Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kleptomanie. Co znamená slovo Kleptomanie z kategorie Psychologie?

Co je Kleptomanie?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kleptomanie?

Kleptomanie je psychická porucha kontroly, která spočívá v nemožnosti odolávat nutkání ke zcizení předmětů, které postižená osoba vůbec nepotřebuje a nepřinesou jí žádný užitek. První zmínky o kleptomanii pocházejí již z počátku 19. století. Porucha se začíná projevovat v počátcích dospívání a pokračuje až do vyššího věku. Mohou s ní souviset i další psychická onemocnění, například závislost na alkoholu a dalších látkách, poruchy příjmu potravy nebo úzkostné stavy.
Projevuje se neustálým myšlením na možnost získání různých předmětů, poruchami nálady, sebeovládání, stravovacích návyků, úzkostí, stresem, pocity viny, sociálním vyloučením, uspokojením a úlevou po samotném činu. Diagnostika je obtížná, léčba spočívá v podávání psychofarmak a terapii.


Co je to Kleptomanie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kleptomanie. Co znamená slovo Kleptomanie z kategorie Psychologie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kleptomanie s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Kleptomanie patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: psychologie, co znamená, lexikon, slovník, odborný výraz, termín, vysvětlení, wiki, popis, odborné názvosloví, psychologie, význam pojmu, význam slova, význam, terminologie, synonymum, formulace, informace


Pojem Kleptomanie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kleptomanie?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kleptomanie (Řecky: κλέπτειν, kleptein, "krást", μανία, "mánie") je chorobná a nezadržitelná touha po odcizování věcí.
Jedinci s touto poruchou cítí nutkání odcizovat věci, které mají obvykle malou či nulovou hodnotu, jako například pera, balíčky cukru, kancelářské svorky atd. Někteří si svého jednání nejsou ani vědomi. Porucha obvykle začíná v pubertě a přetrvává do vyššího věku. Mnohdy je kleptomanie provázena dalšími psychickými poruchami. Pro léčbu poruchy je doporučována kognitivně behaviorální terapie, jako podpůrná léčba se někdy indikují psychofarmaka. Nejedná se o krádež pro vlastní obohacení nebo pro zvýšení adrenalinu při činu.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Kleptomanie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Kleptomanie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Kleptomanie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kleptomanie na Youtube

Najít výraz Kleptomanie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kleptomanie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kleptomanie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená slovo Kleptomanie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kleptomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kleptomanie, odpověď na dotaz co je to Kleptomanie?. Víte např. kdo to je Ray Bradbury? Znáte a víte kdo je Správce majetku? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Kleptomanie v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Psycholožka, kleptomanie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.