Co je to?
Definice odborného termínu, slova Arbitráž. Co znamená pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Co je to Arbitráž? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Arbitráž?

Arbitráž jinak též rozhodčí řízení je možností, jak se domoci svých práv jinou než soudní cestou. Probíhá před samosprávnými institucemi nebo soukromými osobami – rozhodci a rozhodčími soudy. K tomu je ve smlouvách zapsána rozhodčí doložka, která umožňuje právě využití arbitráže při řešení sporů.
Tento způsob řešení je rychlejší a přizpůsobivější podmínkám, než klasické soudní řízení. Arbitráž se nejvíce využívá v mezinárodním právu a finančnictví.


Co je to Arbitráž? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Arbitráž. Co znamená pojem Arbitráž z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Arbitráž doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Arbitráž se nachází v sekci právo

Klíčová slova: formulace, lexikon, přesný výraz, odborný výraz, heslo, terminologie, co znamená, definice, slovo, právo, odborné názvosloví, co je to Arbitráž?, vysvětlení, co to je, slovník, definice pojmu, význam, wiki


Pojem Arbitráž je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arbitráž? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozhodčí řízení (někdy též arbitráž) je mimosoudní způsob řešení sporů nezávislými a nestrannými rozhodci, který bývá využíván jako náhrada civilního procesu při řešení majetkových sporů. Rozhodčí řízení je neveřejné, což je spolu s jeho rychlostí a často i nižšími náklady ve srovnání s běžným soudním řízením považováno za jeho největší výhody.

Více informací o pojmu Arbitráž lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arbitráž ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Arbitráž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Arbitráž ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Arbitráž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Arbitráž ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Arbitráž na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arbitráž například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená Arbitráž? resp. jaký je přesný význam slova Arbitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arbitráž, odpověď na dotaz co je to Arbitráž?. Víte např. kdo to je Vladimír Zoubek? Znáte a víte kdo je Diabetolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Arbitráž hledat i v jiných kategoriích (než právo) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?