Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arbitráž. Co znamená odborný pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Co je to Arbitráž? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Arbitráž

Arbitráž jinak též rozhodčí řízení je možností, jak se domoci svých práv jinou než soudní cestou. Probíhá před samosprávnými institucemi nebo soukromými osobami – rozhodci a rozhodčími soudy. K tomu je ve smlouvách zapsána rozhodčí doložka, která umožňuje právě využití arbitráže při řešení sporů.
Tento způsob řešení je rychlejší a přizpůsobivější podmínkám, než klasické soudní řízení. Arbitráž se nejvíce využívá v mezinárodním právu a finančnictví.


Co je to Arbitráž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arbitráž. Co znamená odborný pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Arbitráž? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Arbitráž se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, přesný význam, popis, pojem, význam, terminus technicus, formulace, odborné názvosloví, co znamená, význam pojmu, právo, vysvětlení, terminologie, synonymum, odborný výraz, co to je, informace


Pojem Arbitráž je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Arbitráž?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Rozhodčí řízení (někdy též arbitráž) je mimosoudní způsob řešení sporů nezávislými a nestrannými rozhodci, který bývá využíván jako náhrada civilního procesu při řešení majetkových sporů. Rozhodčí řízení je neveřejné, což je spolu s jeho rychlostí a často i nižšími náklady ve srovnání s běžným soudním řízením považováno za jeho největší výhody.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Arbitráž ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Arbitráž ve Wikizdrojích

Najít slovo Arbitráž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Arbitráž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arbitráž ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Arbitráž ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arbitráž například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Arbitráž? resp. co označuje slovo Arbitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arbitráž, odpověď na dotaz co je to Arbitráž?. Víte např. kdo to je Bertrand Russell? Znáte a víte kdo je Lyndon Johnson? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?