Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pouť. Co znamená odborný pojem Pouť z kategorie Cestování?

Co je to Pouť? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pouť

Pouť je historické označení účelové cesty na místo, které má jistý náboženský význam. Takřka každé náboženství má své poutní místo – např. Židé Jeruzalém, buddhisté místa, která jsou spojena s životem Buddhy, křesťané putují na místa spojená s životy svatých a zvláště Ježíše Krista, pro islám je poutním místem Mekka.
Poutě byly konány již v době antiky, typické byli i pro staré Germány. Křesťané pojímali poutě i jako společenské události. Cílem byly například kostely a další památná místa, k této akci se vázaly i různé atrakce a prodejní stánky, vystoupení komediantů a podobně. Pojem se postupně odlučoval od náboženství a dnes se s výrazem pouť můžeme setkat jako s označením pro soubor atrakcí v zábavním parku – stálém nebo putovním.


Co je to Pouť? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pouť. Co znamená odborný pojem Pouť z kategorie Cestování?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pouť? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Pouť je v sekci cestování

Klíčová slova: informace, význam, přesný výraz, definice pojmu, pojem, význam pojmu, formulace, názvosloví, cestování, wiki, popis, Pouť, definice, přesný význam, synonymum, co je to Pouť?, heslo, cestování


Pojem Pouť je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pouť? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pouť je cesta za účelem návštěvy určitého poutního místa, které má náboženský význam.
V symbolickém smyslu je pouť zároveň iniciačním aktem a úkonem odevzdání. Vyskytuje se v náboženských vírách, které přiznávají zvláštní nadpřirozenou moc či sílu určitým místům. V hinduismu představuje hlavní poutní místa tzv. čardham, židé putovali do Síló a později do Jeruzaléma, kde byla Hospodinova svatyně a archa úmluvy. V buddhismu jsou významnými místy ta, která jsou spojena s životem Gautamy Buddhy, v křesťanství s životem Ježíše Krista nebo některého ze svatých, v islámu je tímto místem Mekka, rodné město Mohamedovo. Vzdálené chrámy a svatyně navštěvovali též staří Řekové a Římané, podobně i Germáni.
V křesťanské Evropě se k cílům náboženských poutí, zejména výročním poutím k místním kostelům v den jejich zasvěcení nebo v den svátku jejich patrona, soustředil společenský život včetně komediantů. S postupnou ateizací se tento zvyk osamostatnil od náboženského původu a pouť se tak v profánním světě stala synonymem zábavního parku.

Pouť do Santiaga de Compostela

Španělské město Santiago de Compostela je nejčastějším cílem křesťanských poutníků. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay
Španělské město Santiago de Compostela je nejčastějším cílem křesťanských poutníků. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Hledat pojem Pouť ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Pouť ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Pouť ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Pouť ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pouť ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Pouť na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pouť například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Pouť? resp. jaká je definice termínu Pouť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pouť, odpověď na dotaz co je to Pouť?. Víte např. kdo to je Bernard Arnault? Znáte a víte kdo je Nicky Tučková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Pouť i v jiných kategoriích (než cestování). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.