Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kleptomanie. Co znamená odborný pojem Kleptomanie z kategorie Psychologie?

Co je to Kleptomanie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kleptomanie

Kleptomanie je psychická porucha kontroly, která spočívá v nemožnosti odolávat nutkání ke zcizení předmětů, které postižená osoba vůbec nepotřebuje a nepřinesou jí žádný užitek. První zmínky o kleptomanii pocházejí již z počátku 19. století. Porucha se začíná projevovat v počátcích dospívání a pokračuje až do vyššího věku. Mohou s ní souviset i další psychická onemocnění, například závislost na alkoholu a dalších látkách, poruchy příjmu potravy nebo úzkostné stavy.
Projevuje se neustálým myšlením na možnost získání různých předmětů, poruchami nálady, sebeovládání, stravovacích návyků, úzkostí, stresem, pocity viny, sociálním vyloučením, uspokojením a úlevou po samotném činu. Diagnostika je obtížná, léčba spočívá v podávání psychofarmak a terapii.


Co je to Kleptomanie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kleptomanie. Co znamená odborný pojem Kleptomanie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kleptomanie s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kleptomanie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, informace, wiki, odborný výraz, slovo, vysvětlení, názvosloví, definice pojmu, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, pojem, co je to Kleptomanie?, terminus technicus, význam, heslo, popis, termín


Pojem Kleptomanie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kleptomanie píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kleptomanie (Řecky: κλέπτειν, kleptein, "krást", μανία, "mánie") je chorobná a nezadržitelná touha po odcizování věcí.
Jedinci s touto poruchou cítí nutkání odcizovat věci, které mají obvykle malou či nulovou hodnotu, jako například pera, balíčky cukru, kancelářské svorky atd. Někteří si svého jednání nejsou ani vědomi. Porucha obvykle začíná v pubertě a přetrvává do vyššího věku. Mnohdy je kleptomanie provázena dalšími psychickými poruchami. Pro léčbu poruchy je doporučována kognitivně behaviorální terapie, jako podpůrná léčba se někdy indikují psychofarmaka. Nejedná se o krádež pro vlastní obohacení nebo pro zvýšení adrenalinu při činu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kleptomanie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Kleptomanie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Kleptomanie ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Kleptomanie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Kleptomanie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Kleptomanie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kleptomanie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kleptomanie? resp. co to je Kleptomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kleptomanie, odpověď na dotaz co je to Kleptomanie?. Víte např. kdo to je Šaman? Znáte a víte kdo je Zahradník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.