Co je to?
Odborný výraz, definice slova Samospráva. Co znamená pojem Samospráva z kategorie Právo?

Co je to Samospráva? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Samospráva

Samospráva je název pro veřejnou správu vykonávanou jinou institucí, než je stát. Samospráva působí nezávisle na státu, ten však vytváří podmínky pro její fungování a samospráva bez něj nemůže existovat.
Stát jako držitel státní moci se jejím vytvořením sám omezuje, ovšem do samosprávy zasahuje v případě mocenských rozhodnutí a také tvorbou zákonů a jejich ochranou.


Co je to Samospráva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Samospráva. Co znamená pojem Samospráva z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Samospráva) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Samospráva patří do kategorie Právo

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, heslo, význam, slovo, wiki, pojem, význam pojmu, co znamená, Samospráva, terminologie, slovník, popis, Právo, přesný výraz, lexikon, co to je, vysvětlení


Pojem Samospráva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Samospráva na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Samospráva ve Wikimedia Commons

Najít výraz Samospráva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Samospráva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Samospráva ve Wikislovníku

Hledat termín Samospráva ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Samospráva například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Samospráva? resp. co je to Samospráva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samospráva, odpověď na dotaz co je to Samospráva?. Víte např. kdo to je Etnograf? Znáte a víte kdo je Jan Lucemburský? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Samospráva v jiné sekci než Právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.