Co je to?
Definice výrazu Elastan. Co znamená odborný pojem Elastan z kategorie Materiály?

Co to je Elastan? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Elastan

Elastan je druh vlákna s typickou vlastností natažení a následného návratu do původního stavu. Označují se tak vlákna, které je možno natáhnout alespoň na trojnásobek délky a po povolení se vrátí skoro do původního rozměru.
Může se jednat o elastan nebo elastodien. Pokud bylo dosaženo pružnosti mechanicky nebo chemicky, jak je tomu u některých přízí nebo vláken, nelze tyto označit jako elastan.


Co je to Elastan? Význam slova, termín, Definice výrazu Elastan. Co znamená odborný pojem Elastan z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Elastan je v sekci Materiály

Klíčová slova: přesný význam, Elastan, pojem, wiki, vysvětlení, termín, názvosloví, Materiály, slovo, definice, formulace, přesný výraz, význam pojmu, lexikon, Materiály, synonymum, co znamená, terminologie


Pojem Elastan je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elastan? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elastany jsou polymery s obsahem nejméně 85 % segmentovaného polyurethanu.
Elastany se zpracovávají nejčastěji ve formě jádrové příze, tj 5-7 % váhového množství elastického filamentu (s tloušťkou až pod 40 tex) opředeného bavlnou, viskózou nebo polyamidem. Příze se obvykle fixuje pařením (30min. při 110 °C).

Další možné informační zdroje

Najít termín Elastan ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Elastan na Youtube

Hledat pojem Elastan ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elastan ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elastan ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Elastan ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elastan například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Elastan? resp. jaký je význam slova Elastan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elastan, odpověď na dotaz co je to Elastan?. Víte např. kdo to je Cheater? Znáte a víte kdo je Ivo Valenta? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.