Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lucidní snění. Co znamená pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Co to je Lucidní snění? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lucidní snění?

V psychologii se používá pojem lucidní snění pro stav, kdy spící člověk zjistí, že sní a díky tomu získá možnost si sen upravit podle sebe. Jinak se též označuje jako bdělý nebo vědomý spánek.
První zmínky o lucidním snění nalezneme již ve starověku. Objevíme ho třeba u řeckého myslitele Aristotela. V poslední době se lucidním sněním zabývají i seriózní vědecké výzkumy. Lucidní snění se dá za pomoci různých technik natrénovat.


Co je to Lucidní snění? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lucidní snění. Co znamená pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lucidní snění patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: význam, co je to Lucidní snění?, přesný význam, Lucidní snění, terminus technicus, slovo, přesný výraz, definice pojmu, wiki, terminologie, formulace, informace, lexikon, slovník, vysvětlení, pojem, význam slova, Psychologie


Pojem Lucidní snění je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Lucidní snění dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Lucidní snění (bdělý, vědomý spánek nebo „jasný sen“) je pojmenování pro stav, kdy si spící člověk uvědomí, že sní a to mu dá možnost svůj sen vědomě a bez omezení (záleží na jednotlivých dispozicích) ovládat. Lidé co lucidní snění mají, zažijí tu danou situaci jako v reálném životě. (Lucidní snění se dá navodit i pomocí různých metod). Např. tito lidé ví jaké je to když jim nějaká část těla hoří. Zjednodušeně řečeno jde o „probuzení ve snu“. Užívá se i zkratka „LD“ - z anglického Lucid Dreaming.

Další zdroje informací o slovu Lucidní snění

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lucidní snění ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lucidní snění ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Lucidní snění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Lucidní snění na Google.cz

Zkusit najít termín Lucidní snění ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Lucidní snění ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucidní snění například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Lucidní snění? resp. co označuje slovo Lucidní snění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lucidní snění, odpověď na dotaz co je to Lucidní snění?. Víte např. kdo to je Tomáš Petříček? Znáte a víte kdo je Antropolog? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.