Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lucidní snění. Co znamená pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Co to je Lucidní snění? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lucidní snění?

V psychologii se používá pojem lucidní snění pro stav, kdy spící člověk zjistí, že sní a díky tomu získá možnost si sen upravit podle sebe. Jinak se též označuje jako bdělý nebo vědomý spánek.
První zmínky o lucidním snění nalezneme již ve starověku. Objevíme ho třeba u řeckého myslitele Aristotela. V poslední době se lucidním sněním zabývají i seriózní vědecké výzkumy. Lucidní snění se dá za pomoci různých technik natrénovat.


Co je to Lucidní snění? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lucidní snění. Co znamená pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Lucidní snění) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lucidní snění patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: názvosloví, co je to Lucidní snění?, terminologie, Psychologie, přesný výraz, přesný význam, Psychologie, lexikon, význam, informace, popis, Lucidní snění, význam pojmu, odborné názvosloví, slovo, co znamená, formulace, pojem


Pojem Lucidní snění je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lucidní snění? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Lucidní snění (bdělý, vědomý spánek nebo „jasný sen“) je pojmenování pro stav, kdy si spící člověk uvědomí, že sní a to mu dá možnost svůj sen vědomě a bez omezení (záleží na jednotlivých dispozicích) ovládat. Lidé co lucidní snění mají, zažijí tu danou situaci jako v reálném životě. (Lucidní snění se dá navodit i pomocí různých metod). Např. tito lidé ví jaké je to když jim nějaká část těla hoří. Zjednodušeně řečeno jde o „probuzení ve snu“. Užívá se i zkratka „LD“ - z anglického Lucid Dreaming.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lucidní snění ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Lucidní snění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Lucidní snění ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Lucidní snění ve Wikizdrojích

Najít pojem Lucidní snění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lucidní snění ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucidní snění například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Lucidní snění? resp. co znamená slovo Lucidní snění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lucidní snění, odpověď na dotaz co je to Lucidní snění?. Víte např. kdo to je Pavel Svoboda? Znáte a víte kdo je Homosexuál? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lucidní snění v jiné sekci než Psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.