Co je to?
Definice odborného termínu, slova Přímá řeč. Co znamená pojem Přímá řeč z kategorie Český jazyk?

Co je to Přímá řeč? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Přímá řeč?

Přímá řeč je v textu doslovným přepisem toho, co někdo řekl. V umělecké literatuře se samozřejmě nejedná o doslovnou citaci, ale o to, co nějaké postavě přisuzujeme jako pronesený výrok. Přímá řeč je vždy v uvozovkách a buď před ní, nebo za ní bývá uvozovací věta, tedy doplňující informace o tom, kdo, kdy nebo proč daný výrok pronesl.


Co je to Přímá řeč? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Přímá řeč. Co znamená pojem Přímá řeč z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Přímá řeč? s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Přímá řeč je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: vysvětlení, význam, Přímá řeč, lexikon, Český jazyk, co to je, slovník, popis, Český jazyk, slovo, co je to Přímá řeč?, pojem, heslo, terminus technicus, odborný výraz, formulace, definice pojmu, terminologie


Pojem Přímá řeč je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přímá řeč? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přímá řeč je literární figura, kterou tvoří jedna nebo několik vět vložených do vyprávění jako doslovný citát jiné osoby, než je vypravěč. Je uzavřena v uvozovkách a může být doprovozena uvozovací větou. Pokud uvozovací věta přímou řeč předchází, je oddělena dvojtečkou, pokud je do přímé řeči vložena, odděluje se z obou stran čárkou. Přímá řeč je samozřejmostí v divadelní hře, ve filmu atd.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Přímá řeč na Google.cz

Vyhledat termín Přímá řeč ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Přímá řeč ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přímá řeč ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Přímá řeč na Youtube

Hledat pojem Přímá řeč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímá řeč například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Přímá řeč? resp. co označuje slovo Přímá řeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímá řeč, odpověď na dotaz co je to Přímá řeč?. Víte např. kdo to je Angiolog? Znáte a víte kdo je Švagr? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.