Co je to?
Výraz, termín, definice slova Samospráva. Co znamená odborný pojem Samospráva z kategorie Právo?

Co je to Samospráva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Samospráva

Samospráva je název pro veřejnou správu vykonávanou jinou institucí, než je stát. Samospráva působí nezávisle na státu, ten však vytváří podmínky pro její fungování a samospráva bez něj nemůže existovat.
Stát jako držitel státní moci se jejím vytvořením sám omezuje, ovšem do samosprávy zasahuje v případě mocenských rozhodnutí a také tvorbou zákonů a jejich ochranou.


Co je to Samospráva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Samospráva. Co znamená odborný pojem Samospráva z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Samospráva? Pak se o ní podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Samospráva patří do sekce právo

Klíčová slova: co je to Samospráva?, význam, slovo, wiki, synonymum, informace, právo, přesný význam, co to je, definice pojmu, definice, co znamená, odborný výraz, význam slova, termín, Samospráva, význam pojmu, právo


Pojem Samospráva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Samospráva?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Samospráva je způsob řízení určitého celku, kdy daný subjekt o alespoň některých svých záležitostech rozhoduje sám autonomním způsobem, tedy „spravuje se sám“. Opakem samosprávy je výkon správy (rozhodování o určitých záležitostech) jiným, vnějším subjektem. Výhodou samosprávy je, že je blíže spravovanému subjektu než vnější a centrální řízení, a proto by měla být při zabezpečování lokálních či zájmově vymezených záležitostí efektivnější a levnější. Samosprávu lze členit na územní a zájmovou.

Zkuste zjistit více informací o slovu Samospráva v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Samospráva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Samospráva ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Samospráva ve Wikislovníku

Najít termín Samospráva ve Wikizdrojích

Najít heslo Samospráva ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Samospráva na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Samospráva například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Samospráva? resp. jaký je přesný význam slova Samospráva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samospráva, odpověď na dotaz co je to Samospráva?. Víte např. kdo to je Dominik Landsman? Znáte a víte kdo je Martin Kuba? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.