Co je to?
Odborný výraz, definice slova Samospráva. Co znamená pojem Samospráva z kategorie Právo?

Co je to Samospráva? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Samospráva?

Samospráva je název pro veřejnou správu vykonávanou jinou institucí, než je stát. Samospráva působí nezávisle na státu, ten však vytváří podmínky pro její fungování a samospráva bez něj nemůže existovat.
Stát jako držitel státní moci se jejím vytvořením sám omezuje, ovšem do samosprávy zasahuje v případě mocenských rozhodnutí a také tvorbou zákonů a jejich ochranou.


Co je to Samospráva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Samospráva. Co znamená pojem Samospráva z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Samospráva sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Samospráva patří do sekce Právo

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, Právo, význam, terminologie, popis, co to je, heslo, odborné názvosloví, lexikon, formulace, definice pojmu, Samospráva, slovník, význam pojmu, slovo, synonymum, termín


Pojem Samospráva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Samospráva?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Samospráva je způsob řízení určitého celku, kdy daný subjekt o alespoň některých svých záležitostech rozhoduje sám autonomním způsobem, tedy „spravuje se sám“. Opakem samosprávy je výkon správy (rozhodování o určitých záležitostech) jiným, vnějším subjektem. Výhodou samosprávy je, že je blíže spravovanému subjektu než vnější a centrální řízení, a proto by měla být při zabezpečování lokálních či zájmově vymezených záležitostí efektivnější a levnější. Samosprávu lze členit na územní a zájmovou.

Hledejte pojem Samospráva v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Samospráva ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Samospráva na Google.cz

Najít pojem Samospráva ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Samospráva ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Samospráva ve Wikizdrojích

Hledat termín Samospráva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Samospráva například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Samospráva? resp. co znamená výraz Samospráva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samospráva, odpověď na dotaz co je to Samospráva?. Víte např. kdo to je Mohamed? Znáte a víte kdo je Klempíř? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.