Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kleptomanie. Co znamená odborný pojem Kleptomanie z kategorie Psychologie?

Co je to Kleptomanie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kleptomanie?

Kleptomanie je psychická porucha kontroly, která spočívá v nemožnosti odolávat nutkání ke zcizení předmětů, které postižená osoba vůbec nepotřebuje a nepřinesou jí žádný užitek. První zmínky o kleptomanii pocházejí již z počátku 19. století. Porucha se začíná projevovat v počátcích dospívání a pokračuje až do vyššího věku. Mohou s ní souviset i další psychická onemocnění, například závislost na alkoholu a dalších látkách, poruchy příjmu potravy nebo úzkostné stavy.
Projevuje se neustálým myšlením na možnost získání různých předmětů, poruchami nálady, sebeovládání, stravovacích návyků, úzkostí, stresem, pocity viny, sociálním vyloučením, uspokojením a úlevou po samotném činu. Diagnostika je obtížná, léčba spočívá v podávání psychofarmak a terapii.


Co je to Kleptomanie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kleptomanie. Co znamená odborný pojem Kleptomanie z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kleptomanie patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: termín, pojem, přesný výraz, formulace, terminus technicus, vysvětlení, co to je, heslo, Psychologie, Kleptomanie, wiki, názvosloví, definice, slovník, slovo, přesný význam, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Kleptomanie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kleptomanie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kleptomanie (Řecky: κλέπτειν, kleptein, "krást", μανία, "mánie") je chorobná a nezadržitelná touha po odcizování věcí.
Jedinci s touto poruchou cítí nutkání odcizovat věci, které mají obvykle malou či nulovou hodnotu, jako například pera, balíčky cukru, kancelářské svorky atd. Někteří si svého jednání nejsou ani vědomi. Porucha obvykle začíná v pubertě a přetrvává do vyššího věku. Mnohdy je kleptomanie provázena dalšími psychickými poruchami. Pro léčbu poruchy je doporučována kognitivně behaviorální terapie, jako podpůrná léčba se někdy indikují psychofarmaka. Nejedná se o krádež pro vlastní obohacení nebo pro zvýšení adrenalinu při činu.

Hledejte pojem Kleptomanie v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Kleptomanie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Kleptomanie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Kleptomanie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Kleptomanie na Google.cz

Zkusit najít slovo Kleptomanie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kleptomanie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kleptomanie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kleptomanie? resp. co vlastně znamená slovo Kleptomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kleptomanie, odpověď na dotaz co je to Kleptomanie?. Víte např. kdo to je Jirka Král? Znáte a víte kdo je Ben Stiller? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kleptomanie i v jiných kategoriích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.