Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arbitráž. Co znamená pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Co je to Arbitráž? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Arbitráž

Arbitráž jinak též rozhodčí řízení je možností, jak se domoci svých práv jinou než soudní cestou. Probíhá před samosprávnými institucemi nebo soukromými osobami – rozhodci a rozhodčími soudy. K tomu je ve smlouvách zapsána rozhodčí doložka, která umožňuje právě využití arbitráže při řešení sporů.
Tento způsob řešení je rychlejší a přizpůsobivější podmínkám, než klasické soudní řízení. Arbitráž se nejvíce využívá v mezinárodním právu a finančnictví.


Co je to Arbitráž? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arbitráž. Co znamená pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Arbitráž s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Arbitráž se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, popis, synonymum, informace, Právo, co je to Arbitráž?, terminologie, terminus technicus, slovo, význam, přesný význam, slovník, definice, co to je, formulace


Pojem Arbitráž je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arbitráž ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Arbitráž na Google.cz

Zkusit najít termín Arbitráž ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Arbitráž ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Arbitráž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arbitráž ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Arbitráž například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Arbitráž? resp. co je to Arbitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arbitráž, odpověď na dotaz co je to Arbitráž?. Víte např. kdo to je Petr Čech? Znáte a víte kdo je Energetik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?