Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Co je to Kabala? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kabala

Kabala je pojem, který souvisí s židovským náboženstvím. Jedná se o druh židovské mystiky. Cílem kabalisty je oproštění se od všedních starostí a co největší přiblížení se Bohu.


Co je to Kabala? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kabala. Co znamená odborný pojem Kabala z kategorie Náboženství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Kabala můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Kabala je v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, co je to Kabala?, odborné názvosloví, slovník, náboženství, přesný význam, synonymum, co to je, Kabala, náboženství, vysvětlení, názvosloví, slovo, co znamená, terminologie, heslo, termín


Pojem Kabala je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kabala?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kabala (hebrejsky קבלה) je druh židovské mystiky. Mystika je obecně směr v náboženství, při kterém se ten, kdo jej praktikuje (mystik), snaží oprostit od všedních starostí a přiblížit svou duši k Bohu.

V židovském pojetí to znamená, že mystik (kabalista) se zcela oddává službě Bohu, studiu a naplňování Božích přikázání (Tóry). Své dojmy, techniky a praktiky kabalisté od středověku zapisovali, původně byly veškeré meditační a mystické praktiky předávány a vykládány ústně a byly přístupné jen úzkému okruhu soustřeďujícímu se kolem učitele a žáků.

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Kabala na Google.cz

Najít heslo Kabala ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Kabala ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kabala na Youtube

Vyhledat slovo Kabala ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kabala ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kabala například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Kabala? resp. co znamená Kabala? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kabala, odpověď na dotaz co je to Kabala?. Víte např. kdo to je Vymaštěnec? Znáte a víte kdo je Pravdoláskař? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kabala i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.