používá pojem lucidní snění pro stav, kdy spící člověk zjistí, že sní a díky tomu získá možnost si sen upravit podle sebe. Jinak se též označuje jako bdělý nebo vědomý spánek.
První zmínky o lucidním snění nalezneme již ve starověku. Objevíme ho třeba u řeckého myslitele Aristotela. V poslední době se lucidním sněním zabývají i seriózní vědecké výzkumy. Lucidní snění se dá za pomoci různých technik natrénovat.


Co je to Lucidní snění? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lucidní snění. Co znamená pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Lucidní snění) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lucidní snění patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, Psychologie, Psychologie, informace, synonymum, slovo, co znamená, přesný výraz, lexikon, Lucidní snění, co to je, terminologie, terminus technicus, slovník, co je to Lucidní snění?, vysvětlení, termín, názvosloví


Pojem Lucidní snění je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Lucidní snění dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lucidní snění (bdělý, vědomý spánek nebo „jasný sen“) je pojmenování pro stav, kdy si spící člověk uvědomí, že sní a to mu dá možnost svůj sen vědomě a bez omezení (záleží na jednotlivých dispozicích) ovládat. Lidé co lucidní snění mají, zažijí tu danou situaci jako v reálném životě. (Lucidní snění se dá navodit i pomocí různých metod). Např. tito lidé ví jaké je to když jim nějaká část těla hoří. Zjednodušeně řečeno jde o „probuzení ve snu“. Užívá se i zkratka „LD“ - z anglického Lucid Dreaming.

Pro další informace o termínu Lucidní snění zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Lucidní snění na Google.cz

Hledat termín Lucidní snění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lucidní snění ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Lucidní snění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Lucidní snění na Youtube

Najít slovo Lucidní snění ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucidní snění například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Lucidní snění? resp. co přesně označuje termín Lucidní snění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lucidní snění, odpověď na dotaz co je to Lucidní snění?. Víte např. kdo to je Diana Mórová? Znáte a víte kdo je Antropolog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.