Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kladina. Co znamená pojem Kladina z kategorie Sport?

Co je Kladina? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kladina

Kladina je název nářadí určeného jak pro tělocvik, tak pro gymnastiku. V gymnastice nese tento název i jedna z ženských sportovních disciplín. Kladina je ze dřeva, jde o vodorovné břevno o délce pěti metrů a šířce horní plochy deset centimetrů. Břevno stojí na stavitelných kovových částech, které mají protiskluzovou úpravu. Pokud se kladina používá pro závody, nachází se ve výšce 125 cm nad zemí. Kladina musí mít zakulacené hrany, na povrchu může být látkový nebo kožený potah. Cvičí se naboso nebo se používá speciální obuv.
Gymnastky využívají při skoku na kladinu odrazový můstek, na dlaně se proti smekání používá speciální prášek. Sestava musí být provedena na celé délce kladiny, hodnotí se elegance a náročnost provedení. V sestavách bývají zařazeny různé prvky, jako jsou skoky, přemety, stojky, vzory či otočky. Celé vystoupení trvá jednu a půl minuty a končí seskokem na žíněnku. Od roku 1952 je cvičení na kladině samostatnou olympijskou disciplínou.


Co je to Kladina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kladina. Co znamená pojem Kladina z kategorie Sport?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Kladina patří do sekce sport

Klíčová slova: slovo, terminologie, slovník, vysvětlení, definice pojmu, co je to Kladina?, lexikon, definice, termín, názvosloví, heslo, přesný význam, význam slova, odborný výraz, pojem, formulace, synonymum, terminus technicus


Pojem Kladina je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kladina můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kladina je tělocvičné nářadí, podle něhož je pojmenována jedna z disciplín ženské sportovní gymnastiky. Má podobu dřevěného vodorovného břevna, které je dlouhé pět metrů a jeho horní plocha má šířku 10 cm. Kladina je umístěna na nastavitelných kovových stojanech s protiskluzovou úpravou, při závodech má být kladina ve výšce 125 cm nad podlahou tělocvičny. Její povrch může být pro změkčení potažen látkou nebo kůží, hrany jsou z bezpečnostních důvodů zakulaceny. Střed kladiny se při zatížení 135 kilogramy nesmí prohnout o více než 8 mm. Významným výrobcem kladin je firma Janssen-Fritsen v nizozemském Helmondu.

Další zdroje informací o slovu Kladina

Zkusit najít slovo Kladina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kladina ve Wikimedia Commons

Najít termín Kladina ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kladina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kladina na Google.cz

Hledat heslo Kladina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kladina například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kladina? resp. jaký je význam slova Kladina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kladina, odpověď na dotaz co je to Kladina?. Víte např. kdo to je Radek Holub? Znáte a víte kdo je Dalida? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Kladina v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.