Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přímá řeč. Co znamená odborný pojem Přímá řeč z kategorie Český jazyk?

Co je to Přímá řeč? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Přímá řeč?

Přímá řeč je v textu doslovným přepisem toho, co někdo řekl. V umělecké literatuře se samozřejmě nejedná o doslovnou citaci, ale o to, co nějaké postavě přisuzujeme jako pronesený výrok. Přímá řeč je vždy v uvozovkách a buď před ní, nebo za ní bývá uvozovací věta, tedy doplňující informace o tom, kdo, kdy nebo proč daný výrok pronesl.


Co je to Přímá řeč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přímá řeč. Co znamená odborný pojem Přímá řeč z kategorie Český jazyk?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Přímá řeč s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Přímá řeč se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, formulace, informace, definice, definice pojmu, pojem, Český jazyk, wiki, Přímá řeč, termín, slovo, heslo, synonymum, terminus technicus, co znamená, slovník, odborný výraz, význam slova


Pojem Přímá řeč je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přímá řeč? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Přímá řeč je literární figura, kterou tvoří jedna nebo několik vět vložených do vyprávění jako doslovný citát jiné osoby, než je vypravěč. Je uzavřena v uvozovkách a může být doprovozena uvozovací větou. Pokud uvozovací věta přímou řeč předchází, je oddělena dvojtečkou, pokud je do přímé řeči vložena, odděluje se z obou stran čárkou. Přímá řeč je samozřejmostí v divadelní hře, ve filmu atd.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Přímá řeč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Přímá řeč ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Přímá řeč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přímá řeč ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Přímá řeč na Youtube

Vyhledat pojem Přímá řeč ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímá řeč například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Přímá řeč? resp. co znamená výraz Přímá řeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímá řeč, odpověď na dotaz co je to Přímá řeč?. Víte např. kdo to je Igor Orozovič? Znáte a víte kdo je Filip Renč? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.