Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Elastan. Co znamená pojem Elastan z kategorie Materiály?

Co je Elastan?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Elastan?

Elastan je druh vlákna s typickou vlastností natažení a následného návratu do původního stavu. Označují se tak vlákna, které je možno natáhnout alespoň na trojnásobek délky a po povolení se vrátí skoro do původního rozměru.
Může se jednat o elastan nebo elastodien. Pokud bylo dosaženo pružnosti mechanicky nebo chemicky, jak je tomu u některých přízí nebo vláken, nelze tyto označit jako elastan.


Co je to Elastan? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Elastan. Co znamená pojem Elastan z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Elastan se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: terminologie, lexikon, význam slova, formulace, slovník, odborný výraz, odborné názvosloví, význam, wiki, synonymum, definice pojmu, definice, co je to Elastan?, Elastan, pojem, termín, názvosloví, přesný význam


Pojem Elastan je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Elastan?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elastany jsou polymery s obsahem nejméně 85 % segmentovaného polyurethanu.
Elastany se zpracovávají nejčastěji ve formě jádrové příze, tj 5-7 % váhového množství elastického filamentu (s tloušťkou až pod 40 tex) opředeného bavlnou, viskózou nebo polyamidem. Příze se obvykle fixuje pařením (30min. při 110 °C).

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Elastan ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Elastan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elastan ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Elastan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Elastan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elastan ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Elastan například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Elastan? resp. co znamená Elastan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elastan, odpověď na dotaz co je to Elastan?. Víte např. kdo to je Jiří Čunek? Znáte a víte kdo je Jana Peterková? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, vlna sako, elastan, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.