Co je to?
Odborný výraz, definice slova Samospráva. Co znamená pojem Samospráva z kategorie Právo?

Co je to Samospráva? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Samospráva?

Samospráva je název pro veřejnou správu vykonávanou jinou institucí, než je stát. Samospráva působí nezávisle na státu, ten však vytváří podmínky pro její fungování a samospráva bez něj nemůže existovat.
Stát jako držitel státní moci se jejím vytvořením sám omezuje, ovšem do samosprávy zasahuje v případě mocenských rozhodnutí a také tvorbou zákonů a jejich ochranou.


Co je to Samospráva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Samospráva. Co znamená pojem Samospráva z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Samospráva? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Samospráva se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: co to je, pojem, wiki, význam, lexikon, popis, odborné názvosloví, význam slova, terminus technicus, Právo, synonymum, Právo, význam pojmu, co znamená, heslo, co je to Samospráva?, vysvětlení, terminologie


Pojem Samospráva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Samospráva na Google.cz

Hledat termín Samospráva ve Wikislovníku

Najít heslo Samospráva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Samospráva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Samospráva ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Samospráva ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Samospráva například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Samospráva? resp. jaká je definice termínu Samospráva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samospráva, odpověď na dotaz co je to Samospráva?. Víte např. kdo to je Barbora Poláková? Znáte a víte kdo je Jan Lucemburský? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.