Co je to?
Definice výrazu, termínu Arbitráž. Co znamená odborný pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Co je to Arbitráž? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Arbitráž

Arbitráž jinak též rozhodčí řízení je možností, jak se domoci svých práv jinou než soudní cestou. Probíhá před samosprávnými institucemi nebo soukromými osobami – rozhodci a rozhodčími soudy. K tomu je ve smlouvách zapsána rozhodčí doložka, která umožňuje právě využití arbitráže při řešení sporů.
Tento způsob řešení je rychlejší a přizpůsobivější podmínkám, než klasické soudní řízení. Arbitráž se nejvíce využívá v mezinárodním právu a finančnictví.


Co je to Arbitráž? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Arbitráž. Co znamená odborný pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Arbitráž se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Arbitráž je v kategorii právo

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, slovník, pojem, formulace, definice, terminus technicus, význam pojmu, termín, přesný význam, co to je, co je to Arbitráž?, právo, význam slova, co znamená, terminologie, lexikon, wiki


Pojem Arbitráž je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arbitráž? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozhodčí řízení (někdy též arbitráž) je mimosoudní způsob řešení sporů nezávislými a nestrannými rozhodci, který bývá využíván jako náhrada civilního procesu při řešení majetkových sporů. Rozhodčí řízení je neveřejné, což je spolu s jeho rychlostí a často i nižšími náklady ve srovnání s běžným soudním řízením považováno za jeho největší výhody.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Arbitráž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arbitráž ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Arbitráž ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Arbitráž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Arbitráž na Youtube

Zkusit najít pojem Arbitráž ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Arbitráž například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Arbitráž? resp. co je to Arbitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arbitráž, odpověď na dotaz co je to Arbitráž?. Víte např. kdo to je Lidumil? Znáte a víte kdo je Jakub Kohák? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?