Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pouť. Co znamená odborný pojem Pouť z kategorie Cestování?

Co je to Pouť? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pouť

Pouť je historické označení účelové cesty na místo, které má jistý náboženský význam. Takřka každé náboženství má své poutní místo – např. Židé Jeruzalém, buddhisté místa, která jsou spojena s životem Buddhy, křesťané putují na místa spojená s životy svatých a zvláště Ježíše Krista, pro islám je poutním místem Mekka.
Poutě byly konány již v době antiky, typické byli i pro staré Germány. Křesťané pojímali poutě i jako společenské události. Cílem byly například kostely a další památná místa, k této akci se vázaly i různé atrakce a prodejní stánky, vystoupení komediantů a podobně. Pojem se postupně odlučoval od náboženství a dnes se s výrazem pouť můžeme setkat jako s označením pro soubor atrakcí v zábavním parku – stálém nebo putovním.


Co je to Pouť? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pouť. Co znamená odborný pojem Pouť z kategorie Cestování?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pouť? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pouť se nachází v kategorii Cestování

Klíčová slova: terminologie, popis, přesný výraz, co to je, názvosloví, význam, pojem, Cestování, přesný význam, slovo, odborné názvosloví, význam pojmu, slovník, Pouť, co znamená, odborný výraz, definice pojmu, informace


Pojem Pouť je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pouť? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pouť je cesta za účelem návštěvy určitého poutního místa, které má náboženský význam.
V symbolickém smyslu je pouť zároveň iniciačním aktem a úkonem odevzdání. Vyskytuje se v náboženských vírách, které přiznávají zvláštní nadpřirozenou moc či sílu určitým místům. V hinduismu představuje hlavní poutní místa tzv. čardham, židé putovali do Síló a později do Jeruzaléma, kde byla Hospodinova svatyně a archa úmluvy. V buddhismu jsou významnými místy ta, která jsou spojena s životem Gautamy Buddhy, v křesťanství s životem Ježíše Krista nebo některého ze svatých, v islámu je tímto místem Mekka, rodné město Mohamedovo. Vzdálené chrámy a svatyně navštěvovali též staří Řekové a Římané, podobně i Germáni.
V křesťanské Evropě se k cílům náboženských poutí, zejména výročním poutím k místním kostelům v den jejich zasvěcení nebo v den svátku jejich patrona, soustředil společenský život včetně komediantů. S postupnou ateizací se tento zvyk osamostatnil od náboženského původu a pouť se tak v profánním světě stala synonymem zábavního parku.

Pouť do Santiaga de Compostela

Španělské město Santiago de Compostela je nejčastějším cílem křesťanských poutníků. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay
Španělské město Santiago de Compostela je nejčastějším cílem křesťanských poutníků. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Pouť ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Pouť ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pouť na Youtube

Zkusit najít slovo Pouť ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Pouť ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Pouť ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pouť například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Pouť? resp. co vlastně znamená slovo Pouť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pouť, odpověď na dotaz co je to Pouť?. Víte např. kdo to je Radikál? Znáte a víte kdo je Sharon Stone? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Cestování). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.