Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kleptomanie. Co znamená odborný pojem Kleptomanie z kategorie Psychologie?

Co je to Kleptomanie? Význam slova

Co znamená termín Kleptomanie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kleptomanie je psychická porucha kontroly, která spočívá v nemožnosti odolávat nutkání ke zcizení předmětů, které postižená osoba vůbec nepotřebuje a nepřinesou jí žádný užitek. První zmínky o kleptomanii pocházejí již z počátku 19. století. Porucha se začíná projevovat v počátcích dospívání a pokračuje až do vyššího věku. Mohou s ní souviset i další psychická onemocnění, například závislost na alkoholu a dalších látkách, poruchy příjmu potravy nebo úzkostné stavy.
Projevuje se neustálým myšlením na možnost získání různých předmětů, poruchami nálady, sebeovládání, stravovacích návyků, úzkostí, stresem, pocity viny, sociálním vyloučením, uspokojením a úlevou po samotném činu. Diagnostika je obtížná, léčba spočívá v podávání psychofarmak a terapii.


Co je to Kleptomanie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kleptomanie. Co znamená odborný pojem Kleptomanie z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kleptomanie se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, termín, definice, definice pojmu, slovník, co to je, heslo, odborné názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, význam, přesný význam, terminologie, formulace, wiki, Psychologie, vysvětlení, význam slova


Pojem Kleptomanie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kleptomanie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kleptomanie (Řecky: κλέπτειν, kleptein, "krást", μανία, "mánie") je chorobná a nezadržitelná touha po odcizování věcí.
Jedinci s touto poruchou cítí nutkání odcizovat věci, které mají obvykle malou či nulovou hodnotu, jako například pera, balíčky cukru, kancelářské svorky atd. Někteří si svého jednání nejsou ani vědomi. Porucha obvykle začíná v pubertě a přetrvává do vyššího věku. Mnohdy je kleptomanie provázena dalšími psychickými poruchami. Pro léčbu poruchy je doporučována kognitivně behaviorální terapie, jako podpůrná léčba se někdy indikují psychofarmaka. Nejedná se o krádež pro vlastní obohacení nebo pro zvýšení adrenalinu při činu.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Kleptomanie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kleptomanie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kleptomanie na Youtube

Najít pojem Kleptomanie ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Kleptomanie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Kleptomanie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kleptomanie například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kleptomanie? resp. co znamená slovo Kleptomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kleptomanie, odpověď na dotaz co je to Kleptomanie?. Víte např. kdo to je Běs? Znáte a víte kdo je Ben Stiller? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kleptomanie v jiné sekci než Psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.