Co je to?
Definice výrazu Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Co to je Kabala? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kabala?

Kabala je pojem, který souvisí s židovským náboženstvím. Jedná se o druh židovské mystiky. Cílem kabalisty je oproštění se od všedních starostí a co největší přiblížení se Bohu.


Co je to Kabala? Význam slova, termín, Definice výrazu Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kabala? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kabala je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, Kabala, Náboženství, terminologie, co to je, slovník, význam pojmu, přesný význam, pojem, wiki, termín, co je to Kabala?, heslo, formulace, Náboženství, vysvětlení, informace, názvosloví


Pojem Kabala je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kabala dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kabala (hebrejsky קבלה) je druh židovské mystiky. Mystika je obecně směr v náboženství, při kterém se ten, kdo jej praktikuje (mystik), snaží oprostit od všedních starostí a přiblížit svou duši k Bohu.

V židovském pojetí to znamená, že mystik (kabalista) se zcela oddává službě Bohu, studiu a naplňování Božích přikázání (Tóry). Své dojmy, techniky a praktiky kabalisté od středověku zapisovali, původně byly veškeré meditační a mystické praktiky předávány a vykládány ústně a byly přístupné jen úzkému okruhu soustřeďujícímu se kolem učitele a žáků.

Další zdroje informací o slovu Kabala

Hledat pojem Kabala na Google.cz

Vyhledat termín Kabala ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kabala ve Wikimedia Commons

Hledat termín Kabala ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Kabala ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kabala na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kabala například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kabala? resp. jaká je definice termínu Kabala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kabala, odpověď na dotaz co je to Kabala?. Víte např. kdo to je Karel Hynek Mácha? Znáte a víte kdo je Čobolák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kabala v jiné sekci než Náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.