Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arbitráž. Co znamená pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Co je to Arbitráž? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Arbitráž?

Arbitráž jinak též rozhodčí řízení je možností, jak se domoci svých práv jinou než soudní cestou. Probíhá před samosprávnými institucemi nebo soukromými osobami – rozhodci a rozhodčími soudy. K tomu je ve smlouvách zapsána rozhodčí doložka, která umožňuje právě využití arbitráže při řešení sporů.
Tento způsob řešení je rychlejší a přizpůsobivější podmínkám, než klasické soudní řízení. Arbitráž se nejvíce využívá v mezinárodním právu a finančnictví.


Co je to Arbitráž? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arbitráž. Co znamená pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Arbitráž je v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, vysvětlení, přesný výraz, definice, názvosloví, co je to Arbitráž?, pojem, terminologie, Arbitráž, přesný význam, lexikon, heslo, co to je, význam pojmu, co znamená, informace, wiki, synonymum


Pojem Arbitráž je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arbitráž? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Rozhodčí řízení (někdy též arbitráž) je mimosoudní způsob řešení sporů nezávislými a nestrannými rozhodci, který bývá využíván jako náhrada civilního procesu při řešení majetkových sporů. Rozhodčí řízení je neveřejné, což je spolu s jeho rychlostí a často i nižšími náklady ve srovnání s běžným soudním řízením považováno za jeho největší výhody.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Arbitráž na Youtube

Najít termín Arbitráž ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Arbitráž ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Arbitráž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Arbitráž na Google.cz

Hledat heslo Arbitráž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arbitráž například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Arbitráž? resp. co vlastně znamená slovo Arbitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arbitráž, odpověď na dotaz co je to Arbitráž?. Víte např. kdo to je Jaromír Nohavica? Znáte a víte kdo je Etnobotanik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?