Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pouť. Co znamená odborný pojem Pouť z kategorie Cestování?

Co je to Pouť? Význam slova

Co znamená termín Pouť? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pouť je historické označení účelové cesty na místo, které má jistý náboženský význam. Takřka každé náboženství má své poutní místo – např. Židé Jeruzalém, buddhisté místa, která jsou spojena s životem Buddhy, křesťané putují na místa spojená s životy svatých a zvláště Ježíše Krista, pro islám je poutním místem Mekka.
Poutě byly konány již v době antiky, typické byli i pro staré Germány. Křesťané pojímali poutě i jako společenské události. Cílem byly například kostely a další památná místa, k této akci se vázaly i různé atrakce a prodejní stánky, vystoupení komediantů a podobně. Pojem se postupně odlučoval od náboženství a dnes se s výrazem pouť můžeme setkat jako s označením pro soubor atrakcí v zábavním parku – stálém nebo putovním.


Co je to Pouť? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pouť. Co znamená odborný pojem Pouť z kategorie Cestování?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Pouť) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pouť patří do kategorie Cestování

Klíčová slova: lexikon, informace, význam pojmu, termín, terminus technicus, terminologie, slovník, význam slova, popis, co znamená, heslo, slovo, formulace, přesný význam, wiki, Cestování, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Pouť je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Pouť

Najít pojem Pouť ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pouť na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pouť ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Pouť ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Pouť ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pouť ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pouť například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Pouť? resp. jaký je přesný význam slova Pouť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pouť, odpověď na dotaz co je to Pouť?. Víte např. kdo to je Stomik? Znáte a víte kdo je Sharon Stone? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Cestování). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.