Co je to?
Definice výrazu Elastan. Co znamená odborný pojem Elastan z kategorie Materiály?

Co to je Elastan? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Elastan

Elastan je druh vlákna s typickou vlastností natažení a následného návratu do původního stavu. Označují se tak vlákna, které je možno natáhnout alespoň na trojnásobek délky a po povolení se vrátí skoro do původního rozměru.
Může se jednat o elastan nebo elastodien. Pokud bylo dosaženo pružnosti mechanicky nebo chemicky, jak je tomu u některých přízí nebo vláken, nelze tyto označit jako elastan.


Co je to Elastan? Význam slova, termín, Definice výrazu Elastan. Co znamená odborný pojem Elastan z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Elastan? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Elastan je v kategorii Materiály

Klíčová slova: terminus technicus, Materiály, co je to Elastan?, význam slova, definice, slovník, přesný význam, terminologie, vysvětlení, informace, co znamená, lexikon, odborný výraz, synonymum, slovo, co to je, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Elastan je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Elastan dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elastany jsou polymery s obsahem nejméně 85 % segmentovaného polyurethanu.
Elastany se zpracovávají nejčastěji ve formě jádrové příze, tj 5-7 % váhového množství elastického filamentu (s tloušťkou až pod 40 tex) opředeného bavlnou, viskózou nebo polyamidem. Příze se obvykle fixuje pařením (30min. při 110 °C).

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Elastan ve vyhledávači Qwant

Najít termín Elastan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Elastan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Elastan ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elastan ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Elastan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Elastan například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Elastan? resp. co se skrývá pod slovem Elastan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elastan, odpověď na dotaz co je to Elastan?. Víte např. kdo to je Rytec? Znáte a víte kdo je Finanční arbitr? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.