Co je to?
Definice výrazu Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Co to je Kabala? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kabala

Kabala je pojem, který souvisí s židovským náboženstvím. Jedná se o druh židovské mystiky. Cílem kabalisty je oproštění se od všedních starostí a co největší přiblížení se Bohu.


Co je to Kabala? Význam slova, termín, Definice výrazu Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Kabala sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kabala je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co je to Kabala?, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, co znamená, názvosloví, přesný výraz, wiki, co to je, význam pojmu, heslo, termín, odborný výraz, význam, přesný význam, terminus technicus, formulace, Kabala


Pojem Kabala je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kabala píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kabala (hebrejsky קבלה) je druh židovské mystiky. Mystika je obecně směr v náboženství, při kterém se ten, kdo jej praktikuje (mystik), snaží oprostit od všedních starostí a přiblížit svou duši k Bohu.

V židovském pojetí to znamená, že mystik (kabalista) se zcela oddává službě Bohu, studiu a naplňování Božích přikázání (Tóry). Své dojmy, techniky a praktiky kabalisté od středověku zapisovali, původně byly veškeré meditační a mystické praktiky předávány a vykládány ústně a byly přístupné jen úzkému okruhu soustřeďujícímu se kolem učitele a žáků.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Kabala na Google.cz

Hledat videa s názvem Kabala na Youtube

Najít slovo Kabala ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Kabala ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kabala ve Wikimedia Commons

Najít výraz Kabala ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kabala například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kabala? resp. co je to Kabala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kabala, odpověď na dotaz co je to Kabala?. Víte např. kdo to je Hana Zagorová? Znáte a víte kdo je Pravdoláskař? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.