Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Co je Kabala?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kabala

Kabala je pojem, který souvisí s židovským náboženstvím. Jedná se o druh židovské mystiky. Cílem kabalisty je oproštění se od všedních starostí a co největší přiblížení se Bohu.


Co je to Kabala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kabala? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Kabala je v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, informace, formulace, význam slova, odborný výraz, wiki, co znamená, heslo, náboženství, význam, terminus technicus, definice pojmu, odborné názvosloví, popis, Kabala, termín, co to je, co je to Kabala?


Pojem Kabala je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kabala? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kabala (hebrejsky קבלה) je druh židovské mystiky. Mystika je obecně směr v náboženství, při kterém se ten, kdo jej praktikuje (mystik), snaží oprostit od všedních starostí a přiblížit svou duši k Bohu.

V židovském pojetí to znamená, že mystik (kabalista) se zcela oddává službě Bohu, studiu a naplňování Božích přikázání (Tóry). Své dojmy, techniky a praktiky kabalisté od středověku zapisovali, původně byly veškeré meditační a mystické praktiky předávány a vykládány ústně a byly přístupné jen úzkému okruhu soustřeďujícímu se kolem učitele a žáků.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz Kabala ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Kabala ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Kabala ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kabala na Youtube

Zkusit najít termín Kabala ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Kabala ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kabala například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Kabala? resp. jaký je význam slova Kabala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kabala, odpověď na dotaz co je to Kabala?. Víte např. kdo to je Meg Cabot? Znáte a víte kdo je Moula? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kabala hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kaple na zahradě, kabala, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.