Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Co je to Kabala? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kabala

Kabala je pojem, který souvisí s židovským náboženstvím. Jedná se o druh židovské mystiky. Cílem kabalisty je oproštění se od všedních starostí a co největší přiblížení se Bohu.


Co je to Kabala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Kabala můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Kabala je v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, definice pojmu, pojem, definice, náboženství, význam, formulace, vysvětlení, co znamená, synonymum, lexikon, odborné názvosloví, přesný význam, slovo, termín, význam slova, terminologie


Pojem Kabala je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kabala? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kabala (hebrejsky קבלה) je druh židovské mystiky. Mystika je obecně směr v náboženství, při kterém se ten, kdo jej praktikuje (mystik), snaží oprostit od všedních starostí a přiblížit svou duši k Bohu.

V židovském pojetí to znamená, že mystik (kabalista) se zcela oddává službě Bohu, studiu a naplňování Božích přikázání (Tóry). Své dojmy, techniky a praktiky kabalisté od středověku zapisovali, původně byly veškeré meditační a mystické praktiky předávány a vykládány ústně a byly přístupné jen úzkému okruhu soustřeďujícímu se kolem učitele a žáků.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Kabala ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kabala ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Kabala ve Wikislovníku

Hledat výraz Kabala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kabala na Youtube

Zkusit najít výraz Kabala ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kabala například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kabala? resp. co přesně označuje termín Kabala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kabala, odpověď na dotaz co je to Kabala?. Víte např. kdo to je Iveta Bartošová? Znáte a víte kdo je Moula? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Kabala i v jiných kategoriích (než náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.