Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elastan. Co znamená odborný pojem Elastan z kategorie Materiály?

Co je to Elastan? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Elastan

Elastan je druh vlákna s typickou vlastností natažení a následného návratu do původního stavu. Označují se tak vlákna, které je možno natáhnout alespoň na trojnásobek délky a po povolení se vrátí skoro do původního rozměru.
Může se jednat o elastan nebo elastodien. Pokud bylo dosaženo pružnosti mechanicky nebo chemicky, jak je tomu u některých přízí nebo vláken, nelze tyto označit jako elastan.


Co je to Elastan? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elastan. Co znamená odborný pojem Elastan z kategorie Materiály?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Elastan se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, co to je, terminologie, definice pojmu, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, materiály, pojem, termín, terminus technicus, wiki, slovo, synonymum, informace, význam pojmu, formulace


Pojem Elastan je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Elastan?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elastany jsou polymery s obsahem nejméně 85 % segmentovaného polyurethanu.
Elastany se zpracovávají nejčastěji ve formě jádrové příze, tj 5-7 % váhového množství elastického filamentu (s tloušťkou až pod 40 tex) opředeného bavlnou, viskózou nebo polyamidem. Příze se obvykle fixuje pařením (30min. při 110 °C).

Další informace o pojmu Elastan hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Elastan ve Wikizdrojích

Hledat heslo Elastan ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Elastan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elastan ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Elastan na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elastan ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Elastan například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Elastan? resp. co se skrývá pod slovem Elastan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elastan, odpověď na dotaz co je to Elastan?. Víte např. kdo to je Alchymista? Znáte a víte kdo je Oscar Pistorius? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.