Co je to?
Definice výrazu Arbitráž. Co znamená odborný pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Co je Arbitráž?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Arbitráž?

Arbitráž jinak též rozhodčí řízení je možností, jak se domoci svých práv jinou než soudní cestou. Probíhá před samosprávnými institucemi nebo soukromými osobami – rozhodci a rozhodčími soudy. K tomu je ve smlouvách zapsána rozhodčí doložka, která umožňuje právě využití arbitráže při řešení sporů.
Tento způsob řešení je rychlejší a přizpůsobivější podmínkám, než klasické soudní řízení. Arbitráž se nejvíce využívá v mezinárodním právu a finančnictví.


Co je to Arbitráž? Význam slova, termín, Definice výrazu Arbitráž. Co znamená odborný pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Arbitráž? s vašimi kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Arbitráž je v sekci právo

Klíčová slova: terminus technicus, informace, synonymum, heslo, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, Arbitráž, co to je, význam, pojem, formulace, význam slova, názvosloví, terminologie, lexikon, definice pojmu, definice


Pojem Arbitráž je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arbitráž? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Rozhodčí řízení (někdy též arbitráž) je mimosoudní způsob řešení sporů nezávislými a nestrannými rozhodci, který bývá využíván jako náhrada civilního procesu při řešení majetkových sporů. Rozhodčí řízení je neveřejné, což je spolu s jeho rychlostí a často i nižšími náklady ve srovnání s běžným soudním řízením považováno za jeho největší výhody.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Arbitráž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Arbitráž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Arbitráž ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Arbitráž ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Arbitráž ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Arbitráž na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arbitráž například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Arbitráž? resp. co znamená Arbitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arbitráž, odpověď na dotaz co je to Arbitráž?. Víte např. kdo to je Jan Komínek? Znáte a víte kdo je Petr Novotný? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právní kniha, arbitráž, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?