Co je to?
Definice výrazu, termínu Elastan. Co znamená odborný pojem Elastan z kategorie Materiály?

Co je Elastan? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Elastan

Elastan je druh vlákna s typickou vlastností natažení a následného návratu do původního stavu. Označují se tak vlákna, které je možno natáhnout alespoň na trojnásobek délky a po povolení se vrátí skoro do původního rozměru.
Může se jednat o elastan nebo elastodien. Pokud bylo dosaženo pružnosti mechanicky nebo chemicky, jak je tomu u některých přízí nebo vláken, nelze tyto označit jako elastan.


Co je to Elastan? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Elastan. Co znamená odborný pojem Elastan z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Elastan je v kategorii materiály

Klíčová slova: co to je, slovo, význam, slovník, popis, formulace, termín, přesný výraz, Elastan, přesný význam, odborný výraz, co znamená, definice, terminus technicus, materiály, terminologie, lexikon, význam slova


Pojem Elastan je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Elastan? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elastany jsou polymery s obsahem nejméně 85 % segmentovaného polyurethanu.
Elastany se zpracovávají nejčastěji ve formě jádrové příze, tj 5-7 % váhového množství elastického filamentu (s tloušťkou až pod 40 tex) opředeného bavlnou, viskózou nebo polyamidem. Příze se obvykle fixuje pařením (30min. při 110 °C).

Zkuste zjistit více informací o slovu Elastan v následujících zdrojích

Najít termín Elastan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Elastan ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Elastan ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Elastan ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Elastan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Elastan ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Elastan například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Elastan? resp. co je to Elastan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elastan, odpověď na dotaz co je to Elastan?. Víte např. kdo to je Lilka Ročáková? Znáte a víte kdo je Rey Koranteng? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.