Co je to?
Definice odborného termínu, slova Elastan. Co znamená pojem Elastan z kategorie Materiály?

Co je to Elastan? Význam slova

Co znamená termín Elastan? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Elastan je druh vlákna s typickou vlastností natažení a následného návratu do původního stavu. Označují se tak vlákna, které je možno natáhnout alespoň na trojnásobek délky a po povolení se vrátí skoro do původního rozměru.
Může se jednat o elastan nebo elastodien. Pokud bylo dosaženo pružnosti mechanicky nebo chemicky, jak je tomu u některých přízí nebo vláken, nelze tyto označit jako elastan.


Co je to Elastan? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Elastan. Co znamená pojem Elastan z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Elastan doporučujeme sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Elastan se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: názvosloví, odborný výraz, materiály, co je to Elastan?, význam, terminologie, definice, přesný význam, terminus technicus, slovník, definice pojmu, formulace, význam slova, slovo, vysvětlení, význam pojmu, materiály, co to je


Pojem Elastan je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Elastan můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elastany jsou polymery s obsahem nejméně 85 % segmentovaného polyurethanu.
Elastany se zpracovávají nejčastěji ve formě jádrové příze, tj 5-7 % váhového množství elastického filamentu (s tloušťkou až pod 40 tex) opředeného bavlnou, viskózou nebo polyamidem. Příze se obvykle fixuje pařením (30min. při 110 °C).

Další informační zdroje o slovu Elastan

Hledat heslo Elastan ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Elastan ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Elastan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Elastan na Google.cz

Najít slovo Elastan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elastan ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elastan například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Elastan? resp. jaký je význam slova Elastan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elastan, odpověď na dotaz co je to Elastan?. Víte např. kdo to je Karolina Světlá? Znáte a víte kdo je David Suchařípa? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Elastan v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.