Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arbitráž. Co znamená pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Co je to Arbitráž? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Arbitráž

Arbitráž jinak též rozhodčí řízení je možností, jak se domoci svých práv jinou než soudní cestou. Probíhá před samosprávnými institucemi nebo soukromými osobami – rozhodci a rozhodčími soudy. K tomu je ve smlouvách zapsána rozhodčí doložka, která umožňuje právě využití arbitráže při řešení sporů.
Tento způsob řešení je rychlejší a přizpůsobivější podmínkám, než klasické soudní řízení. Arbitráž se nejvíce využívá v mezinárodním právu a finančnictví.


Co je to Arbitráž? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arbitráž. Co znamená pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Arbitráž se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: synonymum, termín, formulace, wiki, pojem, lexikon, heslo, slovník, slovo, Arbitráž, názvosloví, co je to Arbitráž?, co to je, Právo, terminologie, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Arbitráž je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Arbitráž?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozhodčí řízení (někdy též arbitráž) je mimosoudní způsob řešení sporů nezávislými a nestrannými rozhodci, který bývá využíván jako náhrada civilního procesu při řešení majetkových sporů. Rozhodčí řízení je neveřejné, což je spolu s jeho rychlostí a často i nižšími náklady ve srovnání s běžným soudním řízením považováno za jeho největší výhody.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Arbitráž na Youtube

Vyhledat výraz Arbitráž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Arbitráž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Arbitráž ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Arbitráž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Arbitráž ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Arbitráž například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Arbitráž? resp. co znamená slovo Arbitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arbitráž, odpověď na dotaz co je to Arbitráž?. Víte např. kdo to je Administrátor? Znáte a víte kdo je Etnobotanik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?