Co je to?
Definice odborného termínu, slova Přímá řeč. Co znamená pojem Přímá řeč z kategorie Český jazyk?

Co je to Přímá řeč? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Přímá řeč?

Přímá řeč je v textu doslovným přepisem toho, co někdo řekl. V umělecké literatuře se samozřejmě nejedná o doslovnou citaci, ale o to, co nějaké postavě přisuzujeme jako pronesený výrok. Přímá řeč je vždy v uvozovkách a buď před ní, nebo za ní bývá uvozovací věta, tedy doplňující informace o tom, kdo, kdy nebo proč daný výrok pronesl.


Co je to Přímá řeč? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Přímá řeč. Co znamená pojem Přímá řeč z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Přímá řeč patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, Český jazyk, formulace, popis, co znamená, vysvětlení, terminus technicus, odborný výraz, význam, přesný výraz, definice pojmu, slovník, slovo, význam pojmu, co to je, wiki, význam slova, pojem


Pojem Přímá řeč je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Přímá řeč?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Přímá řeč je literární figura, kterou tvoří jedna nebo několik vět vložených do vyprávění jako doslovný citát jiné osoby, než je vypravěč. Je uzavřena v uvozovkách a může být doprovozena uvozovací větou. Pokud uvozovací věta přímou řeč předchází, je oddělena dvojtečkou, pokud je do přímé řeči vložena, odděluje se z obou stran čárkou. Přímá řeč je samozřejmostí v divadelní hře, ve filmu atd.

Další informační zdroje

Najít slovo Přímá řeč ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Přímá řeč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Přímá řeč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Přímá řeč ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přímá řeč ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přímá řeč ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímá řeč například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Přímá řeč? resp. co přesně znamená slovo Přímá řeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímá řeč, odpověď na dotaz co je to Přímá řeč?. Víte např. kdo to je Heterosexuál? Znáte a víte kdo je Jan Hřebejk? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Přímá řeč i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.