Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přímá řeč. Co znamená odborný pojem Přímá řeč z kategorie Český jazyk?

Co je Přímá řeč? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Přímá řeč?

Přímá řeč je v textu doslovným přepisem toho, co někdo řekl. V umělecké literatuře se samozřejmě nejedná o doslovnou citaci, ale o to, co nějaké postavě přisuzujeme jako pronesený výrok. Přímá řeč je vždy v uvozovkách a buď před ní, nebo za ní bývá uvozovací věta, tedy doplňující informace o tom, kdo, kdy nebo proč daný výrok pronesl.


Co je to Přímá řeč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přímá řeč. Co znamená odborný pojem Přímá řeč z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Přímá řeč můžete sdílet s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Přímá řeč je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co to je, Český jazyk, odborné názvosloví, synonymum, co je to Přímá řeč?, přesný výraz, odborný výraz, názvosloví, popis, Přímá řeč, definice pojmu, definice, wiki, termín, Český jazyk, přesný význam, význam, terminologie


Pojem Přímá řeč je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přímá řeč? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Přímá řeč je literární figura, kterou tvoří jedna nebo několik vět vložených do vyprávění jako doslovný citát jiné osoby, než je vypravěč. Je uzavřena v uvozovkách a může být doprovozena uvozovací větou. Pokud uvozovací věta přímou řeč předchází, je oddělena dvojtečkou, pokud je do přímé řeči vložena, odděluje se z obou stran čárkou. Přímá řeč je samozřejmostí v divadelní hře, ve filmu atd.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Přímá řeč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Přímá řeč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Přímá řeč ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Přímá řeč ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Přímá řeč ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Přímá řeč ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímá řeč například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Přímá řeč? resp. co přesně znamená slovo Přímá řeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímá řeč, odpověď na dotaz co je to Přímá řeč?. Víte např. kdo to je Zora Kolínska? Znáte a víte kdo je Bronislav Poloczek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.