Co je to?
Odborný výraz, definice slova Samospráva. Co znamená slovo Samospráva z kategorie Právo?

Co je Samospráva?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Samospráva?

Samospráva je název pro veřejnou správu vykonávanou jinou institucí, než je stát. Samospráva působí nezávisle na státu, ten však vytváří podmínky pro její fungování a samospráva bez něj nemůže existovat.
Stát jako držitel státní moci se jejím vytvořením sám omezuje, ovšem do samosprávy zasahuje v případě mocenských rozhodnutí a také tvorbou zákonů a jejich ochranou.


Co je to Samospráva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Samospráva. Co znamená slovo Samospráva z kategorie Právo?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Samospráva patří do kategorie právo

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, právo, názvosloví, slovo, pojem, Samospráva, odborné názvosloví, co je to Samospráva?, informace, přesný výraz, termín, definice, heslo, význam slova, popis, slovník, právo


Pojem Samospráva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Samospráva?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Samospráva je způsob řízení určitého celku, kdy daný subjekt o alespoň některých svých záležitostech rozhoduje sám autonomním způsobem, tedy „spravuje se sám“. Opakem samosprávy je výkon správy (rozhodování o určitých záležitostech) jiným, vnějším subjektem. Výhodou samosprávy je, že je blíže spravovanému subjektu než vnější a centrální řízení, a proto by měla být při zabezpečování lokálních či zájmově vymezených záležitostí efektivnější a levnější. Samosprávu lze členit na územní a zájmovou.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Samospráva ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Samospráva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Samospráva na Google obrázcích

Zkusit najít termín Samospráva ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Samospráva na Google.cz

Najít termín Samospráva ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Samospráva například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Samospráva? resp. co to je Samospráva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samospráva, odpověď na dotaz co je to Samospráva?. Víte např. kdo to je Populista? Znáte a víte kdo je Valentino Rossi? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.