Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arbitráž. Co znamená pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Co je to Arbitráž? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Arbitráž

Arbitráž jinak též rozhodčí řízení je možností, jak se domoci svých práv jinou než soudní cestou. Probíhá před samosprávnými institucemi nebo soukromými osobami – rozhodci a rozhodčími soudy. K tomu je ve smlouvách zapsána rozhodčí doložka, která umožňuje právě využití arbitráže při řešení sporů.
Tento způsob řešení je rychlejší a přizpůsobivější podmínkám, než klasické soudní řízení. Arbitráž se nejvíce využívá v mezinárodním právu a finančnictví.


Co je to Arbitráž? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arbitráž. Co znamená pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Arbitráž sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Arbitráž patří do sekce Právo

Klíčová slova: pojem, co je to Arbitráž?, formulace, terminus technicus, wiki, definice, slovo, názvosloví, význam, terminologie, přesný výraz, heslo, odborné názvosloví, Právo, synonymum, termín, informace, přesný význam


Pojem Arbitráž je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít heslo Arbitráž ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Arbitráž ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Arbitráž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Arbitráž na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arbitráž ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Arbitráž ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Arbitráž například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Arbitráž? resp. jaká je definice termínu Arbitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arbitráž, odpověď na dotaz co je to Arbitráž?. Víte např. kdo to je Poddaný? Znáte a víte kdo je Energetik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?