Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Přímé inkaso. Co znamená pojem Přímé inkaso z kategorie Bankovnictví?

Co je Přímé inkaso?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Přímé inkaso?

Přímé inkaso, označované také jako direct debit, je název platební metody, která umožňuje organizacím, firmám nebo jednotlivcům inkasovat platby přímo z bankovního účtu zákazníka. K tomu je zapotřebí jeho souhlas. Tato metoda je často využívána k pravidelným platbám, jako jsou účty za služby, nájemné, členství v klubech nebo předplatné. Zákazník a inkasující strana (například firma, která poskytuje služby) uzavřou dohodu, která opravňuje inkasující stranu k provedení platby z bankovního účtu zákazníka. Tato dohoda obvykle obsahuje podrobnosti o četnosti plateb, výši platby a podmínkách storno. Inkasující strana získá povolení k inkasu od zákazníka, které může být uděleno podepsáním formuláře nebo online souhlasem. Inkasující strana informuje banku zákazníka o připravovaném inkasu. Tato informace zahrnuje částku platby, datum inkasa a identifikátor platby. Na stanovený datum inkasa inkasující strana požádá banku zákazníka o provedení platby z účtu zákazníka. Banka poté převede částku platby na účet inkasující strany. Po provedení inkasa obvykle banka zákazníka informuje o provedené transakci, a to buď prostřednictvím výpisu účtu, e-mailu nebo notifikace v mobilní aplikaci.
Přímé inkaso má několik výhod, zejména pro inkasující stranu. Umožňuje pravidelné a automatizované inkaso platby, což snižuje potřebu manuálního sledování platby a snižuje riziko zpoždění. Nicméně zákazníci musí dávat pozor na to, že inkasující strana má oprávnění čerpat finance z jejich účtu, a měli by pravidelně sledovat své výpisy, aby se ujistili, že jsou všechny platby korektní. Je důležité poznamenat, že přímé inkaso může mít různé formy a pravidla v závislosti na zemi a místních bankovních postupech.


Co je to Přímé inkaso? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Přímé inkaso. Co znamená pojem Přímé inkaso z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Přímé inkaso? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Přímé inkaso se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: slovo, popis, Přímé inkaso, odborný výraz, terminus technicus, co je to Přímé inkaso?, význam slova, názvosloví, slovník, přesný význam, synonymum, bankovnictví, přesný výraz, bankovnictví, vysvětlení, termín, odborné názvosloví, definice


Pojem Přímé inkaso je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Přímé inkaso ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Přímé inkaso ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Přímé inkaso ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Přímé inkaso ve Wikipedii

Hledat frázi Přímé inkaso ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Přímé inkaso ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímé inkaso například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Přímé inkaso? resp. co se skrývá pod slovem Přímé inkaso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímé inkaso, odpověď na dotaz co je to Přímé inkaso?. Víte např. kdo to je Jack Frost? Znáte a víte kdo je Franta Uher? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v bankovnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, peníze, přímé inkaso, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.