Co je to?
Definice odborného termínu, slova Přímá řeč. Co znamená pojem Přímá řeč z kategorie Český jazyk?

Co je to Přímá řeč? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Přímá řeč?

Přímá řeč je v textu doslovným přepisem toho, co někdo řekl. V umělecké literatuře se samozřejmě nejedná o doslovnou citaci, ale o to, co nějaké postavě přisuzujeme jako pronesený výrok. Přímá řeč je vždy v uvozovkách a buď před ní, nebo za ní bývá uvozovací věta, tedy doplňující informace o tom, kdo, kdy nebo proč daný výrok pronesl.


Co je to Přímá řeč? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Přímá řeč. Co znamená pojem Přímá řeč z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Přímá řeč? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Přímá řeč je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co to je, Český jazyk, heslo, lexikon, význam slova, co je to Přímá řeč?, slovo, odborný výraz, odborné názvosloví, Český jazyk, wiki, informace, význam pojmu, definice pojmu, popis, formulace, vysvětlení, slovník


Pojem Přímá řeč je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Přímá řeč?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přímá řeč je literární figura, kterou tvoří jedna nebo několik vět vložených do vyprávění jako doslovný citát jiné osoby, než je vypravěč. Je uzavřena v uvozovkách a může být doprovozena uvozovací větou. Pokud uvozovací věta přímou řeč předchází, je oddělena dvojtečkou, pokud je do přímé řeči vložena, odděluje se z obou stran čárkou. Přímá řeč je samozřejmostí v divadelní hře, ve filmu atd.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Přímá řeč ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Přímá řeč ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Přímá řeč ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Přímá řeč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Přímá řeč na Youtube

Najít pojem Přímá řeč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímá řeč například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Přímá řeč? resp. co se přesně ukrývá za slovem Přímá řeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímá řeč, odpověď na dotaz co je to Přímá řeč?. Víte např. kdo to je Michail Gorbačov? Znáte a víte kdo je Broker? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.